Hanımlara haberler

Ebru Şallı formunu nasıl koruyor

Ebru ŞALLI; tabiri caizse 10 numara olan fiziğini bazı seçkin diyet uzmanlarından destek alarak ve pılates sporu ile destekleyerek koruyormuş. Zaten o kadar göz önünde olup ta seçkin uzmanlardan destek almamak pek doğru olmazdı herhalde. Her türlü imkân olunca geriye de 10 numara olmak kalıyor. Mesela; Ebru ŞALLI hamilelik ve emzirme dönemlerinde, günde 8 öğün yiyormuş ve azar azar yiyerek metabolizmanın hızlı çalışarak yağların daha kolay vücuttan atılması içinde bol su içtiğini duymuşsunuzdur. Kendisi doğal kaynak sularından daha çok mineralli suyu tercih ediyor ve öneriyor. Fakat mineralli sular diğer sulara nazaran bütçeye bağlı oluyor. Formlarına dikkat edenler mineralli su tüketilmesini tavsiye ediyor. Sizde denediğinizde farkı göreceksiniz.

 

Yani kesinlikle günde en az 2 lt su tüketilmeli ayrıca zeytinyağını sofranızdan eksik etmemelisiniz.

Ebru ŞALLI da zeytinyağını ısrarla öneriyor. Ebru şallı vejetaryen olduğundan et yemiyor ve et ihtiyacını et proteini olan sebze ve baklagillerden gideriyor. Özellikle yeşil mercimek çok tüketiyor arada kırmızı mercimek te mutlaka yenmeli diyor. Tek yönlü beslenmek yerine sağlıklı olanı çok yönlü beslenmeyi tercih ediyor. Sigara kullanmıyor. Bayanlara her gün günde en az 30 dakika yürümeyi tavsiye ediyor, çünkü herkes spora yazılacak kadar vakit bulamayabilir, bütçesi uygun olmayabilir, bu sebeple yürüyüşün en iyi spor olduğunu dile getiriyor.

Evde televizyondan ya da internetten takip ederek pılates yapılabileceğinin altını çiziyor.

Tabi beden sağlığımızın yanı sıra ruh sağlığımız da önemli, bunun içinde kötü düşüncelerimizi bir kenara bırakıp pozitif düşünerek güne başlamalı ve sporumuzu arındıktan sonra yapmalıyız. Güne nasıl başlarsak o şekilde devam eder. İyi düşünün iyi olsun. Ve…  İnanın çünkü inanmak başarmanın yarısıdır, bunu unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gobekten kilo verme

Yağlardan Kilo Verme Yolları Nedir?

Her insan aslında hızlı kilo verme yolu arar. En yanlış yollara da bu nedenle girmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir