Hanımlara haberler

Kilo Vermede Yardımcı Öneriler

Kilo vermenin zorluğunu biliyoruz. Bugün birçok kişiyle konuşup, kilo verme hakkında bilgi almak isteseniz her bir kişinin kendine ait doğruları, kendince diyet listeleri vardır. İşte bu nedenle kilo verme konusunda tavsiyeler için profesyonel bir yardım almak ya da bu alanda kitap yazış isimlerle çalışmak önemlidir. Bu detaya dikkat ederek sizlere kilo aldıran diyet mitleri kitabı yazarı Nancy Synderman‘ın kilo vermek adına verdiği tavsiyeler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Fazla egzersizle çok kilo vereceksiniz…

Eğer kilonuzu vermek isterseniz, ya da formunuzu koruma konusunda bir girişiminiz olacaksa bunun için en iyi şekilde egzersizler yapmaktan sakınmayın. Ayrıca her seferinde de etkili egzersizler adına da kendinizi geliştirmelisiniz. Ve sporu fazla abartırsanız da, daha fazla kilo vermez tam tersine az kalori yakmış olursunuz, unutmayın.

saglikli kilo verme
saglikli kilo verme

Kas mı ağırdır yağ mı ağırdır?

Kasın her zaman yağdan ağır olduğuna dair bir söylenti vardır. Ancak kasın ağırlığı diye bir ifadenin literatür de normal şartlarda olmadığını söyleyen Synderman, bu konuda kasın yağdan daha yoğun olduğu bir gerçektir. Fakat yağ yerine kaslarınızın daha çok olması sizi zayıf gösterecektir. 2 kilo kasınız olması, günde 50 kalori yakmanızda yardımcıdır. Aynı miktarda ki yağ ise günde 2 kalori yakar! Kas kütlesini arttırma konusunda ise aerobik, koşu ya da bisiklet gibi egzersizler yapabilirsiniz.

Kışa dikkat! Çok kilo alabilirsiniz…

Havanın kış mevsimine dönmesiyle beraber bu aylarda metabolizma, soğuk havalar nedeniyle tam adapte olamadığından çok kalori yakılmaz. Bu da normal yediklerinizin bir şekilde kilonuzu etkilediğiyle eş değerde bir dönüş olacaktır sizler için.

Kilonuz yaşınız arttıkça artacaktır.

Yaş ilerledikçe bel bölgesinde yağlanma artar. Bu nedenle yağlanmadan kaçınmak adına güç egzersizleri üzerine yoğunlaşarak çok daha iyi şekilde kilo alma konusunda kendinizi korumayı başarabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir