1.9 milyon kişiye maaş farkı müjdesi

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
1374830672474.jpg

1.9 milyon kişiye maaş farkı müjdesi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) memur emeklisi, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanlara maaş farklarının ödenmesine ilişkin emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 930 bin 102 kişiye 1 Temmuz'dan itibaren aylıklarında oluşan fark tutarlarının ödeneceğini bildirdi.

SGK'dan yapılan yazılı açıklamada, emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 930 bin 102 kişinin 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka şubesi hesaplarına veya PTT işyerlerine gönderilerek, ağustos ayındaki aylık ödeme günlerinde ödeneceği belirtildi.

Buna göre, aylıklarını 3'er aylık dönemler halinde alanlardan 1. grupta aylık alanlara; temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, 2. grupta aylık alanlara temmuz ve ağustos ayları olmak üzere 2 aylık tutarında ve 3. grupta aylık alanlara da temmuz, ağustos ve eylül ayları olmak üzere 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildi.

Aylıklarını 1'er aylık dönemlerde alanlara ise temmuz ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı da tahakkuk ettirildi.

Sabah

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar