Hanımlara haberler

Sağlıklı Zayıflamanın Kuralı Nedir?

Sağlıklı bir diyete girmek isteyenlerin en büyük temel nedeni fazla gereksiz kiloları olmasıdır. Sağlıklı bir çözüm arayışındaysanız ve fazla kilolarınızdan doğru ve sorunsuz şekilde kurtulmak istiyorsanız şayet sizlere bir takım önerilerde bulunmak istiyoruz.

Öncelikle salata yemekten çekinmeyin. Çünkü salata yiyerek 120 kalori değerinde daha az kalori almanızı, o öğünde kaloriyi azaltarak salata ile daha fazla doymanızda yardımcı etkendir. Besin açısından ise birçok minerali, zengin yeşilliklerin de azımsanmayacak değerde olduğunu söylemek isteriz.

Akşamları saat 8’den sonra yemek yemeyi bırakın. Çünkü akşam saatlerinde yemek yeme, yüksek kalori alıp rahat uyuyamama ya da direkt kiloya gitmeye neden olur. Hele ki tatlı veya dondurma gibi yiyeceklerden uzak durmaya çalışın.

saglikli zayiflama yontemleri
saglikli zayiflama yontemleri

Mutfakta tercihinizi iyi seçmelisiniz. Ne demek bu? derseniz eğer, yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Örneğin çiğ balık, ızgara et, deniz ürünleri ya da salata – sebze gibi yiyecekler gerçekten doğru tercihler olacaktır sizler için.

Vücudunuza her zaman düşük kalorili yiyecekler alarak kendinizi şoke etkisinde bırakmayın. Vücudunuzu bu dengeyi yakalaması adına rejime girerek haftalık olarak öğünlerinizde yüksek kalorili yiyecekler yiyerek de diyet programlarınızın dışına çıkmaya çalışın.

Her zaman yavaş yemeye özen gösterin. %20 daha az kalori tüketme konusunda yardımcı olan yavaş yeme alışkanlığı, her lokmada 20 kez çiğneme ile yapılabilir bir alışkanlıktır.

Menülerinizi kontrol etmekten çekinmeyin. Kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinizde yiyeceklerinizi yiyorsunuz fakat kilo veremiyorsanız bir şekilde küçültme vakti geldi demektir. Küçültmeye gidiniz ve daha az yemeye çalışın.

Tatlı krizi alışkanlıklarınızı uzak tutun kendinizden. Çünkü tatlı krizi yerine yeşil çay, limon atılan buzlu su veya sakız gibi birçok seçenek sizlere destek sağlar.

Hareketli olmaya çalışın. Mesela her gün 1 saat kadar hareket halinde olun ya da egzersiz yapın. Bunların size katkısı oldukça fazla olacaktır. Çeşitli egzersizler yapabilirsiniz ya da yürüme hareketleri içerisinde bulunabilirsiniz. Buna eş değer isteseniz bildiğiniz hareketler varsa 1 saat boyunca o hareketleri yapabilirsiniz.

Tartılara fazla takılmayın. Her gün tartılmak, kilo vermediğinizi gösterir. Ancak 10 günde bir tarttılmak ise sizlere gayet uygun şartlar altında müthiş bir deneyim yaşatacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir