Hanımlara haberler

Kilo Vermenin Basit Yöntemlerine Dair Rehber

Bir yandan diyetisyen onayı olmadan yapılan diyet uygulamaları, öbür tarafta kilo sorunu olmasına rağmen yanlış beslenmeler ve alışkanlıklar… Bunların tamamı birleştiğinde ortaya kilo sorununu arttıran problemler meydana geliyor. İşte bu nedenle de kolay ve hızlı kilo vermek adına her uygulamayı yapmamak gerekmektedir.

Mucize diyetlerden uzak durun. Çünkü bu diyetler her zaman yanlış, yanıltıcı ve istenen sonucun tam aksini veren sonuçlardır. Bunun yerine bir diyetisyen ile görüşerek hem bilgi alabilir hem de profesyonel yardım ile kilo verme konusunda harika bir adım atmayı da başarabilirsiniz. Hem bu sayede sağlık kontrolünüzü de belirli zaman aralıklarında yaparak kilo verirken aslında gerekli olan proteinden de yememiş olduğunuzun farkına varabilirsiniz.

Kilo vermeye kararlıysanız eğer, sizlere sağlık konusunda kilo verme adına beslenme alışkınlıklarında neler öğrenebilirsiniz, özel diyet programları olarak uygulama yapabileceğiniz tüyolar nedir buradan bilgi vermeye çalıştık.

tembeller icin kilo verme yolu
tembeller icin kilo verme yolu

Kilo Vermede Harika 7 Yöntem

  1. Her zaman yemek yiyin, yani düzenli aralıklar içerisinde beslenmeyi yapın ve öğün atlamayınız. Porsiyonlarınızı azaltabilirsiniz ancak yemek yemeyi ya da öğün atlamayı kesmeyin.
  2. Yemeğinizi yediğiniz zamanlarda aceleci olmayın. İyice çiğnemiş olun ve öyle yutun. Bu sayede tokluk hissinin 20 dakikada ulaşması nedeniyle çok fazla yememeyi de sağlamış olabilirsiniz.
  3. Kahvaltı yapın. Gün içerisinde zinde olmak, aç kalmak istemiyorsanız ve kendinizi yorgun hissetmek istemiyorsanız bunun için kahvaltı önemli bir detaydır.
  4. Zayıflama konusunda düzenli egzersiz ve uyku da önemlidir. Ortalama 7-8 saatlik bir uykuyu almalısınız ve gece uykusunu bu şekilde alırken; belirli zaman aralıklarında da dinlenme kadar egzersizler yapmaktan da kaçınmayın. Haftada 3 kez 30-45 dakika aralıklarla düzenli yürümeler yapabilirsiniz.
  5. Uyumadan önce 2 saat öncesine kadar yemek yemeyi kesin, çünkü gece yedikleriniz sizlere yağ olarak dönecektir unutmayın.
  6. Günlük 2 litre su tüketin. Su içmek, vücutta oluşmakta olan zararlı maddeleri ya da bağırsak sağlığını düzenleyerek vücudunuzu daha da korumaya alacağını unutmayın.
  7. Karbonhidrat ve şeker içeren besinleri yemeyin. Bunların yerine kan şekerini düzenleyen, stres seviyesinde de düzenlemeye giden ve hatta her zaman azaltmaya yardımcı olan doğal ve işlenmemiş gıdalarla beraber makarna, bulgur, kuru baklagil y ada meyve gibi besinleri tüketebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.