Hanımlara haberler
ANASAYFA / Diyet / Kışın sağlıklı zayıflamak elinizde

Kışın sağlıklı zayıflamak elinizde

Kış aylarını yaşamakta olduğumu bu günlerde bayanların en büyük şikayetlerinden biri olan kilo alma sorununa alınabilecek önlemleri ve tavsiyeleri sizler için hazırladık.
Bayanlar her daim zayıf ve zarif görünmek isterler ama zayıflamanın doğru beslenmekle gerçekleşeceğini maalesef unuturlar. Son yıllarda dikkati üzerinde toplayan dünya değil ülkemizde de adını duyuran Japon çayı olarak da anılan yeşil çay düzenli içildiğinde yağ yakma ve bağırsakları çalıştırma özelliğinden dolayı tavsiye edilmektedir.
Yağsız yoğurt ise bel bölgesindeki yağların yakılmasını kolaylaştırıyor. Günde üç ara öğün olarak tüketeceğiniz yağsız yoğurtlardan lütfen vazgeçmeyin.
Hayatın kaynağı olan vücudumuzun %75’ini oluşturan suyun neye faydası zayıflamaya da faydalı olduğunu duymuşsunuzdur. Muntazam su alımı dolaşımı hızlandırır, bağırsakları temizler, hücrelerin rahatlıkla oksijen almasını sağlar. Zayıflama süresince en az 2,5-3 litre su tüketmelisiniz.
Son dönemde ünlülerin sıkça kullandığı ve adını sıklıkla duyduğumuz acı biberler metabolizma hızını oldukça arttırarak kilo vermenize yardımcı olabilir.
Meyveleri de unutmamak lazım tabiî ki. C vitamini bakımından posalı meyveleri tüketmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Kivi, greyfurt, elma tüketmeniz zayıflamanıza yardımcı olacağı gibi sağlığınıza için de çok önemlidir.
Tok tutan besinler arasında yer alan yulaf kepeği, brokoli, karnabahar, beyaz lahana ve hayvansal proteinlerdir.
Doğru beslenerek, doğru su tüketerek hem sağlıklı hem de fit kalabilirsiniz.

zayiflama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

saglikli kilo verme

Kilo Vermede Yardımcı Öneriler

Kilo vermenin zorluğunu biliyoruz. Bugün birçok kişiyle konuşup, kilo verme hakkında bilgi almak isteseniz her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir