Ayak Altında Deri Sert İse

leyla

Daimi Üye
Tepki
1.292
Ayaklar yaz aylarında açık ayakkabılar nedeniyle oluşan dış saldırılara karşı kendilerini oluşturdukları koruma taba*kasıyla korur. Kış aylarında çorap ve kapalı ayakkabılar sa*yesinde bu tabaka yok olur. Ayaklarınızın altındaki sert ta*bakayı yok etmek için AHA içeren kremler kullanın. Bunlar ölü hücreleri zarar vermeden yok ederler.

Topuk törpüsü kullanmayın çünkü ayak kendini bu yönteme karşı korumak için sert bir tabaka oluşturacak ve eskisinden daha sert şekil*de yapılanacaktır. Daha yumuşak bir ponza taşı işe yaraya*bilir.

süße

Yeni Üye
Tepki
3
ahh bu dert bende de var bir kere pedikür yaptirinca artik basedilmiyor dahada sertlesiyor gercekten.bende aksamlari sicak suda bekletip ayaklarimi o sertlesen yerlere bebanthene krem sürüyorum biraz yumusadi gibi bir haftada

buket

Aktif Üye
Tepki
179
bende bu sertleşme neden geçmiyor diyordum demekki ponza taşındanmış..:acep:
yumuşağını nerden bulacağız ki.. ben bi araştırayım bakalım...

teşekkürler bilgi için :hhhhhh:

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
bende azzuz çekmedim bu problemi şimdi panbık gibim miniş ayaklarım:cokkomik:hergün banyo yaptıktan sonra nemini alırım ve tahta ponzalar var onla ölü derileri çıkarıp bi su tutup tekrar çıkarım ya evdeysem hemen ya da yatarken vazelin sürer miniş çoraplarımı giyerim gerçekten minişlerim pambık gibi oluyo en etkilisi vazelin...aradada ayaklara parafin yaptırdınız mı mis gibi oluyo:findikim:

may71

Üye
Tepki
22
lapitak şahane hemen etkili oluyor ,geçen gün gttiğim cildiye doktoruda "kerasal" verdi onuda beğendim,güzel

foto_burcu

Aktif Üye
Tepki
137
Bende hiç yoktu ne zaman evlendim o zaman başladı.Geçenlerde geçtim tv nin karşısına ayağımı sıcak suya soktum yarım saat kadar,sonra ponza taşıyla ovdum ,peşinede krem sürdüm düzeldi biraz.Bide taşa basmamak lazımmış,terlikle dolaşmalıymışız .Biz bayanlar ayaktan üşüttük mü yandık biliyorsunuz ,hemen kadın hastalıkları başlar,idrar yanmaları başlar ,oyüzden yaz kış demeden terlikle dolaşalım evde arkadaşlar

HATUNKİŞİ

Aktif Üye
Tepki
169
Foto-burcu bende senin gbi leğen içinde sıcak suda bekletip öyle ponzalardım her hafta ama gene devam ederdi o çatlaklar düzelir gibi olurdu:) şimdi kuaförüm abla her gün duşa alınca küvetten çıkmadan hemen ayaklarının yaşını al ve ponzala bu şekilde ayakların kaymak gibi olur dedi aynen uyguladım her akşamda minişlerimi vazelinledim çorabımı giydim minik patik çorapları yattım:)) çok şeker oldular...birde ben namaz kıldığım için her vakit abdest tazelerim ve kurulama huyum yok oyüzdende çatlama olassılığı yüksek oluyor...

lapitakta güzel ama su deydimi akıp gidiyor vazelin öyle kolay arınmıyor devamlı nemlendiriyor...bööle işttee:huhuu:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bende yumusak ponza tasi kullaniyrum.
Her dustan sonra mutlaka kullanirim.
Tesekkürler. :sirin:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
benim kullandgim krem vardi biraz pahaliydi:böö:
netten bazen duymustum vazelinin ise yaradigini dün gece sürdüm uyudum sonuc mükemmel hem ucuz hem ise yariyor aklinizda bulunsun hanimlar

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar