Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Akrep Burcu [Ne Ararsan Burda] ! ÖzeLLikLeri,Durumu,yorumLarı !

Konu, 'Akrep (23 Ekim - 21 Kasım)' kısmında Rüya tarafından paylaşıldı.

 1. Rüya

  Rüya Daimi Üye

  Kayıt:
  12 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.413
  Beğeniler:
  1.128
  [​IMG]

  Burcun Özellikleri
  Klasik astrolojide Akrep burcu kötülüğü cehennem ve sadizmi hırsızlık ve şiddeti temsil eder. Akrep insanı kötü gülümsemesiyle insanları tahrik eden bir şeytan mıdır? Hayır Akrep kesinlikle bir şeytan değildir ama insanlara şeytanca hareketler yaptırabilecek özellikler taşır.

  Akrep insanının etkisi altında olduğu yıldız Plüton'dur. Plüton bütün yıldızların tersine güçlü insancıl içgüdülerin yıldızıdır. Akrep insanının hayatındaki en önemli güdü tutkuların ateşidir. Duygularının kon trolünü elinde tuttuğu sürece bunların içindeki enerjiyi yararlı bir amaç için kullanabilir. Ama duygularının kontrolünü kaybederse zehrinin ulaşabileceği alandan hemen uzaklaşmalı. Akreplerin her zaman aşırılığa kaçmaları olasıdır. Hiçbir burç hem iyi hem kötü işlerde böyle anlamlı başarılar elde etme yeteneğine sahip değildir.

  Akrebin tutkulu olmasının kökleri cinselliğindedir. Akrebin cinselliği en saf ve esaslı biçimde bedenine uyarladığı söylenir. Cinsel arzular onun el sürülmemiş gücünün sadece bir görünüşüdür. Bunu modern psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un ortaya çıkardığı "Her insanın içinde az ya da çok bir güç vardır ve bu güç onun düşünce his ve hareketlerini belirler" teorisinde de görebiliriz.

  Saf tamamen gelişmiş bir Akrep Zodyak'ın en etkileyici burcudur. Söylendiği gibi Pablo Picasso böyle bir Akreptir. Yüzyılımızın bu büyük ressamı herkesten fazla tutkularının efendisi ve kurbanıydı hem şeytana tutulmuş hem de ruhaniydi.

  Akrep erkeği çekilmez bir eştir. Gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirir. Olgun Akreplerse gerçeği bul ma yolunda bitmek bilmez isteklerle dolu kendilerine ve diğer insanlara karşı umursamaz olurlar. Bu burçta birçok dahi doğmuştur.

  Buna rağmen Hitler'in Seytani propaganda bakanı Goebbels (o da Akreptir) hiç de böyle değildi. O gelişmemiş Akrebin bir prototipi miydi? Şüphesiz Goebbels Akrep insanının temel özelliklerini taşıyordu: agresiflik güç kendine güven keskin zekâ ve cesaret. En önemli özelliği otoriteye olan inancıydı. Gebbels'in "Führer"i Hitler'e olan Tanrısal sevgisi onu dünya tarihinin en büyük ve vicdansız liderlerinden biri yaptı. Böylece de kötü mesleklere giren Akreplerin yetenekleri üzerine resmî bir örnek oluşturdu.

  Bu tanınmış Akrebin yaş** öyküsünden sonra bu burcun karakterini biraz daha açalım."İşin karmaşık yolu varken neden basit yolu seçeyim`?" sözü Akrebin hayatını anlatır. Burada da zekâ küpünün zehirli fikirlerini görüyoruz. Onlar için hayat yanımızdan huzur ve barış içinde geçmesini seyredemeyeceğimiz kadar kısadır. Her şey paramparça da olsa o kendi halinden memnundur. Tartışmalar kavgalar zafer veya yenilgiler; bunların hepsi Akrebe göredir. Anlaşmak sizin hiç hoşunuza gitmez. Huzuru sadece değişim aradığınızda istersiniz.

  Hayat Akrep için bir deney sahasıdır ama oyun bahçesi değildir. Yaptığınız her şeyi çok ciddiye alırsınız. Kesin sınırlarla çizilmiş bir amacınız vardır. Her şey bu amaca nasıl ulaşacağınız sorusu çevresinde döner. Yolunuza çıkan her şeyle savaşır ve mümkünse yok edersiniz. Başkalarının oyunlarını bozmayı onların hile ve stratejilerini açığa çıkarmayı seversiniz. Hiç kimse sizi aldatamaz. Siz bütün sahtekâr ve yalancıları hemen farkedersiniz. İnsanın içini okuyan bakışlarınızın hedefi olan kişi iç çamaşırlarıyla kalmış gibi olur. Oysa sizin kartlarınızı görmek çok az kişiye nasip olur. Birisi özel işlerinize burnunu sokmaya ve ya ruhunuza girmeye çalışırsa çok şiddetli tepki verirsiniz. Bu sizin için hoş bir durum değildir. Böyle tutumlar Akrebi kibirli egoist ve hesaplı olmaya zorlar.

  Ama sizin için "sağlıklı" bir egoizm zararlı bir şey değildir. Kendinizi yolundan döndürülemeyen bir bozkır kurdu gibi hissediyorsunuz. Eğer "yoldayken" kendinize ve diğer insanlara karşı duyarsız oluyorsanız bu sizin görev anlayışınıza göre "iyi bir şeyin" kanıtıdır. Biraz şüpheli olan "amaç araçları meşru kılar" sözüne göre hareket ediyorsunuz.

  Ama kendinizi kandırmayın. Kendinden çok emin görünen Akrepte bile kibir ve benmerkezcilik duygulu bir kalbi saklamak için bir örtüdür. Bütün insanlar gibi Akrep de sevilmek ister. Bağımsızlığına düşkün olsa bile yalnızlıktan acı çeker. Şiddetli bir şekilde bireysel özgürlüğü savunsa da bu sadece kendi yalnızlığını saklamak içindir. Akrep kimsenin onun gibi bağımsız bir yaratığı sevmeyeceğinden öyle emindir ki bu yöndeki bütün iddiaları şüpheyle karşılar. Bunun yanında Akrepler gerçekten sevildiklerini hissederlerse en tutkulu ve güçlü âşıklar olacaklardır. Kimse kalbini sizin gibi konuşturamaz.

  Bu sert kabuğunun altında yumuşak bir öz mü saklıdır? En azından olgun gelişmiş Akreplerde bu durum geçerlidir. Zayıflık olarak görülmemesi gereken duygusallığının yanında soylu bir karakteri de vardır. Siz Akrep olarak inatçı yapınızla daha zayıf insanlara güç veren tipte bir erkeksiniz tipik bir "aşk çöpçüsü" sünüz.. Bütün dost ve tanıdıklarınız duygusal problemlerini size anlatırlar hatta bazen istediğinizden de fazla. Herkes sizden kurtarıcı rolü nü oynamanızı ister. Oysa siz bu role çok zor katlanırsınız. En iyisi siz bu "hobi" nizden bir meslek yaratın ve psikiyatr veya psikolog olun. Akrep insanlarının dostlarının problemlerine gösterdikleri anlayışın sebebi kendilerinin de cennet ve cehennemden geçmiş olmalarıdır. Hatalarınızı bilme özelliğiniz size acı verebilir.

  Tekrar gelişmemiş Akrep türüne dönelim. Bu kişi son derece bencildir. Böyle bir Akrep amacına ulaşmak için her şeyi yapar ve bunu ya parken hiç düşünmez. Gaddar ve sadist olabilir ona yapılan bir haksızlığı asla unutmaz. İntikam hırsı düşmanını uçuruma itmek için en karı şık entrikaları hazırlama gücü verir Burada da maalesef hileci katil ruhlu Akrebi açıkça görürüz.

  Günlük hayatta Akrep insanlarıyla kolay kolay birlikte yaşanmaz özellikle evlilikte. Buna rağmen onlarda güçlü güvenilir gerçekçi bir kişilik vardır. Akrepler her konuda başarılı olabilirler. Başka hiçbir burçta bu kadar çeşitli işler yapan insanlar yoktur. Başarılı sporcular öncü bilim adamları ve dahi sanatçıların çoğu Akrep burcundandır. Evet beceriksiz olmakla birlikte yaratıcılıkları onları sanatçılığa yöneltiyor. Hayat Akrep insanına bizim anlama sınırlarımızı aşan şeylerle uğraşma yetisi vermiştir. Buradan Hz. Muhammed ve Martin Luther gibi büyük din liderlerinin Akrep burcunda doğmalarının bir rastlantı olmadığı görülür.

  kaynak:devtürkler
   
 2. panter

  panter Daimi Üye

  Kayıt:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  25.505
  Beğeniler:
  9.509
  paylaşım için teşekkürler:panter: