1000 Kapağa 1 Tekerlekli Sandalye

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
attachment.php

Annemden duydum. 1000 tane mavi kapak toplayayıp, (Su şişesi kapağı) kampanyanın toplanıldığı yere götürene 1 tane tekerlekli sandalye kampanyası varmış.

Bundan haberiniz var mı?

Ben topluyorum. Daha doğrusu ailecek topluyoruz. 1000 olmasına daha çok var gerçi; ama İzmir'de Ege Üniversitesi'nde toplanıyormuş bu kapaklar. Yeterli sayıya ulaşsın. Bende gidip teslim edeceğim.

Sizlere de söyleyeyim dedim. Yakınlarınıza da söyleyin. Bir engelli sayemizde tekerlekli sandalyesine kavuşur.

Ekli dosyalar

• 29116_114314255272477_114292681941301_85615_5344673_n.jpg
    29116_114314255272477_114292681941301_85615_5344673_n.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 142

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Böyle bir bilgi buldum...

Mavi Kapak Kampanyası

Dünya Engelliler Merkezi Genel Başkanı Nedim Kılıç, " ilk kez İstanbul Ataşehir Belediyesi ile işbirliği yapılarak, Dünya Engelliler Merkezi olarak Edirne'den Kars'a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.Geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere Tekerlekli Sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.Buradan Kars'taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz " dedi.Ayrıca Kılıç kampayanın Amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.

Yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.Evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa şu mübarek ayda bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.Çorbada sizinde tuzunuz olacak.Unutmayın her 1000 kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.

VE ŞUNUDA UNUTMAYIN: HER SAĞLIKLI İNSAN (BİZLER) BİR ENGELLİ ADAYIDIR.

Bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan Tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.Bütün gün evde kalıyor.Ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.Onların durumu çok zor.Bakın evden çıkamıyorlar.Bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.OYSAKİ ONLARIN HAYATLARI BU.Yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.Yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? Şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.Biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.

Gelelim Kapakları Nasıl Toplayıp Ulaştıracağınıza

1)Kars Dolunay Engelliler Derneği'ne verebilirsiniz.

2)Bulundugunuz ilde/ilçede bu konuda gönüllü olarak kapakları sizin adınıza gerekli yerlere ileten yer bulunabilir.Buralara verebilirsiniz yine bu yerler/kurumlar kapakları sizin adınıza gerekli yer olan Kars Dolunay Engelliler Derneği'ne ileteceklerdir.

3)Ulaştıramadığınız kapaklar için_(0216-570 50 99) Alo Çevre Hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.

Ankaradakiler Dünya Engelliler Derneğine kapaklarını götürebilirlermiş. Onun dışında, şehir dışındakiler de aşağıdaki adrese kargoyla gönderebilirler, kargo ücretini Ataşehir Belediyesi ödemektedir.

Ve biriktireceğiniz kapakların renk ve ebatları artık önemli değil.

Kampanya 30 Aralık'da sona eriyor.

Alıntıdır.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Paylaşımın için teşekkürler Arişim bizim çocuklar da okulda topluyorlar kapakları engelli çocuklara faydalı olucaklar diye nasıl ev ev dolaşıp topluyorlar görmelisiniz.-hmm

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Benim kızım da öğrencileriyle topluyor köy okulunda...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar