1 nisan :(((

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
1 nisan şaka günü değil katliam günüdür...

15 yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle,
1 nisan şaka günü değil katliam günüdür... kale korunabilmektedir Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir
En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil:
-Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım, der
Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler
Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir Bunun üzerine Müslümanlar:
-Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz' dediklerinde Haçlı ordusu komutanı:
-Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur' diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir
İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak kutlanmaktadır
Maalesef, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan'lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır

Tepki
27
bunu öğrendiğim çok iyi oldu bu faydalı bilgiyi bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz:(

OP
elis

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
C

ceylanım

Misafir
Inanmıyorum ya teşekkürler canım bilğilendirdiğin için daha neler duyacaz

OP
elis

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Inanmıyorum ya teşekkürler canım bilğilendirdiğin için daha neler duyacaz

sağol canım ben de bilmiyordum öğrendim sayende :):sirin:

aaaaaa şok oldum bilmiyordum ben sağol cnm paylaştığın için

:sok: soktayım suan elisim paylaştığın için teşekkürler

ben tesekkur ederim kizlar,,,bende 1 nisan bikac kere yapmisimdir,,,,bilmiyodumki,simdi cok utaniyorum,bidahami asla:(

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar