Ayın Hangi Günü Saç Bakımı Yapmalıyız?

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
ayın dünya ve canlılar üzerindeki etkileri neredeyse herkes tarafından biliniyor artık.hatta MÖ sine dayanmakta bu bilgiler.tabi bu etkiler insanlar içinde geçerli.dolayısıyla saçlarımız içinde.
ay bazı günlerde yaptığımız bakımların daha etkili olmasını sağlarken bazı günlerde de bu etkiyi azaltabiliyor.
ay ve saç bakımı ile ilgili kritik tarihleri burada sizlerle paylaşacağım arkadaşlar..
deeğerlendirmeniz ve fayda sağlamanız dileğiyle..
sevgilerimle..
AYRINTILARI MESAJLARIMDA VERıYORUM.

ARKADAŞLAR KASIM AYI BAKIM TARİHLERİ :

10 Kasımdan (dolunaydan ) itibaren ay 'la birlikte bizde küçüleceğiz :)
yani bu iki haftayı iyi değerlendirin..diyetlerden kolayca sonuç alacaksınız :)

09 Kasım 2011 saat 10:45’ ten 11 Kasım 2011 saat 21:10’ a kadar Ay Boğa burcunda olacak;
(10 Kasım 2011 23:15’te dolunay gerçekleşecek ve ay küçülmeye başlayacak)
saç bakımı için önemli tarihler.bu tarihler en çok saç köklerini kuvvetlendirmek isteyen arkadaşlarımın işine yarayacaktır.örneğin dökülme problemi olan yada saç kökleri ve uçları zayıf olan arkadaşlarım.(aslında bunlar da sağlıklı uzamaya dolaylı olarak katkıda bulunacaktır.)
saç kesimi için uygun değil.
killi bakımlar uygulayabilirsiniz. mineral ve tuz günleridir çünkü.
besin kalitesi tuz ve mineraldir..ayrıca kök bitkiler tüketmek yada çayını içmek çok yaralı olacaktır.çünkü 2 kat etkili.
DİKKAT: tansiyon hastaları tuza dikkat etmeli.çünkü dediğim gibi 2 kat etkili.
ayrıca mineral günleri olduğu için kil maskeleri için bulunmaz fırsat :)

11 Kasım 2011 saat 23:10’dan 14 Kasım 2011 saat 08:18’e kadar Ay İkizler burcunda küçülmekte;
saç bakımı için uygun (özellikle yağ içeren bakımlar ve ya uzatmak isteyenler için..mesela sinameki kürü)
saçlarınızı boyayabilirsiniz.
yağ günleridir..yağ tüketimine dikkat..kilo yapabilir :) ayrıca çiçek bitkileri tüketebilirsiniz.örneğin brokoli,karnabahar,enginar gibi.vee ıhlamur,papatya gibi çiçek çayları..

birde cildinizde problem varsa uygun yağlarla cildinize de bakım yapabilirsiniz..örneğin sivilceler için nemli pamukla adaçayı yada papatya yağı uygulayabilir.yada güzel ve genç bir cilt için portakal yada kayısı yağı uygulayabilirsiniz birkaç damla.bu yağları duştan sonra nemli yüzünüze direkt uygulayabilirsiniz.ben bu şekilde kullanmayı daha çok seviyorum.gözenekler açık olduğu için daha iyi emiyor cilt..

14 Kasım 2011 saat 10:18’den 16 Kasım 2011 saat 17:17’e kadar Ay Yengeç burcunda küçülmekte;
saç ve cilt bakımı için etkili günler değil.
göğüs bakımı için ise çok uygun..
bu günlerde bol su tüketmenizi tavsiye ediyorum.hatta bitkilerinize de bu günlerde su verirseniz suyu daha iyi değerlendireceklerdir.ölçüyü kaçırmadan tabi :)
karbonhidrat ve yaprak günleri.. aşırıya kaçmazsak bu besinler de bu günlerde her zamankinden daha faydalı olacaktır bedenimize..tüm yeşilliklerden mis gibi bir salata yapıp yiyebilirsiniz.bol limonla da demir desteğini tavana vurdurabilirsiniz yada ıspanak,semizlik gibi yaprak bitkilerin yemeğini de yiyebilirsiniz..
karbonhidrat günleri olduğu için hamur işlerine dikkat !

16 Kasım 2011 saat 19:17’den 18 Kasım 2011 saat 23:19’a kadar Ay Aslan burcunda küçülmekte;
saç bakımı için en uygun günlerden :)
protein ve meyve (dolayısıyla vitamin) günleri olduğu için saçlarınıza maya maskesini uygulayabilirsiniz.
mayalı sütler protein içeren gıdaları ve meyveyi bugünlerde tüketmeye çalışın..çünkü diğer günlerden daha etkili..
Eğer bahçeniz varsa ve kendiniz meyve yada sebze yetiştirebiliyorsanız bahsi geçen bitkileri kendi günlerinde taze taze kopartmanız ne kadar iyi olur bilemezsiniz.

19 Kasım 2011 saat 01:19’dan 21 Kasım 2011 saat 02:16’ya kadar Ay Başak burcunda küçülmekte;
saç bakımı için çok önemli tarihler.
bu tarihler en çok saç köklerini kuvvetlendirmek isteyen arkadaşlarımın işine yarayacaktır.örneğin dökülme problemi olan yada saç kökleri ve uçları zayıf olan arkadaşlarım.(aslında bunlar da sağlıklı uzamaya dolaylı olarak katkıda bulunacaktır.)
cilt bakımı ve tırnak bakımı için uygun günler.ayrıca saçlarınızı boyayabilirsiniz.
besin kalitesi tuz ve mineraldir..ayrıca kök bitkiler tüketmek yada çayını içmek çok yaralı olacaktır.çünkü 2 kat etkili.

21 Kasım 2011 saat 04:16’dan 23 Kasım 2011 saat 02:58’e kadar Ay Terazi burcunda küçülmekte;
saç bakımı için uygun (özellikle yağ içeren bakımlar)
yağ günleridir..yağ tüketimine dikkat..kilo yapabilir :) ayrıca çiçek bitkileri tüketebilirsiniz.örneğin brokoli,karnabahar,enginar gibi.vee ıhlamur,papatya gibi çiçek çayları..

birde cildinizde problem varsa uygun yağlarla cildinize de bakım yapabilirsiniz..örneğin sivilceler için nemli pamukla adaçayı yada papatya yağı uygulayabilir.yada güzel ve genç bir cilt için portakal yada kayısı yağı uygulayabilirsiniz birkaç damla.bu yağları duştan sonra nemli yüzünüze direkt uygulayabilirsiniz.ben bu şekilde kullanmayı daha çok seviyorum.gözenekler açık olduğu için daha iyi emiyor cilt..

YURTDIŞINDA YAŞAYANLAR BURADAKİ SAATLERE ÜLKELERİNE GÖRE SAAT FARKINI EKLEMELİLER..

Alıntıdır...

OP
KraLiçe

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
Kızlar ben bugün burdan okuduğuma göre saç bakımımı yapıyorum bugün zeytin yağı yaptım kafama bakalım gerçekten astrolojiye göre bakımın faydası olacak mı:eek:ky:

OP
KraLiçe

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
önümüzdeki 4 hafta boyunca proteinden ve vitaminlerden maksimum fayda sağlayacağız.bu ay polen kullanmanızı tavsiye ederim.kilo almak isteyenler yemeklerden hemen sonra,kilo vermek isteyenler ise yemeklerden 20 dakika önce almalılar.
hem genel sağlığınız hemde sa. sağlığınız için çok önemli bir besin.
bu küre yeniayda başlamanız daha da güzel olur.
ben yarın başlıyorum ;)

25 Kasım 2011 yeniayından itibaren kilo almak için çok elverişli bir döneme giriyoruz. deyim yerindeyse su içsek yarayacak.. yani kilo vermemiz zor..
şimdi 14 gün boyunca buradaki beslenme önerilerini dikkate alarak diyet yapacağız..
bunu kilo vermek için değil, almamak için yapacağız..
peki ne zamana kadar ?
10 Aralıkta gerçekleşecek olan dolunaya kadar..
10 Aralıktan sonra yapacağımız diyetler ise bizlere kolayca kilo kaybettirecek :)

25 Kasım 2011 saat 04:57’den 27 Kasım 2011 saat 04:05’e kadar Ay Yay burcunda büyüyecek;
( 25 Kasım 2011 08:09’ da yeniay gerçekleşecek ve ay büyümeye başlayacak)
protein ve meyve (dolayısıyla vitamin) günleri olduğu için saçlarınıza maya maskesini uygulayabilirsiniz.
yumurta veya protein içeren herhangi bir bakımı da uygulayabilirsiniz.
saç kesimi için uygun.
mayalı sütler protein içeren gıdaları ve meyveyi bugünlerde tüketmeye çalışın..çünkü diğer günlerden daha etkili..

27 Kasım 2011 saat 06:05’ten 29 Kasım 2011 saat 08:01’e kadar Ay Oğlak burcunda büyüyecek;
saç bakımı için önemli tarihler. bu tarihler en çok saç köklerini kuvvetlendirmek isteyen arkadaşlarımın işine yarayacaktır.örneğin dökülme problemi olan yada saç kökleri ve uçları zayıf olan arkadaşlarım.(aslında bunlar da sağlıklı uzamaya dolaylı olarak katkıda bulunacaktır.)
cilt bakımı için uygun günler.
DİKKAT: tansiyon hastaları tuza dikkat etmeli. çünkü dediğim gibi 2 kat etkili.

29 Kasım 2011 saat 10:01’den 01 Aralık 2011 saat 15:45’e kadar Ay kova burcunda büyüyecek;
saç boyamak için uygun.
saç bakımı için uygun (özellikle yağ içeren bakımlar ve ya uzatmak isteyenler için)

01 Aralık 2011 saat 17:45’ten 04 Aralık 2011 saat 02:51’e kadar Ay Balık burcunda büyüyecek;
Bakım için etkili değil.
Boya için uygun değil.
bu günlerde bol su tüketmenizi tavsiye ediyorum.hatta bitkilerinize de bu günlerde su verirseniz suyu daha iyi değerlendireceklerdir.ölçüyü kaçırmadan tabi :)
karbonhidrat ve yaprak günleri.. aşırıya kaçmazsak bu besinler de bu günlerde her zamankinden daha faydalı olacaktır bedenimize..tüm yeşilliklerden mis gibi bir salata yapıp yiyebilirsiniz.bol limonla da demir desteğini tavana vurdurabilirsiniz yada ıspanak,semizlik gibi yaprak bitkilerin yemeğini de yiyebilirsiniz..

04 Aralık 2011 saat 04:51’den 06 Aralık 2011 saat 15:34’e kadar Ay Koç burcunda büyüyecek;
saç bakımı için çok uygun,kaçırmamanızı öneriyorum.
saç kesimi için çok uygun.
Eğer bahçeniz varsa ve kendiniz meyve yada sebze yetiştirebiliyorsanız bahsi geçen bitkileri kendi günlerinde taze taze kopartmanız ne kadar iyi olur bilemezsiniz.

YURTDIŞINDA YAŞAYANLAR BURADAKİ SAATLERE ÜLKELERİNE GÖRE SAAT FARKINI EKLEMELİLER..

OP
KraLiçe

KraLiçe

Daimi Üye
Tepki
3.576
ARKADAŞLAR ARALIK AYI BAKIM TARİHLERİ :

10 Aralık (dolunaydan ) itibaren ay 'la birlikte bizde küçüleceğiz :)
yani bu iki haftayı iyi değerlendirin..diyetlerden kolayca sonuç alacaksınız :)

09 Aralık 2011 saat 05:52’ten 11 Aralık 2011 saat 14:26’ya kadar Ay İkizler burcunda olacak; (10 Aralık 2011 16:35’te dolunay gerçekleşecek ve ay küçülmeye başlayacak)
saç bakımı için uygun (özellikle yağ içeren bakımlar ve ya uzatmak isteyenler için..mesela sinameki kürü)

11 Aralık 2011 saat 16:26’dan 13 Aralık 2011 saat 23:48’e kadar Ay Yengeç burcunda küçülecek;
saç ve cilt bakımı için etkili günler değil.
göğüs bakımı için ise çok uygun..

13 Aralık 2011 saat 23:48’den 16 Aralık 2011 saat 04:58’e kadar Ay Aslan burcunda küçülecek;
saç bakımı için en uygun günlerden :)

16 Aralık 2011 saat 06:58’den 18 Aralık 2011 saat 09:06’ya kadar Ay Başak burcunda küçülecek;
saç bakımı için çok önemli tarihler.
bu tarihler en çok saç köklerini kuvvetlendirmek isteyen arkadaşlarımın işine yarayacaktır.örneğin dökülme problemi olan yada saç kökleri ve uçları zayıf olan arkadaşlarım.(aslında bunlar da sağlıklı uzamaya dolaylı olarak katkıda bulunacaktır.)
ayrıca turplu yada kükürt içeren diğer kürlerinizi bu tarihte uygulayabilirsiniz.
cilt bakımı ve tırnak bakımı için uygun günler.

hamide12

Yeni Üye
Tepki
0
selam arkadaşlar. dünde yazdım ama bulamadım. eşime bıoxcın aldık. internetten baktığımda bayağı olumlu yorumları vardı. Bende Bıoder kullandığım için ilgimi çekti. aranızda kullanan bana yardımcı olabilecek biri varmı?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar