Hanımlara haberler

Yaz Hamileliğine Özel Öneriler

Yaz ayları insanların genel olarak en çok sevdiği, tatil yapabildiği ve güneşe karşı daha yakın olabildikleri için beğendikleri mevsimin ayıdır. Bu aylar içerisinde hamile olmak ise, sizi karamsara düşürmesin. Tam aksine güzel tatil günleri adına neler yapılabilir işte bu konular hakkında birbirinden değerli tüyolar vermek istiyoruz.

Açık Renkte Kıyafetler

Sentetik olmayan kumaş, hem pamuklu hem de ısıyı yansıtabilen açık renkli kıyafetler ile tercihlerinizi yapabilirsiniz. Bu sayede vücut ısısını da yüksek tutarak terlemeyi azaltabilirsiniz. 

yaz hamileligi
yaz hamileligi

İç Çamaşırında Pamuklu Seçimler

Gebelik dönemi içerisinde vajinal enfeksiyonlar çoğu zaman görülmektedir. Gebelik dönemi içerisindeyken, genital bölgede kuruluk olabilir ve bu duruma dikkat edilmesi önerilir. Aynı zamanda yaz aylarında da vajinal enfeksiyonlar genel olarak görülür. Bunun yerine pamuklu iç çamaşırı kullanarak cildinizin daha rahat nefes almasını sağlamış olabilirsiniz. Anne adaylarında da cilt mantarı ya da genital mantardan korunma yolunu bu sayede sağlayabilirler.

Koruma Faktörü Yüksek Kremler

Anne adayları, gebelik dönemlerinde bir takım hormonlarında değişimler görürler. Bu durumlarda ciltte bazı değişiklikleri meydana getirir. Buna karşı çıkmak için ciltte ki renk değişimleri dahil doğum sonrası kaybolsa da güneş ışınları ve gebelikte ki salgılanmakta olan hormonlar sebebiyle lekeleri yok etmek adına yüksek koruma faktörü olan kremler tercih edebilirsiniz. Bu sayede güneş ışınları nedeniyle oluşacak cilt lekelerini de önlemiş olabilirsiniz.

Mola ve Uçakta Yürüyüşler Yapın…

Her yolculuğunuzda mola vermeye çalışın. 2 saatte bir yaklaşık 10 – 15 dakikalık yürüyüş molaları yapmak sağlık açısından önemlidir. Bacaklarınızda ki ödemi ve bacak topdamarlarınızın kan pıhtılaşmasını da minimum seviyeye indirmeyi başarabilirsiniz. 34 haftadan daha büyük gebelerin uçak yolculuklarına çıkması önerilmez. Öncesindekiler için ise, uçuşlarda saıknca bulunmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir