Hanımlara haberler

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş olur. Oysaki kalıcı kilo verme konusunda başarılı olmak için diyet yapmanın bir takım becerilerle ilişkisi vardır. Ve bu beceriyi öğrenmek için ortalama 7 hafta olduğunu belirten beslenme ve diyet uzmanı görüşü de ayriyeten bulunmaktadır.

Öğünlerinizi Arttırarak Yağdan Kilo Verin

Sizlerde fazla yağlarınızdan kilo kaybetmek adına öğünlerinizi sıklaştırmaya çalışın. Bu sayede tükettiğiniz besinlerde tek yönlü hatası, az öğün hatası olduğu için direkt olarak kilo kaybınızı da uzun vade de bakılırsa kastan kaybediyorsunuz. İşte bu sebeple vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri alamadığınızdan dolayı da sağlıksız kilo verme eyilimine vücudunuz siz istemeden gitmiş oluyor. Burada yapılacak şey, vücudun ihtiyacı olan besin değerlerini vermemek değil, öğünlerinizi azaltıp öğünler arası vakti sıklaştırarak öğünlerinizi arttırmaktır.

gobekten kilo verme
gobekten kilo verme

Öğünleri Azaltıyor muyum?

Evet, birçok besin grubundan günlük beslenebilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat edilecek şey, besin gruplarının birçoğundan faydalanırken abartıya kaçılmamasıdır. Et, süt ve tahıl, meyve-sebze gibi yiyecek gruplarında besin tükenirken tam 1 tabağa sıkacak şekilde tüketim sağlayın. Daha fazlası sizlere zarar olacağı gibi kilo almanızı destekleyeceğini de unutmayın.

Metabolizmayı Uyurken de Hızlandıralım!

Nasıl mı? Çok basit. Uykuya 4 saat kala akşam öğününü bitirebilirsiniz, ara öğününüzü de uykuya 2 saat kala tüketmeniz yeterlidir. Bu 2 saat kalan ve yapacağınız ara öğünde ise direkt olarak karbonhidrat ve protein içerikli beslenebilirsiniz.

Ara öğün yapmanızın amacı, uyku halindeyken bile en iyi şekilde metabolizmayı hızlandırıyorsunuz, sabah kalktığınızda kahvaltı yapmayı canınız istiyor ve bu sayede güzel bir kahvaltı ile güne başlarken metabolizmanızın çalıştırmaya devam ediyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

saglikli kilo verme

Kilo Vermede Yardımcı Öneriler

Kilo vermenin zorluğunu biliyoruz. Bugün birçok kişiyle konuşup, kilo verme hakkında bilgi almak isteseniz her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir