Acemi Örgülerim...

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Bunlar da benim örgülerim.Çok olmadı daha öğreneli.Bakalım bir aceminin elinden cıkanlara ne diyeceksiniz.

İlk olarak kızımın kaşkolu ve şapkası.Bir çoğunuza gore cok basıttır ama bı haylı zorlandıgımı ıtıraf etmelıyım =)

33723183.jpg

Bu da boğazlı kazak dıye baslanıp deneme sırasında kızımın anne yakası boyle dursun demesıyle yakasının adını bılmedıgım bı hırka=)

43492284.jpg

Bir mağazada gördük ama turuncusu yok dıye begenmesıne ragmen almayınca denemek ıstedım.Sanırım oldu da

60841328.jpg

Bu da örerken kımseye anlatmayı beceremedığım birşey.Bu mini ceket hali...

14386429.jpg

Bu da bolero hali...

71456294.jpg

Üşüyen misafirler şalım =)

92925981.jpg

Bu da bir dergide görüpde kızıma yaptığı yelek...

70017477.jpg

güllerdiyari

Daimi Üye
Tepki
2.410
:sok hemsom bunlar acemi isimi yoksa ben yanlismi okudum:dusun:
kiz deli sen bunlara acemi isi dersen artik bizimkileri hic görme:hihh:
inan hepside birbirinden güzel $ik ve hos hatta süper olmuslar:eek:
hele su ceketz yada bolero olarak giyilen varya bayildim bende istiyorum ondan:utandim:
güle güle iyi günlerde kullanin canim:hhhhhh:

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Tesekkur ederım kızlar.Ama mıllet neler örüyor.Onların yanında benım ördüklerım deve de kulak kalıyor da ondan acemı dedım.Hem daha ögreneli 3 4 ay oldu örgü örmeyı.Bakmayın yaşın 31 olduguna :)

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Tesekkur ederım kendımı usta sandım bı an sayenızde :eek:

sen acemisin öylemi yok nen kimi kandırıyon sen bakim
tam bir ustanın elinden çıkanlar bunlar
çok güzel olmuş hepsi canım güle güle
giy tatlım :hhhhhh:

Saol canım ama hıcbırı benım degıl:salincak:Kuzucuguma herseyyyy:cicibebek:

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Yahu acemi şansı vardır tavlada zarların çok iyi gelir de acemi becerikliliği duymadım ben.
Bu kadar güzel örülen acemilik olur mu boleron dikkatimi çekti iki şekilde giyilebilen türden.
Harikasın canım.
Ellerine sağlık.:besik:

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Yahu acemi şansı vardır tavlada zarların çok iyi gelir de acemi becerikliliği duymadım ben.
Bu kadar güzel örülen acemilik olur mu boleron dikkatimi çekti iki şekilde giyilebilen türden.
Harikasın canım.
Ellerine sağlık.:besik:

Tesekkur ederım canım :eek:

O bolerodan kendıme de yapmayı dusundum ama gozum yemedı acıkcası.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bacıım şşimdik sen bunlara acemimi diysin pehhh yavrum bunlar harika olmuşş bitanem ellerine emeğğine sağğlıık canikom yaaaaaaa bayııldıııııııııııııııımmmmmmmmmm şşu yeleğğin nasııl yapııldıığğıınıı anlatsanda yapsam bende kıızııma canıım anlatıırmıısıın bu arkadaşşıına-hmm-hmm-hmm:eek::eek:

1759.gif

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
bacıım şşimdik sen bunlara acemimi diysin pehhh yavrum bunlar harika olmuşş bitanem ellerine emeğğine sağğlıık canikom yaaaaaaa bayııldıııııııııııııııımmmmmmmmmm şşu yeleğğin nasııl yapııldıığğıınıı anlatsanda yapsam bende kıızııma canıım anlatıırmıısıın bu arkadaşşıına-hmm-hmm-hmm:eek::eek:

1759.gif

Tabı kı anlatırım datlum.

44 ılmekle basladım.2 duz 2 ters ördüm.Uzunlugu yaklasık belden kol altına gelınce de 3-2-1 seklınde kolunu kesdım.

Kızıma olcerek yakasını 2-1-1-1-1-1-1 seklınde kestım.Omzuna geldıgımde tamamını bırden kesıp bıtırdım.

Arkasını da 88 ılmekle baslayım kol ve yakayı aynı sekılde keserek bıtırdım.Sonra yanlarını ve omuzlarını bırlestırdım.Yakasına 10,Kollarına 6,etek ucuna 8 sıra örümcek örüp tamaladım.

Umarım acıklayıcı olmusdur :hhhhhh:

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Ör bence kendine de.
Tam benlikmiş ama ben her gördüğümü örmek iistiyorum ev örgüyle dolucak.
Ben onu kendinin sandım.-hmm
Saçakları çok hoş.

Canımm kendıme de ormek ıstedım ama arka kollarla bırlıkde oruluyor.Onde kollarla ıkı parca oruluyor.Sonra omuz ve yanlar dıkıldıkden sonra tek parca halıne gelıyor ya ondan sonra tek parcayken alt yaka ust yaka on yaka ve kolları oruluyor.Kızıma orerken bıle cok agır olmusdu bıde koskocaman bana orersem bı senede bıtıremem kı :dusun:

roşum

Daimi Üye
Tepki
329
acemi işimii:dusun:
harika olmuşlar kedijiim, ellerine sağlık,
bende örgü örmeyi pek severim,
hatta inanır mısın,mağazada görüp örneğini inceleyip hazır gibi örgüler ördüm çocuklarıma,:eek:

ama artık,şu boynumdaki rahatsızlıktan pek cesaret edemiyorum,
biraz ördükten sona ellerim uyuşmaya başlıyo:dusun:

OP
kedijik

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
BENDE İLK YAPTIĞIN ATKI BEREYİ ÇOK BEĞENDİM ,NASIL YAPTINKİ:) BENDE ACEMİ SAYILIRIM BİR TARAFTAN KESİP BİR TARAFTANDA ARTIRDINMI :orgu:KEDİJİK:orgu:

Evet aynen oyle her sırada bır yandan arttırırken bır yandan da aksıltınce verev oluyor.Ama daha ip yurutmeyı bılmedıgım ıcın henarda uzun uzun ipler kaldı dıye saklamak ıcın bır sıra da tıgla gectım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar