Altın çilek faydaları

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
Altın Çileğin faydaları,
altın çilek nasıl kullanılır,
Altın Çileğin yararları,
altın çilek fiyatı

Altın çilek kurusunun 40-50 TL tahmini fiyatı
Altın Çileğin faydaları

Kilo vermeye yardımcıdır
Diyabet (şeker) hastalarına faydalıdır.
Sindirim sistemindeki parazitleri yok eder.
Dünyanın en zengin lif oranına sahip meyvesidir.
C vitamini oranı yüksektir.
Antioksidan ihtiva eder.
Aynı zamanda bu mucizevi meyve kanı arındırır.
Görme sinirlerini yapılandırır.
Prostat ve boğaz hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri vardır.
kalp, zatürree, diyabet ve idrar yolları enfeksiyonları
Altın Çilek Meyvesi hakkında
Altın Çilek kurusu artık kilo vermek isteyenlerin ve ünlülerin gözdesi oldu.

Yüksek lifli özelliğiyle ****bolizmayı hızlandıran çilek, içeriğindeki C, B1, B2 ve A vitaminleriyle de hastalıklara karşı siper oluyor.

Güney Amerika’da İnka eriği (Physalis) adıyla anılan, Türkiye’de ise ‘altın çilek’ diye adlandırılan bu altın renkli egzotik çilek, dünyada en çok lif barındıran ve kilo verdirmeye yardımcı olan bir meyve.
Altın çilek pürüzsüz, kolay şekil alan, parlak ve turuncu-sarı bir dış yüzeye sahiptir. Özü sulu ve içerisinde çok ufak açık sarı çekirdekleri vardır. Dinlendirildiğinde tadı tatlılaşır.

Altın çilek, yuvarlak bir meyve olup ağırlığı 5-7 gram arasındadır. Çapı yaklaşık olarak 2 cm’dir. Altın çilek taze iken doğal, kağıtımsı, sarımsı, bir kabuk ile kaplıdır ve yenilebilmesi için çıkarılması gerekmektedir.
Altın çilek taze olarak, kurutulmuş olarak tek başına veya meyve ve sebze salatalarında diğer ürünlerle beraber de tüketilebilir. Ayrıca çikolata ile kaplanıp tatlılarda da kullanılabilir. Reçellerde, özel soslarda, keklerde vs. kullanılabilir. Altın çilek karışımlarda yada tek başına kullanılabilir. Bu egzotik meyve aynı zamanda çok sağlıklı ve tıbbi olarak birçok faydaya sahiptir.

attachment.php

Altın Çilek Kullanımı?
Sabahları kahvaltıdan önce 2 ader kullanmanız tavsiye edilir.

Akşam yemeğinden önce 1 adet kullanılması tavsiye edilir.

Altın Çilek Hapının İçeriği
Pek de bilinmeyen bu altin renkli egzotik çilek, dünyada en çok lif barindiran ve kilo verdirmeye yardimci olan bir meyve.

attachment.php

Altın Çilek Nerede yetişir Genel Özellikleri

Papaya Papaya bitkisi yapraklarını dökmeyen, tropikal bölgelerde yetişen büyük bir çalı veya küçük bir ağaçtır. Meyveleri kavuna benzediği için ona kavun ağacı da denir. Güneşli, sıcak, humuslu ve bol sulu topraklarda yetişir. Dişi ve erkek papaya bitkileri ayrı ayrı olup (nadiren birlikte); meyve üretmek için her ikisine de ihtiyaç vardır. Meyveleri yaz aylarında iyice olgunlaştıktan sonra toplanır. Bitkinin boyu türlerine göre 1,2 – 3,6 m. arasında olabilir.Olgunlaşmamış papaya meyveleri; bazı ülkelerde (Güney Amerika) sebze olarak pişirilmekte veya salatası yapılmaktadır.

Papaya meyvesi; demir, kalsiyum, potasyum, fosfor mineralleri ile A, B1, B2, C vitaminleri ve karoten (carotene – kansere karşı koruyucu bir madde) açısından oldukça zengindir. Fakat modern kullanımı, içerdiği bu vitamin ve minerallerin yanısıra, meyvelerinde bulunan bol miktardaki proteolitik enzimlerden (Proteinleri eriten ve sindiren enzimler: Papain, Papaya peptidase-A ) kaynaklanmaktadır. Bu doğal enzimlerden en etkilisi olan papain’ dir. Papain’ e, mide tarafından salgılanan ve proteinleri sindiren-parçalayan enzim olan pepsin’ e benzerliği nedeniyle “Bitkisel Pepsin” adı da verilir.

ALINTIDIR...

Ekli dosyalar

• physalisaltincilekaltin.jpg
    physalisaltincilekaltin.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 85
  • altnilek.jpg
    altnilek.jpg
    31,9 KB · Görüntüleme: 87

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Paylaşımın için teşekkürler zuzumm ama ben butür ilaçların kilo vermeye yardımcı olduğuna inanmıyorum doğrusu

OP
zuzu44

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
ya zaten bu ilaç değilki bitkisel bişiy işe yarayıp yaramadığını bilemem zayıflamayla işim olmaz....paylaşayım dedim kullanan arkadaşlar var bizim şirkette

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Eminim kullananlar vardır tabiki birtanem bizlerle paylaşmanda güzel bitanem bunun için teşekkür de ettim zaten balım bir ara meksika biberi meşhurdu ki o ilaçla çevremde birçok kişi epey bir kilo verdi şimdi arkadaşlarım oldukça fit bir halde geziyorlar aslında ama ben yinede korkuyorum bu tür ilaçların yan etkilerinden her nekadar bitkiselde olsa sonuçta vücüttan sadece yağ attırıyorlar kaslar ve kemiklerin halini kimi bayanlar hiç düşünmüyorlar kemikler zayıf düştüğünde ağrısı çekilmez oluyor bu yüzden dedim yani vücuttan atılan sadece yağ kas ve kemiklerin haliyse harab oluyor canımcım-hmm-hmm

OP
zuzu44

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
ay o meksika biberini sorma yaaa ölende oldu o biberden tabiki sılacık her önümüze gelen şeyi içmememiz lazım kesinlikle katılıyorum sana

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
:eek::eek:Değilmi ama bu ilaçların korsnalarıda oluyor işte bilip bilmeden alanların sonu qacıda oluyor böyle simsarları da ne yapmak gerek bilmemki insanların zaaflarını biliyorlar bir ilacın çıktığını duymaya görsünler hemen sahtesini yapıp piyasaya sürüyorlar-kizgin-kizgin memleketimde bugibi ilaçlar için denetimi çok az ama dış memeleketlerde böyle mi :ilknur:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
ya zaten bu ilaç değilki bitkisel bişiy işe yarayıp yaramadığını bilemem zayıflamayla işim olmaz....paylaşayım dedim kullanan arkadaşlar var bizim şirkette

Ben zayıflama amaçlı kullanıldığını bilmiyordum. Sadece çok faydalı diye yiyorduk; ama dediğim gibi tadı bana hitap etmedi.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bizde bitkisi var canım. hani şu altta kuru üzüm gibi olanı:D:D

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Gerçektenmi canım yaa bilmiyorumda ozaman ben kaynımın yalancısıyım Almanya da asla böyle ilaçlar satılmaz diyor yinede bilmiyorum canısı:ilknur:

OP
zuzu44

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
çileği severim ama geçn arkadaş almış bende beğenmedim bi garipti tadı:kptmya::kptmya::kptmya:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar