Arman Yıldız

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
882525_f80cb064aa33266e8c64cd455915d31f.jpg

Aşırı doz süt!

Işıl Cinmen, geleceğin Tarkan'ı Arman Yıldız ile konuştu

KİM O?

Doğum tarihi: 23 Nisan 1988
Burcu: Boğa
İnancı: Enerji
Sevgilisi: Yok
En çok izlediği film: Gladyatör (50’den fazla kez)
Takdir ettiği müzisyen: Tarkan, Ajda Pekkan, Justin Timberlake
Kime benziyor: Josh Holloway
Dinleyin: Arman/Arman

Arman Yıldız’ın adını daha çok duyacaksınız.
Özellikle “Armaaaaaaaaaaaaaaaaaan!” diye çığlık atan kızlardan…
Çok yakışıklı.
Yüzü, gözü, elleri, vücudu, Brad Pitt kasları…
Her şeyi güzel.
Yetenekli de…
Şarkılarını kendi yazıyor, müziklerini kendi yapıyor.
İlk albümü “Arman” çıktı.
Kapakta elinde süt tutuyor.
Bahse girerim üçüncü albümü çıktığında onu tüm Türkiye tanıyor olacak.
Yolu açık olsun!
882525_1ede37c6545ce4beea00ba60714343c6.jpg

Sen süt çocuğu musun?

Süt çocuğuyum evet; asi değilim ve saf bir insanım. İnsanlara çok çabuk güvenirim. Bana kötülük yapılacağını hissetsem bile tedbir alamam. E süt içmeyi de severim, günde 2 litre içiyorum herhalde, o yüzden böyle anılmakla ilgili bir problemim yok.

AVUKAT DEĞİL, ŞARKICI OLDU

Çocukluğundan beri şarkıcı olmak istiyor muydun?

İstiyordum ama ihtimal vermiyordum. Büyük bir ailemiz var, Karadenizliyiz. Aile mesleği denizcilik, anne ve babamın akrabaları iki taraf da denizcilikle uğraşıyor; beni de o konuda yönlendirdiler. Avusturya Lisesi’nden sonra İngiltere’de denizcilik hukuku okudum.

Avukat olacaktın yani! Annen kriz geçirmedi mi?

Geçirdi fakat ne kadar zorlasam da avukat olarak göremedim kendimi. Annem hala durumu kabul etmek istemiyor. Canım bir şeye sıkıldığında, üzüldüğümde karşıma geçip “Yanlış yapıyorsun. Geç kalmadın; git avukat ol” diyor. Babam da başta karşı çıkıyordu ama şimdi “hayalin neyse onu yap” diyor.

Nasıl başladı bu hikâye?

Ailem için üniversite sınavında iyi bir puan yapmam çok önemliydi. Babam motive olmamı kolaylaştırmak istedi; “Güzel bir puan yap stüdyoda bir iki şarkı kayıt ederiz” dedi. Sınavdan sonra demo’ları yaptım. Onları etrafa yolladım; İskender Paydaş'ın o zaman ki menajerine yolladım. Çok beğendi ve beni İskender Paydaş’la bir araya getirdi.

Güzel! Şansını kendi yaratanlardansın…

Bazı insanlar hayal eder ve gerçekleştirmek için kılını kıpırdatmaz. Ben çaba gösterdim, zorlamadan... Çetrefilli bir karardı çünkü bu büyük bir yol ayrımı. İki zıt yön gibi ve ben bu yolu seçtim.
882525_5fb097e84410390409c62ee21b209693.jpg

“BİR SABAH UYANDIM VE…”

Fotoğraf: Sinem Boyacı

İskender Paydaş’la ilk görüştüğünde heyecan durumun nasıldı?

O zaman 18 yaşındaydım; içimden sürekli “Türkiye’nin en büyük aranjör ve prodüktörünün karşısında oturuyorum” diye tekrarlıyordum. Zaten yüksek sesle konuşamadım; “Merhaba ben Arman” dedim ve kaldım. İngiltere’de okurken dört yıl boyunca her yaz İskender abinin yanındaydım. Kayıtlar yapıyorduk; onun arkasında sahneye çıkıyordum. Üniversite bitince altı ay kadar bir denizcilik firmasına girdim ama mutlu olmadım.

Karar anını hatırlıyor musun?

Bir sabah uyandım ve bu mutsuzluğa mecbur olmadığımı kavradım. Hayallerimi gerçekleştirmek için harekete geçtim.

Parçaların besteleri ve sözleri sana mı ait?

Çıkış şarkımız ''Deli Dünya'' dışında bütün söz ve müzikler benim. Deli Dünya’nın sözleri İsra Gülümser’in, düzenlemesi İskender Paydaş’ın, müziği benim.

Tanınmaya başlaman çevrendekilerin davranışlarını değiştirdi mi?

Biraz değişim oldu evet.

Kızlar?

Hahaha. Evet, onlarda da bir değişim oldu; suratlarında bir gülümsemeyle yaklaşıyorlar, engel olamıyorlar herhalde…
882525_8f2ce575cf26b5de6d4296663f767b18.jpg

“HİÇBİR KADINA ÇIKMA TEKLİF ETMEDİM”

Kız arkadaşın var mı?

Yok.

Nasıl kadınlardan hoşlanıyorsun?

Bu konuda gerçekçiyim. Ruhlar âleminde yaşamıyoruz. Ben bedenime bu kadar önem verirken, “birlikte olacağım kadın istediği gibi görünsün” desem yalan söylemiş olurum. Yanıma yakışmalı ve kendine güvenmeli… Mizah duygusu da olursa fena olmaz.

Hiç reddedildin mi?

İlk adımı atmam. Hayatım boyunca bir kadına “Benimle çıkar mısın?” gibi bir teklifte bulunmadım.

Garanticisin…

Garanticiyimdir. Kadınlar ne isterlerse o oluyor zaten, uğraşmaya gerek yok yani…

“TÜRK KIZINI KİMSEYE DEĞİŞMEM”

En uzun ilişkin ne kadar sürdü?

5 ay.

Ne!

O da yalnızca bir kez oldu, onun dışında 2-3 haftayı geçmez.

Problem ne?

Herhalde çok düzgün olmam, ben de çözemedim… Ben evleneceğim, hayatımı birlikte geçirmek isteyeceğim kadını arıyorum. Ortada gerçek bir sevgi olduğuna inanmadığım zaman da uzatmak istemiyorum. İki hafta bunu anlamak için yetiyor, niye uzatayım ki…

5 yıl İngiltere’de yaşadın. Oradaki hayatınla buradakini kıyaslarsan…

Orada çok mutluydum. Türkiye’nin en güzel tarafı ailem ve arkadaşlarım; onları da yanıma alabilsem giderdim çünkü orada insana saygı var. Kim olursan ol, önemli olan sensin. Buradaki gibi ne marka giydin, kiminle nereye gittin gibi statü temelinde algılamıyorlar hayatı… Türkiye’de ise bunlar prim yapıyor. Amaaaa…. Türk kızlarını kimseye değişmem, o konuya gelince dururuz.

“BİR AYDA 20 KİLO VERDİM”

10 yıl sonrasına ışınlanalım. Neredesin?

Hayal kuracaksak… Zirvedeyim. Tarkan'ın olduğu konumdayım. Olacağıma da inanıyorum.
Sahneye ilk çıktığım günü hatırlıyorum, ne kadar heyecanlı olduğumu tahmin edemezsin. Kulise haber geldi; “Yukarısı çok kalabalık, izdiham var” diye… Sahneye çıkarken dizlerim titriyordu. Sonra insanların gözünün içine baktım ve kendime “İşte beklediğin an buydu. Bu senin yeniden doğuş anın” dedim ve bütün korkum gitmişti.

Daha önce de “yeniden doğmuş” gibi hissettiğin bir dönem oldu mu?

Oldu… 16 yaşındaydım. Profesyonel sporcuydum ve dizimden sakatlandım. İki seçenek vardı: ya sporu bırakacaktım ya da ciddi bir ameliyat… Sporu bıraktım, depresyona girdim ve çok kilo aldım. Okulda alay konusu oldu. Zaten içine kapanık bir çocuktum, çok üzülüyordum. Annem bir gün bana, “Sen kendine saygı göstermezsen başkalarından saygı bekleyemezsin” dedi. Bu bana çok dokundu ve bir ayda 20 kilo verdim. Sağlıksızdı evet ama psikolojik olarak beni toparladı ve bir dönüm noktası oldu. Annem bana “Oğlum sen iyisin, seni beğenen böyle beğensin” deseydi, belki bambaşka bir hayatım olacaktı.

Son soru: Bugün için mi yaşıyorsun, yarın için mi?

Ne yazık ki yarın, keşke bugünü yaşayabilsem.

Habertürk

Arman - Gitme Dedim :sarki:

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Kime benziyor: Josh Holloway

Sanırım gözlüğümü takma saatim geldi çünkü hiç benzetemedim :gozluk: ama şarkısı güzelmiş :cay:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar