Ayın Üyesi --> firkete1 İle Yapılan Röportajımız!

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
1275ZD.jpg

Merhaba;
Ayın üyesi sevgili @firkete1 ile olan röportajımız :panter:
Ocak ayında gösterdiği ilgi ve aktiflikle ayın üyesi seçilen firkete1 üyemizi tanımaktan çok keyif aldım.
Sizlerinde bu röportajdan keyif alacağınızı umuyorum :utan:
Sevgili firkete1 verdiği cevaplarla çok samimi ve çok sıcaksın herşey gönlünce olsun bitanem çok teşekkürler ablacığım :hhhhhh:
Hanimefendi.com Yönetimi olarak çok teşekkür ederiz :hhhhhh:

blkJvG.png

AYIN ÜYESİ FİRKETE1 İLE OLAN RÖPORTAJIMIZ!

~ bitter ~: Slm canım
~ bitter ~: Nasılsın canım?
firkete1: Teşekkür ederim.umarım sen de iyisindir. :)
~ bitter ~: :)
firkete1: :)
~ bitter ~: Öncelikle gercek adini ogrenebilir miyiz?
firkete1: Müberra Kara
~ bitter ~: Yasiniz kaç?
firkete1: 54
~ bitter ~: Peki memnun oldum.
firkete1: Babaanne yaşındayım yani
~ bitter ~: Bu yasiniza geldiginiz icin sizi uzen yada sevindiren birsey var mi?
~ bitter ~: Estagfurullah :)
firkete1: Üzüldüğüm de yok sevindiğim de belki ikinci hayata yakın olmak biraz sevdiklerinden ayrılacağın için içini burksada what will be will be yani çare yok
~ bitter ~: :) haklisiniz
~ bitter ~: Peki ablacim kac cocugunuz var ve torununuz var mi?
firkete1: Sevindirende bu yaşa kadar dolu dolu yaşamışım bunu da elde edemiyenler var
~ bitter ~: Ne mutlu size
firkete1: İki çocuğum var ideal sayıda olan yani bir kız bir erkek evli değiller her ikiside daha kariyer peşinde. sıra gelmedi
firkete1: Çok sağol canım Allah sizlere de göstersin
~ bitter ~: Allah bagişlasin ablacim
~ bitter ~: En aci olayiniz neydi bizimle paylasirmisiniz?
firkete1: Babamı kaybetmek.öldüğünde 70indeydi ama hala arıyorum.o gidince sanki herşey onunla gitti
~ bitter ~: Babalar dag gibidir derler. Basiniz sagolsun
firkete1: Sağol canım
~ bitter ~: Bize dolu dolu gecen 1 gununuzu anlatirmisiniz?
firkete1: Sabah ezanla kalkılır.rutin kahvaltı filan sonra herkes dışarda işleri öyle ben de evde ev işleri elişleri ....kendimi sıkmadan yavaş yavaş yaparım.ev hastaneye yakın dr. gelenler zamanlı zamansız gelir uğrar
~ bitter ~: Monoton hayat bendeki de diyorsun yani :)
firkete1: Akşamda herkes yorgun tabii.onları gönülleyip yatma vaktine kadar yarım kalanlar varsa onları tamamlarım.
~ bitter ~: Kizinizla mi daha iyi iletişim kurarsiniz yoksa oğlunuzla mi?
firkete1: Zaman başka türlüsünü el vermiyor.arada oğlum başka şehirde ona gidince daha çok gezme imkanı oluyor.her ikisiylede yakın olmaya çalıştım.
~ bitter ~: Cocuk yetistirmek bu devire göre sizce nasil?
firkete1: Çok daha zor tabii
~ bitter ~: 20 yil sonraki nesil sizin gözünuzle nasil olur sizce? :)
firkete1: 20 yıl çook uzun bir süre 5-10 sene sonra sı nasıl olur gönül istiyor ki bizim çocuklarımız düşünsün araştırma yapsın okusun buluşlar yapsın bütün güzelliklerimize ve kıymetlerimize sahip çıksın.olurmu? inşallah olsun
~ bitter ~: İnsallah olur ama ben pek aydinlik göremiyorum :)
firkete1: Aynen.bazı şeyleri de açıkça yazamıyorum
~ bitter ~: Birazcikta kendinizden konusalim :D
firkete1: Evet
~ bitter ~: Huyunuz suyunuz neler :) yasinizin verdigi huylar var mi yoksa ben gencligimde neysem simdide oyleyimmi diyorsunuz :)
firkete1: Kırılgan sinirli samimi öğrenmeyi hep seven dostlar için de az olsun ama öz olsun diyenlerden.öncede böyleydim.daha yaşlanınca daha çok konuşuyor insan galiba
~ bitter ~: :) peki kaynanalik havasi var mi oglunuza gelin begenmek gibi
firkete1: Yok.herkes kendine göre bulsun ama bir ömürlük olsun diyorum ona
~ bitter ~: İnsallah Allah sahibine bagislasin
~ bitter ~: Peki siz esinizle nasil evlendiniz?
~ bitter ~: :)
firkete1: Amiin.herkesi
~ bitter ~: Amin ablacim (kiss)
firkete1: Biz görücü usulü desem
~ bitter ~: Oluur :) ama usul neydi heyecan vs biraz daha aciklarmisin :)
~ bitter ~: Hemen gorunce tamam begendim mi oldu yoksa ailen mi istedi?
firkete1: Büyüklerden kendine göre evlenenler oldu ama kötü örnek olunca insan böyle bir şey yapamıyor şöyle hani filmlerdeki gibi biz küçük hanımı görmeye geldik gibi değil tabii.çevreden aileler tanışır uzaktanda büyüklerin bir tanıdıklığı vardır.tekrar araştırılır ve belli günde ailecek görüşülür ilk görüşme olumluysa bir iki görüşmeden sonra söz nişan düğün olur.eğer bu zaman aralığında yolunda gitmeyen bir şey olursa vazgeçilir.halen az da olsa devam ediyor bu adet
firkete1: ailem illa bu olsun demedi ama ben hep hiç evlenmiyeceğim dediğimde ilk tepkiyi babamdan alıyordum.
~ bitter ~: Aslinda en guzel adetlerden birisi bunu yeni nesil bozdu birazda :)
~ bitter ~: Neden babanız tepkiliydi peki?
~ bitter ~: Simdiki aklim olsa evlenir miydim diyormusunuz :)
firkete1: Bizim usulde ayrılan az oluyordu.ama kız olsun erkek evladı olsun her ikiside çok zor.bizden eskiler evliliği yavşaklı gömlek=bitli gömlek giymeye benzetirlerdi
~ bitter ~: Ne enteresan gömlek benzetmesi :)
firkete1: Evlenmezsen yalnız kalırsın diye.eşim çok iyi bir insan.her daim benimle.Allah yokluğunu göstermesin
~ bitter ~: Amin ablacim
firkete1: Şimdi iyiki evlenmişim diyorum
~ bitter ~: İlk evladinizi kucaginiza kac yasinda aldiniz neler hissettiniz?
firkete1: Yalnızlık insan doğasına aykırı bence
~ bitter ~: Bencede :) sirasi gelen yuvasini kurmali..
firkete1: Bence de. ed.fak mezunuyum 24 yaşında evlendim iki sene sonra da kızım oldu.insan çok mutlu oluyor.değişik anne olunca anlaşılıyor :)
~ bitter ~: :) ben bu bebegi nasil buyuturum gibi duygulara kapildiniz mi?
firkete1: Evet.Allahım ne istediğini bilemediğiniz ve herşeyinden sorumlu olduğunuz küçük ama çok büyük sorumluluk.size verilmiş bir emanet
~ bitter ~: Allah isteyen herkese nasip etsin insallah
firkete1: Amin inşallah.
~ bitter ~: Yavastan bitirelim mi roportaji devammi edelim :)
firkete1: Bitirelim istersen.bence de
~ bitter ~: Peki son sorulari mi sorup seni ugurlayalim :)
firkete1: Bekliyorum canım
~ bitter ~: Hanimefendi.com ile ilgili fikirleriniz onerileriniz ve dusunceleriniz var mi :) ve degerli uyelerimize burdan neler soylemek istersin?
firkete1: Ben çook memnunum.gün boyu siteye gelemezsem yatmadan önce muhakkak bakıyorum.sitede herşey var.yalnız son zamanda sayfa açılırken iki işlem oluyor.elişi yapan hanımlar az sayıda mı? (heart) emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.başarılarınızın devamını diliyorum
~ bitter ~: Çok teşekkurler ablacim seni tanidigimiza çok memnun olduk.
firkete1: Ben de teşekkür ediyorum.site de görüşmek üzere
~ bitter ~: Bize vakit ayirdigin icin ve bu guzel cevaplarin için cok tesekkur ederiz.
~ bitter ~: Hoşçakalin :)
firkete1: :ask: rica ederim.

blkJvG.png

BAL KÖPÜĞÜ

Daimi Üye
Tepki
1.559
tanıştığıma memnun müberra hanımteyze(dememin bir mahzuru yoktur inşllh):utan:
edebiyat kelimesini görünce hemen mıknatıs gibi yapıştım ekrana:sirin:
hemen evlenmişsiniz
görev yaptınız mı
en sevdiğiniz şair ve yazar kim diye sorabilir miyim

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
tabii ki diyebilirsin canım.hatta sitemizin annesi kayınvalidesi babannesi anneanesi...annelikle ilgili herşey olur.yapı olarakta hep himayeciyim zaten.çocuklar çok sıkılıyorlar ama ...sonra bakacaklar ki onlarda öyle olmuşlar.
hemen evlenmedim.bir iki sene aralığım var okuldan sonra.çalışmayı istedim fakat olmadı.
ilkokuldan beri sakladığım masal hikaye kitablarım vardı.verilen okul harçlığını biriktirip yaz tatilinden önce kitablar alırdım.kendime göre kitablığım vardır.halen eşim birazınıdoçeve verelim der durur.evde heryer kitab dolu.4 kişiyiz hepimizin ayrı.taşınırken zor oluyor da.
türk ve dünya klasiklerini okumuştum.çocuk kalbini halen çok severim.tavsiye ederim çocuklarınızı okutun.yeni yazarları okuyamadım.tarz meselesi.balzac ı ifade olarak çok ağdalı buldum.ömer seyfettin peyami safa dotoyevski victor hugo.....hemen hatırladıklarım isimlerden

BAL KÖPÜĞÜ

Daimi Üye
Tepki
1.559
tabii ki diyebilirsin canım.hatta sitemizin annesi kayınvalidesi babannesi anneanesi...annelikle ilgili herşey olur.yapı olarakta hep himayeciyim zaten.çocuklar çok sıkılıyorlar ama ...sonra bakacaklar ki onlarda öyle olmuşlar.
hemen evlenmedim.bir iki sene aralığım var okuldan sonra.çalışmayı istedim fakat olmadı.
ilkokuldan beri sakladığım masal hikaye kitablarım vardı.verilen okul harçlığını biriktirip yaz tatilinden önce kitablar alırdım.kendime göre kitablığım vardır.halen eşim birazınıdoçeve verelim der durur.evde heryer kitab dolu.4 kişiyiz hepimizin ayrı.taşınırken zor oluyor da.
türk ve dünya klasiklerini okumuştum.çocuk kalbini halen çok severim.tavsiye ederim çocuklarınızı okutun.yeni yazarları okuyamadım.tarz meselesi.balzac ı ifade olarak çok ağdalı buldum.ömer seyfettin peyami safa dotoyevski victor hugo.....hemen hatırladıklarım isimlerden

ne güzel
benim de kendime ait kütüphanem var
her yıl köydeki okullarla paylaşırım kitaplarımı
yine de gelen misafirlerin dikkatini çeker kitapçı mısınız diye sorarlar:tskler:
en kötü yanı kitaplığı düzeltmek

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
:ask::utan:teşekkür ederim.sırayla ben de sizleri tanımak isterim.çok şükür sitemizde herkes birbiriyle barışık samimi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar