Hanımlara haberler
ANASAYFA / Diyet / En Çok Yapılan Beslenme Hataları Nelerdir?

En Çok Yapılan Beslenme Hataları Nelerdir?

Beslenme konusunda birçok insan ne yazık ki yeterli bilgiye sahip olmadığı gibi arka planda diyet yapmaya çalışırken aslında birçok hatalı beslenme tekniklerini kendine maruz bırakmış oluyor. Diyet yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden, normal hayatınızda yedikleriniz içerisinde ne gibi hatalar yaptığınıza dair her şeyi burada yazmaya çalışacağız.

Yağı Az Olan Diyet Ürünler

Yağ oranı düşük olan ve diyet bisküvi, diyet süt – yoğurt ya da benzer birçok ürün… Bunlar her ne kadar light ürünler, yağsız ürünler olarak geçse de emin olabilirsiniz ki şeker oranları fazladır. Her birinde kıyaslama yaparak bu farklı durumu siz de görebilirsiniz.

Beslenme Hataları
Beslenme Hataları

Nar Ekşisinin Özü Nedir?

Gerçekte nar ekşisi olarak kullanılan şey, nardan yapılan reçel olduğunu söylesek ne derdiniz? Evet, doğru duydunuz. Bu zamana kadar salatalarınızın üzerine bolca sıktığınız şey aslında nar ekşisi sosundan ziyade, bol şekerli nar reçeli de denebilir. Bu durum karşısında, sizce diyetleriniz içerisine dahil ettiğiniz nar ekşisi kilo verme de ne kada yardımcı olur? Hemen sizlerde nar ekşisini azaltmalısınız.

Çorba İçmek, Tek Başına Öğün Olmamalı

Kalori değeri düşük olan besinlerden biri de çorbalar olduğu bir gerçektir. Fakat en düşük öğün olan çorbaların tek başına tüketilmesi de zararlı olabilir. Çünkü tek öğünde, tek başına çorba yeterli olmayacaktır, akşam öğünlerinizi çorba içerek yok etmeyin.

Kahvelere Dikkat

Birçok kişi gibi siz de doğru biliyorsunuz, kahve kalorisi sıfırdır. Ancak içine eklenen sütten tutun da kakao, kremaya kadar birçok ek ürün ne yazık ki kalori miktarını arttırır. Bir latte içmek istediğinizde, içine kalori değeri sıfır diye rahat davrandığınız ve eklettiğiniz fındık aroması dahilinde tam tamına 400 kalori birden tüketmiş oluyorsunuz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir