Hanımlara haberler

Hamilelikte Geçirilen Grip Bebeği Etkiler Mi?

Hamilelikte Geçirilen Grip Bebeği Etkiler Mi?
Hamilelik döneminde genel olarak daha hassas davranırız. Ama ne olursa olsun hasta olmanız durumunda sağlıklı ve vitamin bakımından zengin besinlerle beslenerek bebeğinizi koruyabilirsiniz. Hamilelik döneminiz kış döneminde gerçekleşmese dahi yaz aylarında da grip olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Klimalı ortamlarda bulunmanız, sık banyo yapmanız, grip olan kişilerin bulunduğu ortamlarda bulunmanız ya da pencere açık odada gece ayazına yakalanmanız gibi durumlar nedeni ile grip olabilirsiniz.
gebelikte-grip
Meyveyi bol yiyerek ya da viks ile vücudunuzu ovarak gripten kurtulabilirsiniz. Bebeğiniz antibiyotik kullanımı gerçekleştirmeyeceğiniz için bebekte herhangi bir yan etki oluşumu meydana gelmez. Hamilelik döneminde aynı zamanda demir, mineral, kalsiyum bakımından zengin içerikli besinler tüketerek de kısa sürede gripten kurtulabilirsiniz.Grip olduğunuz zaman ateşiniz çıkmadığı sürece bebeğinizde herhangi bir etkiye maruz kalmazsınız.
grip
Boğaz enfeksiyonuz varsa tuzlu su ya da zencefilli su ile gargara yaparak boğazınızdaki enfeksiyonu kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Okyanus suyu ile de gargara yapmanız da faydalı sonuçlar alabilmenize yardımcı olmaktadır. Bol su içip idrara çıkarak da hastalığı vücudunuzdan çabuk bir şekilde atabilirsiniz. Bol istirahat etmek; sağlıklı beslenmek ve düzenli uyumak gibi alışkanlıkları edinerek hastalığı en çabuk şekilde atlatabilirsiniz. Hamile olmasına rağmen çok sigara içen anne adaylarında da gribe yakalanma riski daha çok görülmektedir. Yine de her şeye rağmen grip olmamak için mücadele etmeniz doğru olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

hamilelik donemi yatış pozisyonları

Hamilelikte Yatış Pozisyonları

Hamilelik dönemlerinde olmazsa olmaz problemlerden biri de yatış pozisyonlarıdır. Birçok kadın, doğru ve rahat konforu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir