Hanımlara haberler

Kış aylarında kilo almaya son

Kış aylarında hareketsizlik nedeniyle yavaşlayan metabolizmamız hanımların ortak sorunu haline gelen kilo alımını da beraberinde getirmektedir. Bizlerde kış aylarında kilo alımının önüne geçebilmeniz için uzman görüşlerinden oluşan bazı tavsiyeler hazırladık.

Kilo alımını önleyici kış sebzelerini sofralarınızda eksik etmemeniz sağlıklı beslenmenizi sağlayacak, kilo alımını engelleyecektir. Kış sebzelerinden pırasa, ıspanak, beyaz lahana, karnabahar, brokoli, kırmızı lahana gibi vitamin deposu sebzeleri tüketmenizi tavsiye ederiz.
Kış aylarına özel meyve tüketimi de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri almanızı sağlamasının yanında doğal şeker takviyesi yaparak kışın formda kalmanızı ve rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Kış meyvelerinden özellikle elma, mandalina, muz, portakal, nar, armut ve ayvayı ara öğünlerde tüketebilirsiniz.
Kış aylarında formunuzu korumak için ağır tatlılardan, hazır gıdalardan, yağda kızartılmış yemeklerden, hamur işlerinden uzak durmalısınız.
Öğünlerinizin saatlerine dikkat etmeniz, akşam yemeğinizi mutlaka 19:00 dan sonraya bırakmamanız, günde 2 litre su tüketmeniz de kilo alımını engellemek için uzmanların tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

kis-diyeti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir