Aptal sarışın kelimesi nasıl ortaya çıktı?

be_reN

Daimi Üye
Tepki
1.856
Aptal sarışın kelimesinin nereden geldiği belli oldu arkadaşlar meğer tamamen kurmaca bir laf olan bu kelimeyle erkeklerin sarışın kadınlardan korktuğu ve onlara karşı üstünlük kazanmak adına bu lafı çıkarttıkları ortaya çıktı haberin detaylarına geçiyorum
attachment.php

Erkeklerin 'Aptal sarışın' kadın şakaları yapmalarının nedeni ortaya çıktı.
İşte 'Aptal sarışın'ın sırrı Marilyn Monroe ile başlayan sarışın kadın efsanesi erkekler arasındaki 'aptal sarışın' hikayeleriyle devam ediyor.

Araştırmacılar bu durumun nedeninin erkeklerin aslında sarışınların cinsel çekim gücünden korktuğu için böyle espriler yapmaları olarak açıklıyor. Akşam'ın haberine göre; Bilim- adamlarına göre erkekler bu yolla aslında çok çekici buldukları sarışınları aşağılayarak hem üstünlük kuruyor hem de onları daha az çekici göstermeye çalışıyorlar.

Kudüs'teki Hebrew Üniversitesi'nden Dr. Limor Shifman 'Hollywood'da Marilyn Monroe Jean Harlow ve Jayne Mansfield'in başını çektiği pek çok aktris sarışın entelektüel olmayan ve seksi kadınları canlandırdılar. Bu imaj halen hem filmler hem de reklamlar yoluyla devam ediyor. İnternetin de yardımıyla aptal sarışın imajı tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor' dedi.

alıntıdır..

Ekli dosyalar

• paris.jpeg
    paris.jpeg
    6,8 KB · Görüntüleme: 96
OP
be_reN

be_reN

Daimi Üye
Tepki
1.856
valla nedendır bılmıyorum ama belkı de kendım esmer oldugum ıcın pek sevmem sarısınları -zebani :hihh:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
sarısın olmak hep hayalımdı :dusun:
bence kıskananların uydurması sarıısn aptal dıye

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar