Hanımlara haberler

Kilo vermek isteyenler için öneriler

saglikli_yasam_icin_tavsiyeler

Kilo vermek istiyorsunuz fakat başarılı sonuç alamıyor musunuz? Şok diyetler, yağsız diyetler size göre değil mi? Sağlıklı bir biçimde kilo vermek, hem fiziksel hem de psikolojik olarak sizin için en doğru kilo verme şekli olacaktır. Peki düzenli ve doğru bir şekilde kilo vermek için ne yapmak gerekiyor?

BOL SU İÇİN

Günde en az 8-10 bardak su içmek önemli. Kilo verme ve yağ yakmak için önemli olan su tüketimi, vücudunuzdaki zararlı toksinlerin de daha kolay bir şekilde vücuttan atılmasını sağlar.

HAFTADA EN AZ 3 GÜN SPOR

Vaktiniz ve paranız varsa bir spor salonuna yazılarak haftada en az 3 gün spor yapmaya özen gösterin. Eğer zamanınız ve paranız yoksa, sahil kenarında günlük 1 saat yürüyüş yapmak da, hem kilo vermenizi hem de vücudunuzun şekillenmesini sağlayacaktır.

MEYVE VE SEBZE TÜKETİMİ

Meyve ve sebze ağırlıklı beslenin. Böylece vücudunuzun ihtiyacı olan şekeri, yağı ve lifi doğal olarak almış olacaksınız. Haftada 1-2 kez protein tüketimi yeterli olacaktır. Sabahları kahvaltıda bir adet yumurta yemek de, sizi tok tutacak ve günlük protein ihtiyacınızı karşılayacaktır.

KARBONHİDRATLARA DİKKAT

Pasta, kek, kurabiye tüketimine son verin. Vücudunuz için hiçbir yararı olmayan bu besinler, kilo vermenizi engeller. Ekmek tüketmeden doyduğunu hissedemeyenlerdenseniz, beyaz ekmek yerine, çavdarlı, tam buğdaylı ve kepekli ekmek tüketmeye özen gösterin.

PORSİYONLARI AZALTIN

Kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Yediklerinizi yarıya indirin, hareketinizi iki katına çıkartın. Yemek yediğiniz tabağın porsiyonunu küçültün, böylece daha az yemekle doymaya alışacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir