Aldatılmanın Bedeli (Bir Buket Çiçek)

Gülümse

Daimi Üye
Tepki
7.105
Zil çaldı.Ayla hanım kapıyı açtı,gelen eşi Ahmet beydi,bugün zamanında eve gelmişti.Hemde elinde bir buket çiçekle eşi Ayla hanıma uzattı.Ayla şakındı,bunlar banamı dedi?Ahmet bey çiçekleri kendisine aldığını söyledi tabi sana evde başka hanım varmı ki?Yıllardan sonra eşi ilk kez çiçek veriyordu,Ayla hanım şaskın ama mutlu idi çiçekleri aldı vazoya büyük bir titizlikle yerleştirdi,Dünya'lar kendinin oldu.Oysa ki eşi ile fakültede tanışmış birbirlerini ne kadar çok sevmişlerdi,evlenmiş iki erkek çocuk sahibi olmuşlardı,eşi giderek kendinden uzaklaşmış eve geç gelmeler,pişirdiği yemeği beğenmemeler hep bahane aramalar,bugün ne oldu ki eşi birden değişti ve çiçekte getirdi.Eşiyle konşmalıydı merak içinde sorulara başladı,Ahmet yıllardır bana çiçek almazdın şaşırdım ne oldu?Anlamadım doğrusu der dediğine pişman olur.
Ahmet bey biraz sesini yükseltti.Alırsam niye aldın,almazsam niye almadın dersin neyse dedi.Ya Ayla neden kendine zaman ayırmıyorsun?mesela yarın git kendine birşeyler al kuaföre git arkadaşlarına git,ne bileyim işte birşeyler yap,a bunları senmi söylüyorsun ?
Bunları yapmama izin verecekmisin?(içinden Ahmet'in gelirken başına saksı düştü galiba der.)Ah Aylacım işlerim yoğun sana ve çocuklarıma zaman ayıramıyorum.Sen bana bakma çık gez eğlen,Ayla hala şoktaydı ne olmuştu da kocası bir günde bu kadar değişmişti.Ayla ertesi gün alışverişe çıktı kendisine kıyafetler aldı,kuaföre gitti.Saçlar boyandı kesildi ve fönlendi şık bir hanım oldu,yıllar vardıki kendine bakmamıştı,
Kuaförden çıktığı gibi soluğu arkadaşı Leyla'da aldı.kapıyı tıkladı,kapıyı açan Leyla kime bakmıştınız,galiba yanlış geldiniz dedi.Ayla çok değişmişti Leyla arkadaşını tanımadı,Ayla bakımlı bir güzel bayan olmuştu,kimbilir belki eşide çok beğenecekti.Leyla benim tanımadınmı? Ben Ayla'yım dedi. Neden bunlar icap etti ?böyle alışkanlıkların yoktu sadeydin hep sen dedi.İçeri girdiler.Ayla dün eşinin kendisine bir buket çiçek getirdiğini ,çıkıp alışveriş yapmasını kendisine bakmasını gezip eğlenmesini söylediğini anlattı.Leyla arkadaşının neler yaşadığını biliyordu,eşi tarafından itilip kalkmasını pisikolojik ve fiziksel baskı gördüğünü çekilmez bir yaşamın içinde ömrünün geçtiğini ,Leyla akıllı ve uyanık bir bayandı,kız Ayla birşey anlamadım ama bunun altında bir bit yeniği olduğunu düşününüyorum.Ama yakında çıkar kokusu dedi.Ayla'cım kalk hemen eşinin muayahanesine gidiyorsun ben kuşkulandım der. Ayla Leyla'ile vedalaşıp,soluğu eşinin iş yerinde alır.nede olsa eşi dün iyi davranmıştı,ve çiçekte getirmişti kendisine kızmayacaktı,güzelleşmişti,eşine süpriz yapacaktı,eşi eski günlerdeki gibi beğenecek ve sevcekti kimbilir.Eşinin büro kapısını tıklatır ses çıkmaz içeride hasta olduğunu düşünür ve hastanın çıkmasını bekler.Kimseler çıkmayınca Ayla kapıyı açar içeri girer,birde ne görsün eşi türbanlı bir bayanla uygunsuz vaziyette ve bu kız cahil hiç okumamış ve eşinin hastasıymış Ayla yıkılır Dünya'sı kararır oysa eşi için nelere katlanmıştı ,onu çok sevmişti.Şimdi cahil bir kızla kendisini aldatıyordu.Ayla Kendisi 2 fakülte bitirmişti,jeoloji ve muhasebe okumuştu.Ahmet bey kulak burun boğaz hekimiydi.Ayla eve gelir iki çocuğunu alır evi terk eder.büyük oğlu da epilepsi (SARA) hastasıdır.
Çocuklarına sahip çıkar aile mahkemesine baş vurur.
Boşanma davası açar bir celsede boşanırlar çocukların valayeti Ayla'ya verilir.Ayla özel bir şirkette işe başlar.Çocuklarıyla yaşamaya başlar.Onu yeni bir hayat bekler.
Ahmet bey zaten dünden hazırdır hiç itiraz etmeden boşanmaya evet der, cahil kızla evlenir.Ona herşeyi öğretir ve yetiştirir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar