Ayyy kafama takıldı :/

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.690
ayy ben birşey duydum ama sorsam mı sormasam mı diye gidip geldim ve sormaya karar verdim :(

benim arkadasım muska ile bir şeyden bahsetti
sabun muskası ?
bunu duyan bilen varmı ?
bana şöyle bahsetmişti ;
Sabunu bir muskaya baglayıp ve topraga gömüyorlarmış 40 gün icinde
o sabun eriyormuş yapılan kişide hastalanıp zayıflıyormuş ..
40 günün sonunda ise bu kişi hayatına son veriyormuş :sok
benimde aklıma direk annecigim geldi ..
böyle muska işi ile dayımlar cok inanıyor
benim annem ameliyattan yaklasık 1,5 ay sonra vefat etmişti acaba böyle birşeyden sebeb olabilirmi offf aklım karıştı :aglayan:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
canım lütfen böyle şeylerle kafanı bulandırma ennenin böyle bişeyden vefat ettiğini sanmıyorum insan hasta olunca da eriyip gider böyle şeylerle ne kadar uğraşıp ilgilenirsen başına geleceğini düşünüyorum şunu da unutma kim ne büyü yaparsa yapsın allah istemedikten sonra kesinlikle tutmaz böyle şeylerden allah a sığınmak en mantıklısı tamam mı canım yorma kafanı bunlara

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
cn mablamı arayıp sordum
boyle dusunmesın dedı
varmı yokmu boyle bır muska bısey dıyemıceıgm
ama ınancımızda keısnlıkle yerı yok:hayir:
yapanında yaptıranında yerı bellı -zebani
aklına boyle seyelr getırme cnm annen hastaydı ecel vaktı geldı
rabbım yanına aldı fıstıgm benım :sarilma:

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.690
cn mablamı arayıp sordum
boyle dusunmesın dedı
varmı yokmu boyle bır muska bısey dıyemıceıgm
ama ınancımızda keısnlıkle yerı yok:hayir:
yapanında yaptıranında yerı bellı -zebani
aklına boyle seyelr getırme cnm annen hastaydı ecel vaktı geldı
rabbım yanına aldı fıstıgm benım :sarilma:

oyhhh cooooookk tesekkür ederim bitanem benim :eek:
tabiki inancımızda yeri yok ama nabıyım merak ettim -hmm

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
canım böyle bir muska olup olomadığını bilmiyorum duymadım ama muska yapanında yaptıranında hali yaman olur hem ahiretini yıkar bu bu dünyasını dinimiz inancında böyle bir şey yoktur esseme katılıyorum canım

*crocus

Aktif Üye
Tepki
141
ahhh bitter ahh :)
bende duymadım tabiki böyle birşey ilk defa merveden duyuyorum kim sokuyor bunları aklına hiç anlamıyorum canım yaa sen dışarıya bunları soruşturmayamı gidiyorsun allah aşkına tatlım dinleme böyle şeyleri lütfen ya -ayse

derin deniz

Daimi Üye
Tepki
405
bıtterrrrrrrrrrrr sacmalamıssınnnn yok öyle bır sey öyle bır guc olsaydı ınsanlar neler yapardı
inanma böyle sacmalıklara ne dınımızde nede ınsanlıkta böyle bır sey yok

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
O halde bende başımdan geçen bir olayı anlatayım sizlere..
Erkek kardeşimin şu anki sözlüsünden önce 1 buçuk yıl beraber olduğu ve evlenmeyi düşündüğü biri vardı..
Gel zaman git zaman bu insandan ayrıldı,çok fazla detaya giremiyorum çünkü ailece bizleri inanılmaz strese sokan ve uykusuz bırakan günler yaşadık.
Sonrasında şu anki sözlüsü ile aileler vesile olarak tanıştılar.Fakat kardeşim her zaman söylediği bir şey vardı..
Ben boğuluyorum,sanki biri beni boğuyor,tüm her yer duvarlar üstüme üstüme geliyor diyordu..Şimdiki sözlüsü için güzel şeyler düşünürken suratına bakmak bile içimden gelmiyor demeye başlamıştı..
Sonrasına bir aile dostumuz sayesinde bir medyum ile telefonda tanışma fırsatımız oldu.Adamın güya 3 harflileri varmı.
Kardeşimin adını,sözlüsünün adını aldı ve başladı anlatmaya.
Güya kardeşim bundan önceki ilişkisinde beraber olduğu insanın bir yakını tarafından bir muska yapılmış ve mezarlığa gömülmüş.Kolay kolay kendisini toparlamayacağı,işlerinde terslikler verebilen,hiç bir şekilde gün yüzü göremiyeceği bir muska imiş.
Bizden bu muskayı bozmak için para talep etti ve güya bir altın kolye üzerine bir sure,bir dua yazacakmış ve bu kolyeyi boynundan hiç çıkarmayacakmış.
Yani kısacası;bunu yapanında,yaptıranında öldüğü andan itibaren mezarda başlıyor eziyeti..Sorgusuz,süalsiz direk gideceği yer belli.
Şu an halen biz aile olarak bunlarla savaş veriyoruz.
Kardeşim halen bir çıkmazın içindeyim diyor.
Halen onu bu denli boğan şeyin ne olduğunu anlamış değiliz.
Ama Rabbim bu derece kötü insanların şerrinden bizleri korusun inşallah...

Bitterim sana tavsiyem canım,pek fazla takılma bu tarz olaylara,inan kafayı tırlatan insanlar bile oluyor bu olayaların girişi mümkün ama çıkışı yok canım:eek:lmaz:

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.690
Erkek kardeşimin şu anki sözlüsünden önce 1 buçuk yıl beraber olduğu ve evlenmeyi düşündüğü biri vardı..
Gel zaman git zaman bu insandan ayrıldı,çok fazla detaya giremiyorum çünkü ailece bizleri inanılmaz strese sokan ve uykusuz bırakan günler yaşadık.
Sonrasında şu anki sözlüsü ile aileler vesile olarak tanıştılar.Fakat kardeşim her zaman söylediği bir şey vardı..
Ben boğuluyorum,sanki biri beni boğuyor,tüm her yer duvarlar üstüme üstüme geliyor diyordu..Şimdiki sözlüsü için güzel şeyler düşünürken suratına bakmak bile içimden gelmiyor demeye başlamıştı..
Sonrasına bir aile dostumuz sayesinde bir medyum ile telefonda tanışma fırsatımız oldu.Adamın güya 3 harflileri varmı.
Güya kardeşim bundan önceki ilişkisinde beraber olduğu insanın bir yakını tarafından bir muska yapılmış ve mezarlığa gömülmüş.Kolay kolay kendisini toparlamayacağı,işlerinde terslikler verebilen,hiç bir şekilde gün yüzü göremiyeceği bir muska imiş.
Bizden bu muskayı bozmak için para talep etti ve güya bir altın kolye üzerine bir sure,bir dua yazacakmış ve bu kolyeyi boynundan hiç çıkarmayacakmış.
Yani kısacası;bunu yapanında,yaptıranında öldüğü andan itibaren mezarda başlıyor eziyeti..Sorgusuz,süalsiz direk gideceği yer belli.

Bitterim sana tavsiyem canım,pek fazla takılma bu tarz olaylara,inan kafayı tırlatan insanlar bile oluyor bu olayaların girişi mümkün ama çıkışı yok canım:eek:lmaz:

ahhh bebem benim çok üzücü bir durum yaa :( öncelikle allah kolaylık versin diyorum..
biliyorum bu tarz olayları dedigin gibi girisi var cıkısı cok zor.. ya inanamıyorum bu tür şeyleri yapanların allah korkusu yokmu yaa ahirette ne cvp verecekler :(
rabbim bizi onların şerlerinden korusun
bide bişe sorcam şahım yaa ben şey duydum yetime hiç bişe işlemezmi dogrumu ?
yani mesela yedigi birşeyde okunmuşsa veya birisi muska felan yaptıgında
tutmaz dediler dogrumu ? bi bilgin varsa paylasmanı isderim bitanem :eek:

valeire

Daimi Üye
Tepki
784
canım benim ben gecen mustafa karataş hocayı dinledim bvi kadında muska varmı bozdurmak günahmı diye sordu mustafa hocada muska diye bişey var ama bu insanın kaderini değiştirmez alnında ne yazıyorsa onu yaşar kimse kimseyi muskayla öldürmez veya zarar veremez dedi. muska yapılan kişiye vesvese vermekten baska bişe vermezmiş onun kaderini değiştiremez dedi yani. sen yorma böyle seylerle kafanı ALLAHIM böylle seylerle ugrasanları ıslah etsin.yatacak yeri yok böylelerinin bizlerden uzak eylesin.

kumsalll

Daimi Üye
Tepki
454
canım böyle seylere ınanan cok ama bende ınanmak ıstemeyenlerdenım.allah böyle kötü düşünen insanları bizden ve sevdıklerımızden uzak tutsun inşaallah.annecıgın içinde tekrar başın sagolsun canım benım.mekanı cennet olsun inşaallah..

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495

sahım mesajını smdı gordum
bırıncısı medyuma degıl ısın ehlı hocaya gıdılır
ıkıncısı ehlı bır hoca ALTIN ERKEGE tak dıyemez haram dınımızde cunku
ve senın bu dedıgını benım karsı komsum yasadı kayınvalıdesı cok kıskandı
bunlara buyu yataklarına hınzır yagı surdu kocası ona cok askla baglıydı
senı cok sevıyorum ama yuzune bakınca hınzır goruyorum dayanamıyorum dedı ve dayanamdı adam bosandılar coocuklarıda vardı:(
buyu var yapanda yaptıranında obur dunyada yerı yok:kizdim:
bence buyu eskımeden bır hocaya gıdın
nekadar eskıerse tesırı okdar kuvvetlı olur:(

dişikomando

Daimi Üye
Tepki
295
benim eşimin bir öceki nişanlısının ailesi büyü yapmış-bu işin aslı büyü zira ben muskayı kötülüklerden korunmak için yapıldığını biliyorum-eşim kendini nerdeyse üsküdardan denize atıcakmış kendini yaşlı bir amca engel olmuş eşimin annesi hatay dört yolda bir hocaya gidip büyüyü bozdurmuş ama hoca asla para veya benzeri şeyler istememiş
allah kötü insanlarla karşılaştırmasın büyü var ama yapanda yaptıranınıda dinimizde yeri yok

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar