Hanımlara haberler

Kışın Hamile Olan Annelere Tüyolar

Kışın birçok şeyi yapmak sorun ve dert olduğu gibi hamile olmakta ayrı bir problemleri beraberinde getirir. Elbette her mevsimin güzelliği, kendi içinde güzel ve ayrıcalıklıdır. Buna istinaden de havanın soğuması gibi durumlar, grip vb. bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getiriyor. Bu da anne adaylarının öyle ya da böyle, bir şekilde bu hastalıktan kaçması adına dikkat etmesi gereken durum haline geliyor.

Her insanda kış ayları geldiğinde metabolizmada yavaşlama olur. İşte bu nedenle karbonhidrat ile tatlı tüketimini de azaltmak gereklidir. Fazla kilo almamak adına bunlara dikkat etmeli; mevsime meyvelerinde ise çift porsiyon tüketimini kesmelisiniz.

kış aylarında hamile olmak
kış aylarında hamile olmak

Balık yiyebilirsiniz ve doktorlar tarafından önerilir. Çünkü kış hamileliği geçiren kadınlar haftada en az bir porsiyon balık tüketilmesi önerilir. Bu sayede hem kemik hem de diş gelişimi için önemli bir ayrıcalık katılmış olunur. Bunun yanı sıra D vitamini almış olursunuz. Et ya da tavuğa göre haftada 3 porsiyon balık tüketmek daha faydalıdır.

Alışveriş merkezlerine, çok ihtiyacınız olmadığı sürece gitmeyin. Çünkü kış ayları, en çok da grip aylarıdır. Grip salgını olması nedeniyle kışın tokalaşmayın, kendinizi bu durumdan koruyun. Yürüyen merdiven, asansör ya da otobüslerde her insanın temas edebileceği alanlara elinizi sürdüyseniz kesinlikle elinizi yıkayın.

Açık alanda yürüyüşlerinizi yapın isteriz. Elbette kışın hava koşullarına göre değişkenlik gösteren bir durum olmakla beraber, sporu ihmal etmeyin ve en iyi şekilde egzersiz yapmaya çalışın. Yerlerin ıslaklığına göre, karlı ya da buzlu olmasına göre elbette tedbirinizi alın. Maske ya da mendil kullanarak kirli havalarda dışarıya çıkma durumlarında kendinizin ve dolayısıyla bebeğinizin de enfeksiyon kapmasını engelleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

dis bugdayi partisi ornekleri

Diş Buğdayı Partisine Özel Öneriler

Minik çocuğunuz dişini çıkardı ve artık ısırmaya başladı mı? Harikulade bir haber… Hadi bunu dostlarınızla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir