5 dakika daha baba.........

sementha

Daimi Üye
Tepki
3.398
“Beş Dakika Daha Baba”
Güneşli bir gündü. Kadın parkta yanında oturan adama “Bakın, salıncakta sallanan şu kırmızı kazaklı çocuk benim oğlum” dedi.

Adam gülümseyerek “Güzel bir oğlunuz var” dedi. “Diğer salıncaktaki mavi kazaklı çocuk da benim oğlum”

Sonra saatine baktı ve “Heyyy, Todd, sanırım artık gitme zamanı” diye seslendi oğluna.

Çocuk salıncakta yükselirken “Beş dakika daha baba, lütfen yalnızca beş dakika daha” diye karşılık verdi babasına.

Adam başını “peki” anlamında sallayınca çocuk neşeyle sallanmaya devam etti.

Dakikalar sonra adam ayağa kalkarak tekrar seslendi oğluna; “Todd, artık gidelim mi, ne dersin?”

Çocuk yine gitmeye isteksiz “Ne olur baba, beş dakika daha, lütfen, beş dakika daha” diye bağırdı babasına.

Adam” Tamam” deyince çocuk kahkahalar atarak sallanmaya devam etti.

Sonunda kadın dayanamadı, ve sesinde gizli bir hayranlıkla “Ne kadar sabırlı bir babasınız” dedi.

Adam gülümsedi kadına. “Sabır değil yaptığım bayan” dedi. “Büyük oğlum Tommy’yi geçen yıl burada sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu kaybettim. Buraya yakın yolda bisiklet sürüyordu. Tommy’e hiç yeterince zaman ayırmamıstım. Oysa şimdi onunla beş dakika daha fazla birlikte olabilmek için her şeyi yapardım. Todd’la aynı hatayı yapmayacağıma söz verdim kendi kendime..

O her “Beş dakika daha baba” dediği zaman, oyun oynamak için beş dakika daha kazandığını düşünüyor, oysa işin gerçeği ne biliyor musunuz? Ben onu oyun oynarken beş dakika daha fazla izleyebiliyorum, asıl kazanan benim”
ALINTIDIR

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Çok güzelmiş paylaşımın için teşekkürler.
Onlar ne çabuk büyüyorlar.Büyüyünce masal dinlemek bile istemeyecekler.
Şimdi ne dinlemek isterlerse onu söylüyorum.Misket oynamasına kızmıyorum oğlumun.İlerde ben oyna desem de oynamaz.Önemli olan herşeyi zamanında yaşamaları ve bizden istedikleri zaman yanlarında olmamız.
Emeğine sağlık.

Neşelikız

Aktif Üye
Tepki
156
çok güzel bir paylaşımdı sementa tşklr cnm evet beş dk mutluluk çocukluk işte keşke bol bol beş dk lar verebilsek sabırla

S

suna

Misafir
emeğine sağlık cnm
bende hem anneyim hemde baba
biliyormusunuz yetimler gülmez gercekten doğru
babanın bir dakkası mutlu olmaya gülmeye yeter
insan eksik olan sevgisini tamamlıyor
kimseyi Allah babasız annesiz bırakmasın sevgimizi paylaşalım olmuyanlarla sizi seviyorum

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
yasananlardan ders alıp hayata sarılmak cok etkıleyıcıydı

ravza

Aktif Üye
Tepki
181
yavrularımıza zaman ayıralım ne olursa olsun çünkü çabuk büyüyorlar yoksa çok geç olabilir sağolasınız ellerinize sağlık

be_reN

Daimi Üye
Tepki
1.856
:gitme::gitme: bunu babama okutmam lazım ..:aglayan: sen benı hıc oynarken gormedın be baba hıc ızlemedın benı..:aglayan: sahı boyle bısey olsaydı ya olsaydı.......

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar