Allah'ım isyan etmemek için güç ver

çiğdem80

Yeni Üye
Tepki
23
O kadar sıkıldım ki artık dayanacak gücüm kalmadıallahım dayanam gücü ver bize. Eşimle ünüversitede tanıştık 4 yıl çıktık ve sonra 2010 da evlendik ilk aylar korunduk sonra 211 mart ayında adet olmadım ve doktora gittim bütün maceram burada başladı. tahliller yapıldı eşimde ve ben de bir sorun cıkmadı .aylarca tedavi olduk olmadı ama eşim hep umutluydu sonra rahim filmi çektirdim ki ben iğneden bile korkup kaçan korkak biriyim sorun yok dendi.doktorum aşılama dedi 1. aşılama tutmayınca eşim işin cidddiyetini anladı sonra ikinci aşılam o da olmadı tüp bebek dedik sonra 3 tane doktora daha göründük sorun yok dedüler sebepsiz inferliteymiş.1 tanesi liparaskopi ve histereskopi yapalım belkı rahim filminde görünmemiştir dedi yaptı sorun yok boşbosuna ameliyat oldum.dayanacak gücüm kalmadı her doktor farklı seyler söylüyor hangisine inanacagımızı saşırdık ne büyük bir sınavmış bu allahım herkes dogum yapıyo çevremde herkes hamile bir benim anne olamayan bu ne büyük bir sınavmış dayanamıyorum artık bittim tükendim hayatta hiçbir şey istediğim gibi olmadı herseyden gectım bır cocugum olsaydı tutunacak bır dalım benı hayata sıkı sıkı baglasaydı yok olacaga da benzemıyor 3 gun once kardesımın bır kızı oldu yarın kaynımın bır oglu oluyor benımse kucagım halen bos ne gunahkar kulunmusum allahım. ısyan etmıyorum ama bana dayanma gucu ver ben dayanamayacagımartık bıttım sabah gozumu acıyorum aklımda aksam yatıncaya kadar gecelerı de ruyamda ama yok. Allahım bu ne buyuk sınav bu ne zor sınav bana dayanma gucu ver sen ne zaman ol dersen o zaman olacak ama ben bıttım gucum kalmadı psıkolojım alt ust oldu

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
çiğdem neden bu kadar dert ediniyorsun rabbiminde bir bildiği var elbet sakin ol ve birde sabırlı ol gec olsun güç olmasın elbette sende hamile kalabilirsin madem doktorlar ümit veriyor bu kadar acelen niye bekle ve sabret rabbim ne zaman ol derse ozaman olur herşeyin hayırlısı olsun bol bol kenzul arş duasını oku çok etkili bir dua rabbime açılan elleri geri boş çevirmez yeterki dua ederken temiz bir kalple içten dua edelim inşallah rabbim ellerini boş çevirmez yakın bir zamanda hamile kalırsın herşeyin hayırlısını dile :uzulme::uzulme::uzulme:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Canim sabret vardir Rabbimin de bir bildigi Rabbim hayirli evlat versin insallah ama bu kadar da cok kafaya takma takinti da cok buyuk etkenmis cunku Bizde dua edelim sende dua et Hayirli bir evlat versin Rabbim sana

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
O kadar sıkıldım ki artık dayanacak gücüm kalmadıallahım dayanam gücü ver bize. Eşimle ünüversitede tanıştık 4 yıl çıktık ve sonra 2010 da evlendik ilk aylar korunduk sonra 211 mart ayında adet olmadım ve doktora gittim bütün maceram burada başladı. tahliller yapıldı eşimde ve ben de bir sorun cıkmadı .aylarca tedavi olduk olmadı ama eşim hep umutluydu sonra rahim filmi çektirdim ki ben iğneden bile korkup kaçan korkak biriyim sorun yok dendi.doktorum aşılama dedi 1. aşılama tutmayınca eşim işin cidddiyetini anladı sonra ikinci aşılam o da olmadı tüp bebek dedik sonra 3 tane doktora daha göründük sorun yok dedüler sebepsiz inferliteymiş.1 tanesi liparaskopi ve histereskopi yapalım belkı rahim filminde görünmemiştir dedi yaptı sorun yok boşbosuna ameliyat oldum.dayanacak gücüm kalmadı her doktor farklı seyler söylüyor hangisine inanacagımızı saşırdık ne büyük bir sınavmış bu allahım herkes dogum yapıyo çevremde herkes hamile bir benim anne olamayan bu ne büyük bir sınavmış dayanamıyorum artık bittim tükendim hayatta hiçbir şey istediğim gibi olmadı herseyden gectım bır cocugum olsaydı tutunacak bır dalım benı hayata sıkı sıkı baglasaydı yok olacaga da benzemıyor 3 gun once kardesımın bır kızı oldu yarın kaynımın bır oglu oluyor benımse kucagım halen bos ne gunahkar kulunmusum allahım. ısyan etmıyorum ama bana dayanma gucu ver ben dayanamayacagımartık bıttım sabah gozumu acıyorum aklımda aksam yatıncaya kadar gecelerı de ruyamda ama yok. Allahım bu ne buyuk sınav bu ne zor sınav bana dayanma gucu ver sen ne zaman ol dersen o zaman olacak ama ben bıttım gucum kalmadı psıkolojım alt ust oldu

Canımın içi öncelikle bir sakin ol lütfen.Kendini bu kadar harap etme,unutma bu kadar kafana takman demek senin bir adım daha anneliğinden uzaklaşman demektir.
Evet senden sonraki evlenenlerin çocukları dünyaya gelebilir,yada hamile haberlerini alıyor olabilirsin ama yılma birtanem,bu seni bir adım geride bırakmasın asıl şimdi gücüne güç katma zamanıdır,asıl şimdi eşinle sevginizin ne kada büyük olduğunu ıspat etme zamanıdır.
Unutma derdi veren Rabbim dermanını da muhakkak verecektir.Sabret güzelik azıcık sabır!!!.
Ben inanıyorum ki seninde kucağın boş kalmayacak ve dünyalar tatlısı bir melek dünyaya getireceksin.Ama öncelikle buna sen inanmalısın,ama bunu yaparken kendine zarar vererek değil,buna cani gönülden inanarak ve inancını hiç bir zaman yitirmeden yapmalısın canım benim.
Allah'ım öyle bir güç versinki sana şu anki sınavını layıkı ile atlatır ve o çok istediğin meleğine sağlıklı bir şekilde kavuşursun,dualarım seninle ve senin gb evlat hasreti ile yanan tüm arkadaşlarım üzerine olsun.

Lütfen gücünü kaybetme ve her zaman konuşmak istersen her zaman bizler buradayız.
Allah yar ve yardımcın olsun inşallah.

kanimca

Aktif Üye
Tepki
185
Öncelikle sakin ol arkadaşım. Bende benzer sorunlar yaşadım. Şanslısınki anladığım kadarıyla eşin senin yanında. Ben sorunları hemde katmerli yalnız yaşadım.
Umarım herşey yoluna girer, hayırlısını dile, iyi haberlerini bekliyeceğiz.

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
canim benim oyle guzel anliyorum ki seni.ama her seyde bir hayir vardir bir tanem.allahhdan hayirlisini dile.gencsin.neden bu kadar uzuluyosunki bir tanem.ama bak bir sey sorayim senden.tamam sende bir sey yok.ama kocan yoklandimi hic.damar genislenmesi diye bir sey onu yoklatdimi kocan

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ümidini yitirme canim.
Doktorlar olmaz dememisler, insallah en yakin zamanda kucagina alirsin canim.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Ne desem boş kalır şimdi :uzgun:

Allah yardımcın olsun.BU dünyaya sınav için geldik herbirimiz ayrı ayrı sınavlardan geçiyoruz.Rabbim senide bu şekilde deniyor demek.Lütfen isyan etme.Rabbimin vardır bir bildiği.Vardır bundada bir hayır.Ne olur içini ferah tutmaya çalış.Daha bugün bir arkadaşımla konuştuk işyerinde.Yakın bir arkadaşı tam 4 ke zdüşük yaşamış.İkisini düşürmüş ve iki seferde düşürüp kürtaj olmuş.Ona rağmen tek çocuğu olmayan ben değilimya neyapalım vardır Allahın bir bildiği diyip kendini teselli etmiş hep ve sonunda daha yeni hatta 3 aylık bebeği varmış.

Neolur ümidini kesme :uzgun:

-Gizem-

Daimi Üye
Tepki
561
Çiğdem hanım kendinizi bu kadar hırpalamayın. Her şeyde vardır bir hayır. Emin olun bunu yaşayan bir tek siz değilsiniz. Çok şahit oldum ben bu gibi durumlara. Kimi yıllar sonra aldı kucağına çocuğunu. Olmaz dedikleri halde. Ümidini kesip, her şeyden vazgeçtikleri zaman. Kiminin olduğu halde mutlu olamadılar. Çocuğunun yüzünü doğumdan sonra bir daha hiç göremeyen arkadaşlarım var. Allah öyle acılar yaşatmasın. Doğru yerde ve zamanda size de nasip eder inşallah. Allahım her şeyin hayırlısını versin.

OP
çiğdem80

çiğdem80

Yeni Üye
Tepki
23
hepinize teşekkür ederim ben de bunun bir sınav oldugunu biliyorum asla isyan etmiyorum hep hayırlısını istiyorum ama bunu yaşamadıkça anlamıyor ınsan cok yıpratıcı bır sureç ellimden gelen tek sey dua etmek hayırlısını ıstemek ve tedavı olmak elimden geleni yapıyorum allah ne zaman nasip edecek bilmiyorum. hayattakı en buyuk sansım esım ıyı kı onunla evlıyım bana hep destek onu baba yapmak benı cok mutlu edecek allah onu bana bagıslasın ve bızı ayırmasın

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Çiğdem senin için yazılacaklar yazılmış ben daha fazla birşey söylemek istemiyorum
yalnız kesinlikle rahat olup günlük hayatını yaşa bu seni isteğine daha çabuk kavuşturur.:uzulme:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
hepinize teşekkür ederim ben de bunun bir sınav oldugunu biliyorum asla isyan etmiyorum hep hayırlısını istiyorum ama bunu yaşamadıkça anlamıyor ınsan cok yıpratıcı bır sureç ellimden gelen tek sey dua etmek hayırlısını ıstemek ve tedavı olmak elimden geleni yapıyorum allah ne zaman nasip edecek bilmiyorum. hayattakı en buyuk sansım esım ıyı kı onunla evlıyım bana hep destek onu baba yapmak benı cok mutlu edecek allah onu bana bagıslasın ve bızı ayırmasın

Bu sınavı en kısa zamanda başarılı bir şekilde verirsiniz inşallah canım.
Rabbim hayırlısı ile sizlerinde kucağını doldursun

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987

Canim lütfen Allah büyüktür ve inanki bir bildigi vardir.
Sakin kendini üzme cünkü sen kafana taktikca dahada stres yapiyorsundur.
Her insan bir degilki her insan ayni zamanda hamile kalabilsin,Hakkinda hayirlisi olsun birdaha bunu cezaymis gibi görme Allah hayirli bir evlat nasip etsin insallah dualarim seninle:utan:

elif20

Daimi Üye
Tepki
5.422
Şer bildiğiniz de hayr,hayr bildiğiniz de de şerrin olduğunu ancak ben bilirim demiş Rabbimiz.. Belki de sabrını ölçüyor canım benim yada sana bugün şer gözüken şeyin için de hayırlar var.. Hem daha 2010 da evlenmişsin yeni evlisiniz biraz daha akışına bırakmayı dene olur mu? Rabbim kul diye yaratmış elbet bir yoluna koyar muhakkak..

OP
çiğdem80

çiğdem80

Yeni Üye
Tepki
23
çok sag olun bunları gunde en az 10 defa bende kendıme soyluyorum ama olmuyo aklım dese yuregım bagırıyor yuregımı dızgınlesem aklım bagırıryor bu oyle bır çatışma kı ınsan kendıne soz geçiremiyor. ınsanın aklından 1 sn cıkmaz mı yok cıkmıyor alahtan gelmesı tek tesellım allah ın bılecegı ıs dıyıp kenara cıkıyorsun

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
Çiğdem 80 kardeşim durumuna gerçekten üzüldüm ve anladım çünkü bende aynı senin durmundayım ama ne olur isyan girme rabbimin vardır bir bildiği bizim göremediklerimizi o görür bilemediklerimizi o bilir lütfen kendini topla rabbim bazı kullarını malıyla bazı kullarını sağlığıyla bazı kullarınıda çocuklarıyla imtahan eder demekki bizim sınavımız çocukla ama unutmaki rabbim birşeyi ol dedimi olur sen ümidini kesme kardeşim isyan en büyük günahlardan biridir .Rabbim sana en kısa zamanda inşallah bir çocuk ihsan eder burdaki arkadaşlarından dua iste kimin duası kabul olacak belli olmaz kendine iyibak kardeşim Rabbime emanetsin :panter:

Hanzade-ALLAH.jpg

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar