Hanımlara haberler
ANASAYFA / Diyet / Kilo verememenin nedenleri

Kilo verememenin nedenleri

Bayanların ortak çabası olan formda kalma ve kilo verme konusunda ne yaparsanız fayda etmiyorsa bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kilo verme konusunda şu ana kadar diyet, spor gibi farklı yollara başvurmuş olmanıza rağmen hala istediğiniz forma giremediyseniz metabolizmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Sizler için bu konuyu araştırdık ve uzman görüşlerini hazırladık.

Tiroit bezlerinin gerekenden az çalışması kilo vermeniz engel olabilir. Kendinizi yorgun hissediyor ve kilo veremiyorsanız tiroit bezlerinizdeki hormonu ölçtürmeniz faydalı olacaktır.

Spor yapmanıza rağmen kilo vermekte sorun yaşıyorsanız spor yapmadan önce yeme alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekmektedir. En az 2 saat öncesinden kabronitratlı yiyeceklerden uzak durmanızı, süt ve yoğurt tüketmenizi tavsiye ederiz.

Kulaktan dolma diyetlerde söylenen hızlı kilo vermek için yapılacaklar vücudunuzda ciddi su kaybına ve protein kaybına neden olabilir. Sizlere tavsiyemiz diyet yaparken bir uzmandan mutlaka yardım almanız olacaktır.

Kahvaltı alışkanlığınızı mutlaka iyi bir programa almanız gerekmektedir. Sabah kalktıktan kısa bir süre sonra kahvaltı yapmanız metabolizmanızın daha fazla çalışmasını sağlayacak ve daha çok kalori yakmanız mümkün olacaktır.
kilo-verememenin-nedenleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

saglikli kilo verme

Kilo Vermede Yardımcı Öneriler

Kilo vermenin zorluğunu biliyoruz. Bugün birçok kişiyle konuşup, kilo verme hakkında bilgi almak isteseniz her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir