Az Yağlı Mücver

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Yağsız mücver.jpg

Yıllar önce mücveri yağda kızardığı için sevmediğimi fark edip krep gibi pişirmeye başlamıştım ve sonuçtan da memnun kalmıştım. Sizler de yağlı versiyonunu sevmiyorsanız bu tarifteki gibi az yağla pişirerek deneyebilirsiniz ;)

Az Yağlı Mücver

2 adet kalın rendelenmiş yeşil kabak
1 adet soğan
3 yemek kaşığı (tepeleme) un
1 yumurta
1 tatlı kaşığı nane
1 çay kaşığı pul biber
Karabiber
Tuz
İsteğe bağlı olarak dereotu ve taze soğan da olabilir

Yapılışı

Tüm malzemeyi bir kasede karıştırın. Kabağın sulanmaması için fazla bekletmeden 1 yemek kaşığı yağla kızdırılmış teflon tavaya 1'er yemek kaşığı koyup hafif yaydırın. Krep yapar gibi arkalı önlü kızartıp servis yapın.

Servis notu :
Sarımsaklı yoğurt veya domates sosuyla servis yapabilirsiniz​

Son düzenleme:
OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bende mücveri severim böyle azıcık yağla çok güzel oluyor krep gibi tavsiye ederim...

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
canım müthiş görünüyor denemek lazım bir ara teşekkürler her türlüsüne ölürüm bunun :):):)-kop

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
evde kabak yok alayımda yapayım,yağsız olduğu için tam benlik..ellerine sağlık..

H

Hera

Misafir
Dün Yapmışmıtım Eşim Her gün Yaparmısın aşkitom süper oluyor doyamıyorum dedi Ben Taze Soğan ve Dere otu koyuyorum Paylaşım için Teşekkürler Bebeğimmm

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Benim annemde yağlı olanını yemiyor yasak çünkü :tskler: bu şekilde yapınca rahat yiyoruz hem daha güzel oluyor sanki :dusun: yorumlara teşekkür ederim

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
bu hafta kabak almıştım mücver yapmak için ,yarın yapayım

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Canım soğan yeşil soğanmı kullandın,yağsız daha hafif daha iyi olur bende mücverleri böyle yapim bundan böyle

Ben normal soğan kullandım ama taze soğanda olur pırasa da olur hiç sorun değil Hatta lor peyniri bile ilave edebilirsiniz kabağa çok yakışıyor

bu hafta kabak almıştım mücver yapmak için ,yarın yapayım

Benimde canım istedi şöyle sarımsaklı yoğurt üstüne kırmızı biberli tereyağ ile mantı gibi yapıcan offf kalori arttırdım birden :hihi:

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
mücveri bende yapıyorum arada sırada ama çok yağlı sevmiyorumdum agır oluyordu az yadaı bende deniyeceğim ellerine sağlık nkm :eek::huhuu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar