Hanımlara haberler

Elma sirkesi ile zayıflanır mı?

ELMA SİRKESİ İLE ZAYIFLAMAK NE KADAR MÜMKÜN OLABİLİR Kİ?

Yemeklere katılan elma sirkesinin lezzet verdiği kadar yağların yakımın da etkili olduğunu biliyor muydunuz? Kilo problemi erkeklerden çok kadınların sorunudur. Özellikle gebelik döneminde alınan kiloları vermek çok güç olmaktadır. Nedeni ise ardından gelen lohusalıktır. Lohusalıkta anne bebeğini emzirdiği için daha fazla yemek yer ve kilo vermek şurada dursun üstüne kilo bile alabilir. Elma sirkesi kimyasal madde içermediği için lohusalık dönemi içersinde gönül rahatlığı ile kullanılabilecek doğal bir zayıflama yöntemidir.

 Elma sirkesi, zayıflama tekniklerinde asırlardır kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Ancak kullanılacak olan sirkenin mutlaka ev yapımı olmasına dikkat edilmelidir. Market veya bakkal reyonların da yer alan sirkeler zayıflamada etkili değildir. Hatta şunu da söylemek gerekirse ev yapımı dışı olan sirkeler sağlığa zarar verebilir.

Elma sirkesi, tam anlamıyla doğal bir yaşam iksiri olması sebebiyle sadece zayıflamak için değil formu korumak içinde tüketilmelidir.

Elma sirkesi
Elma sirkesi

Elma sirkesinin zayıflamada ve diğer etkenlerde faydası;

  • Devamlı üst sonum iltihabına yakalanan ve sürekli gribal enfeksiyon geçiren kişiler sirke ile bal kokteyli yapıp içmelidir. Bu sayede vücut direnç kazanırken bir yandan da hastalık ile mücadele eder.
  • Bedenin güçlenmesi ve strese karşı dayanıklılık kazanılır. Sirkenin içerisinde bulunan fazla miktarda protein sayesinde kas yapısı ve kaslar güçlenir.
  • Gaz şişkinliğine ve boğaz arsına karşı sirke içilmelidir. Eğer sirkeyi tek başına tüketemiyor iseniz bal ile karıştırabilirsiniz.
  • Fazla kilo sorunu olan kişiler ılık suyun içerisine bir veya iki kaşık elma sirkesi koyup ve tatlandırmak amaçlı bir tatlı kaşığı bal eşliğinde sabahları aç karnına düzenli olarak kullanmalıdırlar. Bu sayede kiloların nasıl eridiğine gözleriniz ile şahit olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir