Hanımlara haberler

Organik Sütler Ne Kadar Anne Sütü?

Organik olan her şeyin en faydalı seçenek olduğunu düşünebiliyoruz ama işler her zaman öyle olmayabiliyor. Bebeklerimiz için en önemsediğimiz şeylerden biri de beslenme olduğundan bu durum ‘bebek beslenmesi’ konusunda da üst sıralarda olacaktır.

Anne sütünden sonra devam sütü olarak seçilecek olan sütte de bakılması gereken en önemli kriter organik olması değildir; sütün ne kadar organik olduğundan çok ne kadar anne sütüne yakın olduğu önemlidir.

organik süt ne kadar anne sütü
organik süt ne kadar anne sütü

Anne sütündeki en önemli iki madde laktoz ve omega-3’tür, fakat bazı organik sütler omega-3 içermeyebilirler. Omega-3 bebeklerin gelişiminde önemli rol oynayan bir maddedir. Dolayısıyla seçilecek devam sütünün omega-3 içermesi bu açıdan önem arz eder. Bunu yanı sıra organik sütlerin bazılarında nişasta bulunabilmektedir; nişasta anne sütünde bulunmayan bir madde olduğundan, kullanacağımız devam sütündeki anne sütüne yakınlık oranı ve doğallık aradığımız miktarlarda olmamış olur bu durumda.

Nişasta yasal olarak devam sütünde kullanılmasına izin verilmeyen bir bileşik değildir lakin anne sütüne en yakın devam sütü isteniyorsa nişasta bulunan devam sütleri bu kriterlere uygun bir seçenek olmaktan çıkar. Yani sonuç olarak devam sütü olarak belirlenecek sütte incelenecek en önemli iki kriter -devam sütü organik bebek sütü olsa da olmasa da- sütün bebekler için büyük fayda sağlayan omega-3’ü içermesi ve anne sütünün karbonhidrat kaynağı o olmadığından oluşturulacak devam sütünün doğallığını bozan nişastayı içermemesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

dis bugdayi partisi ornekleri

Diş Buğdayı Partisine Özel Öneriler

Minik çocuğunuz dişini çıkardı ve artık ısırmaya başladı mı? Harikulade bir haber… Hadi bunu dostlarınızla …

1 Yorum bulundu

  1. kesinlikle anne sütü daha öenmlidir. saf temiz ve doğal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir