Adet düzensizliği yaşayanların paylaşım alanı...

OP
H

hüzünden_gelme

Misafir
lk ben başlım..

benım adetım süreklı düzensizdir .. 4 ay olmadıgımı hatırlıyorum..ilaçla olmustum..ama o 4 ayy nasıldı benım için bı ben bılırım bı allah..

bu ayda 3 gun gecıktım..normalde olmam lazım ama olmadım..bende horman bozuklugu var..aşırı tühlenme oluyo artık ona tüh değilde kısaca KIL diyelım..bacaklarımda kollarımda göbegımde yüzlerımde her yerımde gerektıgı kadar çok var ..
kadın doğumdan randevu alıcam ama bır turluu fırsatım olmuyo.

Tepki
8.216
canım ben de senin gibiyim pko hastasıyımm ayrıca hipotroidim var
adaçayını öneririm reglim geçince içmeye başlıyorum gün de bi fincan
en geç 3. günü oluyo arada papatya çayını da öneririm.
ama sakın ihmal etme doktora gt bi an önce..
geçmiş olsun:hhhhhh:

OP
H

hüzünden_gelme

Misafir
teşekkür ederim sağol canımm benımm:teselli:

bitki çaylarını hiç sevmem bır arkadasım daha önerdı ama içince midem kalkıyoo sankı..

doktorada mutlaka gidicem bılıyorum ıhmale gelmez böle şeyler

Tepki
8.216
bitki çaylarını ben de sevmem ama şifa niyetine diye içicen artık
ilaç içmekten iyidir.
bence adaçayını iç ve reglinin 3. günü git doktora çünkü gittiğinde sana
adet söktürücü verip 3. günü gel diyecek hormonlarına bakmak için

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Tum vucut akısını sekteye ugratıyor bu duzensızlık.

Zamanında bende cok cekdım.Ama sukur duzeldı artık.Degıl gun saat gecıktırmıyor.Cok nadır belkı bazen oluyor ama oda dıs etkenler yuzunden bır ıkı gun once ya da sonra.

OP
H

hüzünden_gelme

Misafir
zorlada olsa içmeye denicemmsağol canımm benım:teselli:

gurbetkusu

Daimi Üye
Tepki
1.309
bendede malesef adet duzensizligi var cok SIK regl oluyorum ve asiri kanamam oluyor kendimi bildim bileli malesef boyle:(

gurbetkusu

Daimi Üye
Tepki
1.309
ben zaten bitki caylari yeterince tuketiyorum canim ..ama malesef hormonlardan sanirim yillar once asiri adet kanamasindan ve dolayisiyla asiri kansizliktan hastanede bile yatmistim sonra kuretaj yani rahim ici temizlenmesi yapildi ama nafile yine regli donemimi cok zor geciyorum :(

Tepki
8.216
ben zaten bitki caylari yeterince tuketiyorum canim ..ama malesef hormonlardan sanirim yillar once asiri adet kanamasindan ve dolayisiyla asiri kansizliktan hastanede bile yatmistim sonra kuretaj yani rahim ici temizlenmesi yapildi ama nafile yine regli donemimi cok zor geciyorum :(

çok geçmiş olsun canım..
yok mu bunun bi çözümü ne kadar zordur senin için

OP
H

hüzünden_gelme

Misafir
canım yokmu başka tedavısı bunun yaa
hep böle mi olucaksın..allah sabırlık versın gerçekten
bence bır doktora daha görün

Masum

Aktif Üye
Tepki
185
Bendede adet düzensizligi var dogum kont. hapı kullanmazsam adetim gelmiyor sürekli hap kullanmakdan bıkmıştım ne hap kullandım ne dr gittim
2 sene adet olmadıgımı biliyorum ama gene duramadım gittim dr hap kullandım öyle adetim geldi dr dedi sen hap kullanmadan adet olamazsın die ah ah bu bayanların çilesi neden bitmez :gitme:

OP
H

hüzünden_gelme

Misafir
ayy canımm bende hap kullanarak oldum bende 4 ay falan olmamıstım hapla oldum ..
ama ben artık hapla olmuyorumm şükür

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Bende aynı dertten şkayetçiyim geçen ay söktürücü kullandım bu ay yine verdi dr hormon tahlili yapıcam bu sefer:iyyyy:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Genc kizligimda düzensizlik arada bende de oluyordu ama iki hamileligimden sonra düzene girdi gibi birsey.

Melek34

Yeni Üye
Tepki
0
benimde adet duzensızlıgım var bende 4 ayda bır oluorum bazen 2ayda sokulmem ıcın önerınız nedır:interest:

Eeccee

Cilveli kahve ❤
Tepki
1.797
Benim önceleri çok normaldi ama doğumdan sonra düzensizleşti.
Herkes normal diyor :( bakalım bebişim iyi olsunda

Tepki
33
Bendede adet düzensizligi var dogum kont. hapı kullanmazsam adetim gelmiyor sürekli hap kullanmakdan bıkmıştım ne hap kullandım ne dr gittim
2 sene adet olmadıgımı biliyorum ama gene duramadım gittim dr hap kullandım öyle adetim geldi dr dedi sen hap kullanmadan adet olamazsın die ah ah bu bayanların çilesi neden bitmez :gitme:
kullanmayin gelmesin cok mu lazim pis kan kokusu ben bekraken uc ayda bi goruyodum bi gun ilk oglumdan sonra kesildi bunun uzerine hic gormeden uc cocuk dogurdum ve hala yok adet doktorum dedi bu aman gelmesin cok mu lazim dedigi icin basta oyle yazdim ilaclar sadece getirmekle hoonlari bozuyo bende basta kullandim denge bozmaktan baska bisi degil ilaclar

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar