Azeri dugunu boyle oluyor.......... :)

D

d.melek

Misafir
SIze Azeri dugunu hakkinda konusmak istiyorum.AZeri dugununde ilk once damat bir kac yakinlariyla gelin evine geliyorlar,damatin yakinlari gelinle opusup-gorusuyorlar.Sonra damatin yakinlari kizin yakinlariyla birlikde gelin ve damatin onunde bir -iki sarki oynuyorlar.Daha sonra damatla gelin asagidaki linkde dinlegeceyiniz "Vagzali" muzigi ile yavas-yavas gelin evinden cikip gidip gelin arabsina miniyorlar

arkasindan da bir kac araba sinyaller vere vere gidiyor. dugun salonuna ulastiktan sonra yine ayni muzikle salona giriyorlar,herkesde alkisliyor.Nigah memuru salonda onlari karsiliyor.ve nigah kiyiliyor.Sonra ust-uste mozaik sekilde dizilmis bardaklara sampan dokuluyor,gelinle damat sampan iciyorlar.Daha sonra bu cift beyaz gelinlikler giymis bes-alti cocuk esliginde dans ediyorlar.cocuklar onlarin kenarlarinda oynuyorlar.Dans bittikden sonra ise gelin ve damat kendi tahtina oturuyorlar.muzik caliniyor.6-7 saat dugun devam ediyor.Damat ve gelinde dans ediyor.Yerli ve yabanci muzikler caliniyor.
Evet daha sonra duyunun ortasinda salona bir rekkase tarafindan pilav getiriliyor,dans ediyor,sonra pilavi damatla gelinin masasina koyuyor.Sonra bir kac kattan ibarek Pasta getiriliyor.Damatla gelin pastayi kesiyorlar,ve bir birilerine yediriyorlar birer parca.Sonrada biraz daha oynadiktan sonra dugun bitiyor ve yine Vagzali muzigi ile salonu terk ediyorlar.........bu kadar..-hmm

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım keşke izleyebilseydik. Ama ne yazık ki Türkiye'de youtube engeli var:cak:

OP
D

d.melek

Misafir
cok kotu ya,cok isterdim bizim duyun muzigimizi dinlemenizi...neyse,...hic olmazsa adetlerimizi yazdim,onlari okursunuz:ask:

OP
D

d.melek

Misafir
ah canim cok tesekkur ederim,ben buradan bir vidyomu buldum,youtubedan eklediklerimden birini yani.onu simdi duzeltirim.sen koydugun bu vidyoyu da ben koymustum,ama youtube gorunmediyi icin goremediniz.cok iyi oldu bu siteni gordugum,simdi digerlerinide ben bulur eklerim buradan.cok tesekkur ederim.

OP
D

d.melek

Misafir
arkadaslar duzelis ettim.tum youtube linklerini sildim,yerine bir tek bulabnildigim dugun muzigimizi ekledim,bu muzik cok -cok guzel,her duydugumda gozlerim yasariyor,tuylerim diken diken oluyor,cunki bu muziyin esliginde her bir gelin baab evini terk eder....yeni evine gider...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar