anne

nerissa

Daimi Üye
Tepki
326
canım her anne baba evladını sever.onlar ıcın vardır zaten.sen bunu annenle konustunmu acık acık.her annenın sevgısını gosterme yolu farklıdır ama emınım kı annen senı cok cok sevıyor.

Rüya

Daimi Üye
Tepki
1.128
bencede her anne baba evladını sever
sadece sana sevgisini belli edememiştir
içinden seviyordur bence annenle konuş

OP
hazel.3
Tepki
40
haklısınız arkadaşlar her anne baba yavrusunu sever, benimde iki oglum var onlar için canımı veririm .yaşım gelmiş kırka ,annemi zaten gecen sene kaybettim belkide sevgisini göstermedi ama beni cok yaraladı cocuklugumdan beri onun etkisinden aşalıyıcı laflarından psikolojim düzelemedi allahtan eşim bana her zaman destek oldu sevdigini gösterdi ama ben hep annemin sevgisini aradım bulamadım hırcınlıgım hep ondan oldu yinede yazılarınız için teşekkür ederim.

Tepki
8.216
haklısınız arkadaşlar her anne baba yavrusunu sever, benimde iki oglum var onlar için canımı veririm .yaşım gelmiş kırka ,annemi zaten gecen sene kaybettim belkide sevgisini göstermedi ama beni cok yaraladı cocuklugumdan beri onun etkisinden aşalıyıcı laflarından psikolojim düzelemedi allahtan eşim bana her zaman destek oldu sevdigini gösterdi ama ben hep annemin sevgisini aradım bulamadım hırcınlıgım hep ondan oldu yinede yazılarınız için teşekkür ederim.

Hani eski zaman masalları anlatır
Hüznümü huzura dolarsın
Kaşım gözümden çok içim bir parçan
Annem sen benim yanıma kalansın

Hani bir biblon vardı kırdığım
Üstüne ne kırgınlıklar yaşadın
Ama bil ki ben de parçalandım
Annem ben senin yanına kalanım

Annem annem
Sen üzülme
Sözlerin hep yüreğimde

Annem annem
Gel üzülme
Ben hala senin
Dizlerinde

Uzayan sohbet gecelerinde
Rolleri unutur dost oluruz
Bizi bağlayan bu kan değil yalnız
Annem biz birbirimize kalanız

Ben kararlı uçarken yolumda
Sen çatık kaşlarının altında
Her yeni güne sevgiyle başlarsın
Annem sen benin yanıma kalansın

Tepki
8.216
ANNE OLMAK BAMBAŞKA BİRSEYdir kesin henüz annelik meltebesine yaklaşmadım cok uzağım belkide belkide çok yakın ben bekar bir kız olarak annemin kıymetini bilmeye calısıyorum ama bilmediğim zaman zaman anlarda oluyor ...hayatımda tek 1 hata yaptım o hatam yüzünden annemi ummayacak sekilde üzdüm kendimi affetmiyorum her anne cezafardır biz evlatlar annemizin kıymetini sağken bilemiyoruz aslında annem sağ ama annemi üzdükden sonra sağ olmus olamıs gelinde bunu annelere sorun..en büyük hatamız aslında bu dünyaya nasıl geldiğimiz kimin kanında varolup nasıl bu yasa geldiğimiz biz bunları kavrayamıyoruz..taki ya kaybedince yada anne olunca anlıyoruz.......hazel.3 annem yasındasın annem sayılır ama suna inan rahmetli annem yani senin annen tüm anneler bizim annemizden oyuzden anne dedim mahsuru yoksa evladını sever ama se yinede annenin sana karsı hırcınlığı asalayıcı kelimesini artıkın düşünme rahmetli annenin mekanı cennet toprağı bol olsun.. 2 oğlun var muhakkak oğullarına kızdığın sitem ettiğin anın olmusdur ağzında cıkan sözün yanağına oğullarının attığın tokat muhakkak vadır..eğer rahmetli annen sana hırcın ve savruk kelimeler kullandıysa PEKİ HİÇ DÜŞÜNDÜN MÜ ONUN İÇ DÜNYASINDA YADADIĞI PİSKİLOJİK DURUM NE HİSSETDİİİNİ NEDEN BÖYLE DAVRANDIĞINI İŞTE BELKİDE SEN DÜŞÜNDÜM DİCEKSİN ANNEM AMA ASLINDA SEN NE KADAR DÜŞÜNSENDE RAHMETLİ ANNEMİZİN İÇ DÜNYASINI DURUMUNU ANLAYAZSIN CÜNKÜ SEN EVLATTIN..MUHAKKAK VARDIR BİRSEY MUHAKKAK....SEN NASIL ENİŞDEMİZDEN DESTEK ALDIYSAN ANNENİN O AN DESTEK ALICAĞI KİMSE YOKTU BELKİDE ANLAYAMZDIN COCUKDUN ...OYUZDEN ANNE SEVGİSİNİ VEREMEYEN BİR ANNE EVLADINA MUHAKKAK ARKA PERDESİNDE SEBEB VARDIR DİYORUM. ASIN SAĞLSUN ANNELERİMİZ ÖLMEZ BİZİM CANMIZ CAN VERENİMİZ SEN ÜZÜLME SENDE ANNESİN EN AZINDAN AİLENDE GÖRMÜŞ OLDUĞUNU EVLATLARINA YAPMIYORSUN ÇOK GÜZEL BİR ÖZ VERİŞ.

gül

Yeni Üye
Tepki
5
annemi hic tanimadim ben kucukken olmus onun yoklugu hep icimde yara ne olur annelerinizin kiymetini bilin onlar sizin eniyi arkadasiniz dostunuz siginaginiz herseyiniz olurlar ben dort cucuk annesiyim herseyim onlar biraz uzulseler onlardan daha cok uzuluyorum canlariyansa benim canim daha cok yaniyor onlarla oturur aglarim dayanamam annelik boyle biseydir herhalde benbooyle hissediyorum ve anneler cocuklari icin hic bizaman kotu bisey olmasiniistemezler surekli koruma altina alirlar ve bu ilgi bazan cocuklari bunaltiyor galiba canim benim senin derdinde baska allah annene rahmet eylesin onunda bir sebebi vardir bunu birtekkendi bide allah bilir

Tepki
8.216
annemi hic tanimadim ben kucukken olmus onun yoklugu hep icimde yara ne olur annelerinizin kiymetini bilin onlar sizin eniyi arkadasiniz dostunuz siginaginiz herseyiniz olurlar ben dort cucuk annesiyim herseyim onlar biraz uzulseler onlardan daha cok uzuluyorum canlariyansa benim canim daha cok yaniyor onlarla oturur aglarim dayanamam annelik boyle biseydir herhalde benbooyle hissediyorum ve anneler cocuklari icin hic bizaman kotu bisey olmasiniistemezler surekli koruma altina alirlar ve bu ilgi bazan cocuklari bunaltiyor galiba canim benim senin derdinde baska allah annene rahmet eylesin onunda bir sebebi vardir bunu birtekkendi bide allah bilir

YA ASLINDA ANNE BABA ile değilde insanın kötüsü olmaz ...kötülüğüde iyiliğide biz insanlar birbirimize yapıyoruz annenin kötüsü olurmu evet olur babanında kötüsüde oluur HEP ANNELERİ BABALRI KÖTÜ BİLMEYELİM EVLADINDA KÖTÜSÜ HAYIRSIZI OLUR.. HEP KARSIMIZDAKİNİ BİZİ DÜNYAYA GETİRİP SEVMEYEN ANNELERİ BABALARI SUCLAMAYALIM MADEM ANNE KÖTÜ BİZ HAYIRLI EVLAT OLARIM NEDEN ANNE KÖTÜ DİYE EVLATTA KÖTÜ OLSUN..BENCE HERSEYDEN ÖNCE BİZİ BOZAN YİNE BİZİZ..SAYGIMIZI TOPLUMDAKİ SEVİYEMİZİ ETRAFIMIZDAKİ KÖTÜLÜKLERİ ÇOĞALTAN BİZLER BASKADA BİRSEY DEMEK İSTEMİYORUM... ÇÜNKÜ ANNE VE BABA BUNLAR KUTSALDIR KÖTÜ OLABİLİRLER AMA SONUC NEDİR BİZİ DÜNYAYA GETİREN ONLAR... ÇOK SÜKÜR SIKINTIM YOK AİLEMİ COK SEVİYORUM AİLE BAĞLARIMIZ KUVVETLİ AMA DUYARSIZDA OLAMAM BENİM AİLEM İYİ DİYE DİĞER TARAFIN A,LESİ KÖTÜ DİYE UMURSAMZLIK YAPMA YARDIMCI OLMAYA CALISIRIM... AMA SUNU GÖRÜYORUM Kİİİ TEMEL ÖNEMLİ SAĞLAM OLMAYAN TEMEL ELBET SALLANIR .... EĞER BİZİ DÜNYAYA GETİREN ANNEMİZİN AİLESİ KÖTÜYSE VAKTINDE O ANNE BİRGÜN ANNE OLDUĞUNDA ÇOÇUKLARINIDA AYNISINI YAPIYOR GERCEKDEN...TIPKI KAYNANASINDAN CEKEN BİR GELİN NASIL OĞLU VARSA GELİN ALDIĞINDA AYNISINI GELİNİNE YAPIYOR NE DÜŞÜNÜYOR BEN ÇOK CEKMİŞDİM KAYNANAMDAN GELİNİMDE BENDEN ÇEKSİN PİSKİLOJİSİ BU YÜZDE 80 BÖYLEDİR ..OYUZDEN ANNELERİNİZİ KÖTÜ BİLMEYİN O ANNE SİZE ÖYLE DAVRANIYORSA MUHAKKAK TEMELİNDE FİL ZAMANINDA BİRSEY VARDIR EZİKLİK O ANNENİN PİSKİLOJİSİNE YANSIMISDIR ÖLENE KADARDA ÖYLE GİDER.... OYUZDEN MADEM ANNE BABA SEVKAT VERMEDİ SİZLER ANNENİZDEN GÖRDÜKLERİNİZİ EVLATLARINIZA YAPMAZSINIZ FARKINDAMISINIZ KÖTÜ OLAN ANNE SONUCDA SİZE DERS OLUYOR ÇÜNKÜ SİZ EVLADINIZIN KIYMETİNİ BİLİYORSUNUZ..NE DİYORSUNUZ ANNEMDEN COK CEKTİM EVLADIMA CEEKTİRMEM İŞTE KÖTÜ OLAN ANNE SİZE SONUCDA DERS OLUYOR....... YİNE EN KÖTÜ ANNE BİLE EĞİTİCİDİR.............. UMARIM ANLADINIZ TŞK.

gül

Yeni Üye
Tepki
5
birsen hanim cok dogru soylediniz ben kaynana yonundende ceken biriyim benim cok sikintimvarda dediginiz gibi yapiyorum mutlaka sebebivardir okotu bende kotu olim demiyorum coksukur hatalaribaskasindagorunce onu ornekalmak yanlis zaten okotulugu iyilige cevirmektir ayni hatayi siz yaparsaniz ne anlami kalirki ondan farkiniz olmaz yuzdeyuz haklisiniz dogru soze nedenir agziniza saglik

gül

Yeni Üye
Tepki
5
belki kimbilir ama sevgisini gosteremediysede bence kalbinin derinliklerinde biryerde mutlaka cocuguna karsi sevgisi vardir mesela bizde bi adet vardir buyuklerin yaninda cocuklarinin sevemezsin sarilamassin kucagina dahi oturtamassin mesela cocuk sana annecim diye kosargelir icinden gelmistir sevmek istemistir cocuk iste ama bir buyugunuzvarsa yaninizda hemen ittiri verir ler bi dusunun cocugun pisikolojik olarak nekadar zoruna gider o anlamaz nihayetinde cocuktur ne dusunur annem beni sevmiyor baska seye akli ermezki ne bilsin bence cocuk acisindan cok kotu

OP
hazel.3
Tepki
40
Teşekkürler ederim bütün bana cevap yazan arkadaşlara ,birsencim güzel viçdanlı bir kızsın annecin senin gibi evladı oldugu için şanslı .Bana cevap verdiniz yazdıklarınızın hepsi
gercek ve insani duygular ama hayat bazen istegimizin dışında gidiyor keşke böyle olmasaydı ben ne kadar anlaşamassakta onu özlüyorum .

gül

Yeni Üye
Tepki
5
ya anne deyince insan kelimeden bile titriyor ici neolursa olsun iyisiyle kotusuyle sonucta anne canim uzulme anlasamadik diyorsun ama genedeseviyorsun sen ne hayirli evlatsinki ne temiz kalplisinki senin annende sansliymis arkasinda onu hatirliyan birivar baskasi olsa aman der silipatardi demekki annen sana sevgiyi ogretmis sevmeyi iyisiyle kotusuyle demekki onun icindede sevgi varmis zaten sevgisiz bir insan olmaz

Tepki
8.216
birsen hanim cok dogru soylediniz ben kaynana yonundende ceken biriyim benim cok sikintimvarda dediginiz gibi yapiyorum mutlaka sebebivardir okotu bende kotu olim demiyorum coksukur hatalaribaskasindagorunce onu ornekalmak yanlis zaten okotulugu iyilige cevirmektir ayni hatayi siz yaparsaniz ne anlami kalirki ondan farkiniz olmaz yuzdeyuz haklisiniz dogru soze nedenir agziniza saglik

ben 22 yasındayım bekarım siz benden oldukca büyüksünüz annem sayılırsınız bir evladınız var sonucda belli yasda sizin benim fikrime saygı duymanız gercekden güzel birsey ben tesekkür ederim hiç birsey için üzülmeyin daima mutlu pozitif bakın hayat dediğimiz bugun var yarın yok her insan yasayan ölüdür ölümü bile bile yasıyoruz nefes alıyoruz bari bildiğimiz halde en azından bizler iyi adım atalım gecmişinizi düşünmeyin üzülmeyin her zaman mutlu olun ellerinizden öperim saygılar....

gül

Yeni Üye
Tepki
5
daha cokgencsin gosterdigin saygidan dolayi tebrik ederim bende seni gozlerinden operim hayat okadarzorki umarim hep boyle guzel dusncelerle yasarsin gerci hayati insanlar zorlastiriyor fakat bizlerde bu hayatta onlarla yasamak zorundayiz allah kimseyi sasirtmasin nasil oldugunu anlamadan surukleniyor insan allah hepimizi korusun

OP
hazel.3
Tepki
40
yazın için teşekkür ederim gül ,sevgiyle kal ,ailenle mutlu huzur içinde yaşa.

gül

Yeni Üye
Tepki
5
amin insallah hepimiz yasariz canim benim senin icin guzel buguzelligi hep koru butun sevgini kendi ailene ver sevdiklerine bu dunya bazi insanlara cok acimasiz hayat herkese gulmuyor malesef ama tekdilegim herkes insallah birgun hayatla barisir guzel gunlere kavusur tek temennim dilegim allah zordurumda olanlarin yanindaolsun aslinda hepimimizin yaninda cok sukur

leylaşah

Aktif Üye
Tepki
65
canım senı bu dusunceye ne ıttı bılmıyorum ama her anne cocugunu cok severr
oturup annenle dusuncelerını paylastınmı belkıbı yanlıs anlasılma vardırr

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar