Hanımlara haberler

Yaz Hamileliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarında hamile olacağınız dönemlerde bir takım hüzün sizi kaplar. Ancak bu hüzün yerini mutluluk alsın isteriz. Kış döneminin zorlu koşulları dışında yaz hamilelikleri de bir o kadar güzel ve keyiflidir. Bunun tadını çıkartmak adına ise faydalanabileceğiniz bir takım önerilerimiz de olacaktır. Bunları listeli halde aşağıda ki gibi sunmaya çalıştık…

yaz hamileligi
yaz hamileligi
  • Yolculuklarınızda mola vereceğiniz zamanlarda 10- 20 dakika yürüyüş yapın. Uçak yolculuklarında da 2 saati geçkin uçuşlarda kesinlikle yürüyüş yapın. Bu sayede bacaklarda ödem olmasını ya da toplardamarların kan pıhtılaşmasını da önlemiş olabilirsiniz.
  • Yolculuk sırasında emniyet kemeri normal şartlarda önemlidir. Anne adayları için bu önem, 2 kat arz ediyor. Çünkü emniyet kemeri, güvenliğiniz adına dikkat etmeniz, önemle fark ettirmeniz gereken bir detaydır. Ancak emniyet kemeri nasıl takılmalıdır? Karnınızdan değil, karnınızın altından, kalça hizasında olacak şekilde geçiş gerçekleştirilmelidir. Emniyet kemerini karnınızın üzerinden takmanız, olası basınçta sorun yaratacaktır bebeğinize, direkt olarak bebeğin plasentasından erken ayrılmasına sebebiyet verebilir. Bu duruma dikkat edilmelidir.
  • Ayaklarınızı soğuk suya sokabilirsiniz. Bu sayede hem şişmiş hem de terlemiş ayaklarınızın leğen dolusu soğuk su içinde olması, ayaklarınızın serinlemesi ve ferahlamasında yardımcı olurken sizi de ayrı bir rahatlatacaktır.
  • Sudan çıkıp mayonuzu değiştirmeyi eksik etmeyin. Anne adaylarında erken doğum ya da düşük sorunu yoksa, deniz ve havuza girip girmeme karamsarlığıdır. Havuzlarda enfeksiyon hastalıkları yoğun şekilde görülebilirliği yüksek olmasından mütevellit, önerimiz denizlerdir. Ve sudan her çıktığınızda da mayo veya bikininizi değiştirmenizdir.
  • Çiğ sebze tüketeceğiniz zamanlarda iyi bir yıkamadan, durulamadan geçmiş olmasına önem verin. Yöresel yemeklerinizde de tüketirken besinlerin gerçekten de temiz olduğundan emin olunuz. Emin olmadığınız besinleri sevmediğinizi ya da yiyemediğinizi açıkça fark ettirerek belirtebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir