Babasız 3 yıl ..

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
3874.jpg

Tarih 12.09.2007
Saat 02.15

2 senelik mücadelenin sonuna gelmiştik o gün .. uzun zamandır hastanede yatıyordu babam mutlaka birimiz kalıyorduk yanında o gün sıra bendeydi sabahtan gittim babamın yanına yemek yiyemiyordu artık mama ile besliyorduk içim yanıyordu ama ne çare hepimiz mahvolmuştuk sürekli dua ediyordum ..Artık babam konuşamıyordu işaretlerle anlaşıyorduk ..Bi anda yataktan dogruldu ne oldugu anlamadım ne oldu baba dedim doktor dedi ..Hemen koştum doktoru çagırdım o arada ablam geldii..Ev dedi beni dedi gönder ..Konuşamıyordu zor anlıyorduk ..aglayarak dışarı çıktım ..kapıdan dinliyordum doktor kemal amca bugun dur yarın yollayalım seni iyisin zaten ama bugun buradasın dedi epey mücadele etti babam sonra ikna oldu ..Yattı geri doktor çıkarken yanaştım yanına hocam dedim devamını getiremedim ..Doktor ''herşeye kendinizi hazırlayın elimizden geleni yaptık'' dedi..Sanki babamın ölüm fermanıı tutuşturdu elime.. uzaklaştı ..Hastane yıkılmış altında kalmıştım sanki iliklerime kadar hissediyordum acıyı oldugum yerde kaldım sadece susmaya yetiyordu gücüm..Gün bitti çok yorgundum sürekli aglıyordum akşam 8 gibi çıktım hastaneden..dolmuşta herkez bana bakıyordu kendime engel olamıyordum hıçkıra hıçkıra aglıyordum.. günlerdir uykusuzdum hiç birşey yememiştim.. haplarla duruyordum..Eve geldim hastanede ablamlar kaldı ..Yine uyuyamıyordum sürekli aglıyordum antidepresanı iki tane aldım uyuyabilmek için..Aldım ve uyudum saat 2.15 telefon defalarca çaldı kafamı kaldıramıyordum sanki vucudum kitlenmişti..Sonra ALLAHım korktugum olmasın ne olur diye yalvararak yataktan fırladım ..telefon sustu evi dolaştım hiç kimse yok bir ben varım..Telefon yine çalmaya başladı açtım eniştem Herkez nerede diye sordum senin ne işin var evde gelmedimi ablan gil baban fenalaşmış herkez hastanede dedi..Telefon elimden düştü evin içinde koşturmaya başladım arıyorum kimse açmıyor ..Aradan 15 dakka geçti bi taksi durdu kapıda ..Baktım ablam annem herkez geliyor bi poşetin içinde babamın battaiyesi var derin bi nefes aldım ALLAHIM KORKTUGUM BAŞIMA GELMEDİ ÇOK ŞÜKÜR ..Taksiye bakıyorum herkez bir bir çıkıyor iyi diyorum demek babamın durumu düzeldi doktorda müsade etti eve gitmesine enştemde yanlış anlamış olmalı gitme sebepleri sadece babamın taburcu oluşu idi..Kapıya fırladım herkez geçiyor önümden hepsine ayrı ayrı soruyorum enişte babam nerde? amca babam nerde? anne babam nerde? abla babam nerde ?Herkez suskun kimse birşey söylemiyor tebessüm ediyorum hadi söyleyin hiç şakanızı çekemem .. Baktım poşetin içine babamın kıyafetleri bardak tabak terlik ..babamı taburcu etmedilerse bunları neden getirdiniz abla? diyorum ses yok abla söyle ne olur yüreğim dayanmıyor daha fazla..Babam Öldü kardeşim ..Olmaz dedim babam ölmez ölemezki biz savaştık hastalıgı yenecektik o ölmeyecekti hiç söylemedi sevgi sözlerini duyacaktım agzından bir kez olsun saçımı okşayacaktı..Bir bayram olsun içmeyecekti ben çocuklugumu yaşayacaktım ..Yas tutmayacaktım ardından.. Dilam diyecekti bana kızım diyecek bagrına basacaktı.. Bitmeyecekti ben ömür boyuda olsa bekleyecektim hastane köşelerinde geçsede ömrüm koca çınar devrilmeyecekti.. hiç yılmayacaktık..Benim ruhumda topraga verilen senin bedenin değil baba benim sâlâmdı duydugum senin ismin hiç zikredilmedi.. ben kendi mezarımı kazdım o çukurdakide bendim ardımdan aglayanda ..Bendim üzerime toprak atan ...Azaptayım baba bir tek sensin olmayan ben yaşarken ölüyüm yoklugunda hiç yaşamadım hiç kahkahalarla gülmedim hiç aglamadıgım gün olmadı ..Sen gittiğinden beri günleri sayıyorum geri kalan ömrün bir çırpıda bitmesini temenni ediyorum .. Korkum ne biliyormusun baba senin ardından bi yasin gönderecek kızın var benim ardımdan dua edecek ne ravzaduam nede muhammedtaham olmayack .. Bugun iki acıyı birden yaşıyorum ..Artık yanlızım babam yapayanlız sen gittiğinden beri hiç tam olamadım ben hep yarım hep eksik yaşadım ..

Olmuyor babam kolsuz kanatsız olmuyor..Yarım yaşanmıyormuş hergün ölmekle son gelmiyormuş !! Dedim ya giremiyorum babam odana senin yerinde yoklugun yatıyor şimdi..Boş yatagını görünce yüzüme çarpıyor sensizlik köşe bucak kaçıyorum sensizlikten ,Yoklugundan bırakmıyor babam peşimi..
Yalan oldu hayallerim siyaha boyandı geceler gülmüyor artık günler ..Gelmeyeceğini bile bile kapıda gözüm ..Herşeye bir çare buldumda bir alışmaya çare bulamadım ..Hayaller umutlar seni sevmeler herşey yarım kaldı.. Zor dedikçe yüklendi dertler ..dayanamıyorum dedikce eridim babam..

Gel babam yine kız bana yeterki gel ..Yada beni de al yanına yalvarırım dayanamıyorum bana kendim bile agır gelir oldum ..Sen dilana dayanamazsın bilirim ..Hala biraz kalbim sağlamken daha yıkılmamışken karalara bürünmemişken al...

Küçük kızının sana ihtiyacı var ..Mekanın cennet olsun Babam..

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Kızlar bu yazı alıntı değil..Babamı kaybedeli bugun 3 yıl oldu bi kaç saat önce yazdım bunları ..Bana ait ..

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım gözlerim dolarak okudum :aglayan:

Allah rahmet eylesin canım. Babanın mekanı cennet olsun

Sizlere de sabır versin.

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
dersena çok üzüldüm gözyaşlarıma hakim olamadım çok zor alışmak allah sabır versin mekanı cennet olsun :aglayan::aglayan::aglayan::aglayan:

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Canım gözlerim dolarak okudum :aglayan:

Allah rahmet eylesin canım. Babanın mekanı cennet olsun

Sizlere de sabır versin.

dersena canım
allah rahmet eylesin sana we ailenede sabır wersin:aglayan:

dersena çok üzüldüm gözyaşlarıma hakim olamadım çok zor alışmak allah sabır versin mekanı cennet olsun :aglayan::aglayan::aglayan::aglayan:

Hepinizden ALLAH razı olsun dualarda benide unutmayın çok zor günler geçiriyorum ..Süreki acım yineleniyor..

aslı0909

Daimi Üye
Tepki
770
cnm allah sabır versin mekanı cennet olsun babanın içim burkuldu okurken allahım acınızı hafifletsin

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
cnm allah sabır versin mekanı cennet olsun babanın içim burkuldu okurken allahım acınızı hafifletsin

canim benim goz yaslarimi dokerek okudum.allah rahmet eylesin.sanada allahdan sabir dilerim.cok uzuldum

Allah cc rahmet eylesin, Rabbim rahmeti ile muamele etsin.
Mekanı cennet olsun
Başınız sağolsun

ALLAH razı olsun hepinizden dualara dahil edin inşaALLAH bizleride..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Dersana ölüm acılarını çok tatmış biri olarak sanki o yazıyı ben yazmışım gibi sanki kardeşim yazmış gibi sanki kuzenim yazmış gibi sanki yeğenim yazmış gibi okudum hemde okumaktan kaçarak ve ağlayarak hayat böyle işte rabbim sana sabır versin babanın da mekanını cennet eylesin.

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Dersana ölüm acılarını çok tatmış biri olarak sanki o yazıyı ben yazmışım gibi sanki kardeşim yazmış gibi sanki kuzenim yazmış gibi sanki yeğenim yazmış gibi okudum hemde okumaktan kaçarak ve ağlayarak hayat böyle işte rabbim sana sabır versin babanın da mekanını cennet eylesin.

Hala aynı acıları yaşayarak yazıyorum ..Hiç acım hafiflemedi ..Zaman hiç bi acıma çare olmadı ..ALLAh razı olsun

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859
canım gözlerim doldu başın sağolsn canım allah rahmet eylesin:aglayan:me:aglayan:mekanı cennet olsun:gitme:
ailene ve sana sabır versin cnım allah

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
canım ağlattın beni çok duygulandım inan:aglayan::aglayan: Allah kimsenin sevdiklerini almasın:aglayan:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Canim cok zor rabbim sizlere sabir versin:aglayan:
basiniz sagolsun mekani cenent olsun...

OP
_Dersena_

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750