Hanımlara haberler

Aşkın İlacı: 3. Bölüm

3.Bölüm


Ablası,Ferhan henüz 28 yaşında ve 6 yıllık evli idi. Evliliğinin en güzel günlerin de güzeller güzeli Ferideye hamile kalmıştı.Hamilelik duygusu onu çok ama çok başka yerlere götürmüştü. Eşi Kenan’ı çok seviyordu. Aşkla bakıyordu ona.Her sabah üşenmeden kahvaltı hazırlıyor,öperek uyandırıyor, sonrada işe yolluyordu.. Taa ki 4 ay öncesine kadar. 4 ay önce eşi Kenan’ı yatak odalarında bir başkasıyla yakalayınca dek!Füsun; Abla ne oluyor ? Anlat dinliyorum..Ferhan; Hastaneye gitmiştim. Günüm gecikmişti şüphelenmiştim. 2.ci bebeğide çok istiyordum biliyorsun Feride kocaman kız oldu.. Tahlil sonuçlarımı almıştım ve nihayetinde gebe olduğumu öğrenmiştim. Çok sevinçliydim tahlillerimi kaptığım gibi eve koştum heyecandan mutluluktan enişteni aramayıp ona sarılarak bu müjdeli haberi vermek için.

Füsun; Sonra ne oldu ? Füsun ablasının elini tuttu ve dinlemeye devam etti.. Ablasının gözünden akan yaşlar onun içini yakıyordu.

Ferhan; Taksiden indim doğruca kapıya koştum anahtarı çıkarttım kapıyı açtım, eve girdim sessizlik vardı. 2 çift ayakkabı vardı birisi eniştenin diğeri…

Füsun; Olamazzzzz !!!

Ferhan; Yürüdüm içeriye doğru yatak odasından gülüşme sesleri geliyordu. Kapıyı hafif araladım. Önce kızımla Kenan şakalaşıyor sanmıştım. Kapıyı açmamla ne göreyim!!! Oracıkta yığılıp kalmışım. Gözümü açtığımda acildeydim.Bebeğime birşey olacak diye çok korkmuştum. Eve gitmek istiyordum bir an önce ama bebek yeni olduğu için gözetim altında tutmuşlardı.

Eve geri döndüğümde ise enişten eşyalarını çoktan toplamış ve toz olmuştu bile !..

Füsun; Ahhh! Ablacımm neden bana ulaşmadın neden bana anlatmadın bunları ! Bir daha aramadımı seni o günden sonra peki ?

Ferhan; Böyle birşey nasıl anlatılırdiki ?Hayır aramadı. Ama bebeği olacağını biliyor.

Füsun; Ablacım sen şimdi bunları düşünme. Düşündükce bebeğe zarar veriyorsun. Sadece sakin olmalıyız. Bebeği doğurduktan sonra icabına bakacağız. Üzülme sen!

Ferhan; İyiki geldin… Seni seviyorum..

Füsun; Bende seni seviyorum hemde çok.. Her zaman yanında olacağım. Bebeğin dünyaya gelene kadar yanındayım!..

Füsun, ablasıyla vedalaştı ve kapıyı açtı. Yeğeni sandalyede oturuyordu. Yanına gitti sımsıkı sarıldı elinden tuttu. Merdivenlerden inerken gözlerinden sıcak sıcak yaşlar süzülmeye başlamıştı. İçeride yapamadığını şimdi yapıyordu!.

Sadece kendisinin başına bu tarz şeyler gelebileceğini düşünüyordu. Fakat herkesin başına gelebileceğine karar kılmıştı. Koca bir 4 ay daha burada olacaktı. Erzincan’da..

– Tatlım hadi eve gidelim ve koca bir pizza yemeğe ne dersin ?

-Teşekkürler teyze!

-Hadi bakalım..

Birlikte pizzacıya gittiler. Füsun karışık aldı,yeğeni ise sade pizza tercih etmişti.Pizzalarını yediler ve eve geçtiler.

Herşey gerçekten iyi olabilecekmiydi ?

3.Bölümün Sonu

—————————————-

Hikaye;Bitter_im
Yazar;Bitter_im

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir Tutam Aşk: 6. Bölüm

6.Bölüm Naz heyecanla beklediği sürprizin yaşattığı hüsranın ardından toparlanıp “Senin yapacağın sürprizde bu kadar olur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir