Ayak Bakımı için Öneriler

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
B7336107746B86CB6A1F6C82DF7F0.jpg

Nasırlar

Ayak tabanınızda yeni oluşan nasırlardan birkaç gün içinde kolayca kurtulmak ister misiniz? Cevabınız evet ise yapmanız gereken çok basit! 1 limon kabuğunu iç kısmı nasırın üzerine gelecek şekilde yerleştirip, sabitlemek için bantla yapıştırın. Bütün gece ayağınızda kalmasını sağlayın. Birkaç gün üst üste uygulamayı tekrarlayın. Nasırlarınızın yok olduğunu göreceksiniz.

Yorgun Ayaklar

Tüm oturarak ya da ayakta durarak çalışıyorsanız; işten eve geldiğinizde ayaklarınız yorgun ve şiş olabilir. Ayaklarınızı canlandırmak için nane, biberiye, limon özlü nemlendirici kremlerden birini masaj yaparak sürün. Bu sayede hem ayaklarınız dinlenecek hem de teninizin kadife gibi yumuşacık olacaktır.

Su Toplaması

Yeni aldığınız ayakkabılar, ayağınızda su toplanmasına ve canınızın acımasına neden olabilir. Su toplamış ayaklarınızı sabunlu suyla yıkayın, yumuşak bir havluyla nazikçe kurulayın. Antibiyotik içerikli bir kremi masaj yaparak ayaklarınıza sürün. Çorap giymeden birkaç saat boyunca çıplak ayakla kalmaya çalışın.

Sertleşen Topuklar

Hatalı ayakkabı seçimi ya da yetersiz ayak bakımı gibi etkenlere bağlı olarak topuklarınız sertleşip çatlayabilir. Pratik ve hızlı 2 farklı çözümle yumuşacık topuklara sahip olabilirsiniz.

Gece uyumadan önce topuklarınıza bolca vazelin sürüp pamuklu çorap giyin. Bütün gece çoraplarınızı çıkarmadan uyuyun.

Yüz nemlendiricisi olarak kullandığınız bakım maskesini ayaklarınıza uygulayın. Pamuklu çorap giyip 1-2 saat bekleyin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayıp kurulayın.

Mantar

Havuz, spor salonu gibi ortak kullanım alanlarından ya da hatalı ayakkabı seçiminden dolayı mantar sorunu yaşayabilirsiniz. Mantar hastalığı için öncelikle temizliğe en yüksek düzeyde özen gösterin. Ayaklarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulayın ve pudralayın. İlerlemiş mantar hastalığı için mutlaka doktorunuzdan tıbbi yardım alın.

Alıntıdır!

panter

Daimi Üye
Tepki
9.509
Sertleşen Topuklar

Hatalı ayakkabı seçimi ya da yetersiz ayak bakımı gibi etkenlere bağlı olarak topuklarınız sertleşip çatlayabilir. Pratik ve hızlı 2 farklı çözümle yumuşacık topuklara sahip olabilirsiniz.

Gece uyumadan önce topuklarınıza bolca vazelin sürüp pamuklu çorap giyin. Bütün gece çoraplarınızı çıkarmadan uyuyun.
her zman yaptıgım uygulama
tsk arısım :hhhhhh:

begum.07

Yeni Üye
Tepki
1
Ayak bakımı hakikaten önemli. Ben bir de şeker hastası olduğum için, ayaklarıma ayrı bir özen göstermek zorundayım. Malum, şeker hastalarının ayak yaraları kolay iyileşmiyor. Bakımlı ve sağlıklı ayak takıntım nedeniyle, refleksolojiye merak salmıştım. Hakikaten faydalı bir masaj. Ayağa yapılan masaj ile vücudun tüm bölgelerindeki hastalıkları iyileştirmek mümkün zira. Yalnız bu masajı öğrenirken mutlaka işin uzmanı olan birinden öğrenmek lazım. Ben İstanbul'da Yunus Eğitim'den refleksoloji eğitimi aldım. Zaten eğitim 2 tam gün. Ama öyle şifalı ki, çevremdekiler beni artık şifalı kadın diye çağırıyor. İşin özü, ayak bakımında refleksoloji masajını önemseyin derim.

yaylacorbası

Yeni Üye
Tepki
1
Yunus Eğitim refleksoloji kursunda oldukça iyi zaten. Hocaları hep yurt dışından eğitim almışlar zaten. Bi de uygulama ağırlıklı eğitim tarzları olduğu için hakikaten iş öğreniliyor.
Refleksoloji eğitimi bence aile içinde mutlaka bı kişinin bilmesi gereken bir eğitim. Ayaklar o kadar önemli ki. Doğru sinirlere uygulanan baskıyla bi çok hastalığın önüne geçilebiliyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar