Hanımlara haberler

Hamileler Emniyet Kemerini Nasıl Takmalı?

Hamileler Emniyet Kemerini Nasıl Takmalı

Hamilelik dönemi çok fazla dikkat isteyen bir dönemdir. Hem anne adayının hem de bebeğin sağlığını korumak ve tehlikeye atmamak için birçok önlem almak gerekmektedir. Hamilelik 9 ay gibi bir süre sürdüğünden anne adayının mutlaka dışarı çıkması ve araba yolculuğu yapması gerekmektedir. Özellikle arabayı kendisi kullanan hamilelerin trafikte sürekli ani frenlere maruz kalması gebeliği riske sokmaktadır. Hamile bayanlar trafiğe çok fazla çıkmakla beraber hayatlarını güvenceye alan emniyet kemerini hamileyken nasıl kullanacaklarını bilmemektedir.
hamile
Emniyet kemeri trafikte hayat kurtarırken hamilelerin kemeri karın üstüne takmalarından dolayı bebeklerin ölümüne neden olmaktadır. Emniyet kemeri özellikle hamileliğin ileriki evrelerinde anne adayını rahatsız ettiğinden anne tarafından takılmamaktadır. Oysaki beklenmedik bir kazada emniyet kemeri anne adayının hayatını birçok yönden korumaktadır. Hamilelikte çok kilo alınıp genişlendiğinden dolayı özellikle arabayı kullanan hamileler rahat etmeyebilirler. Buna çözüm olarak koltuğu tamamen geriye çekip sırttan bir yastıkla destek almak gerekmektedir. Araca bindikte hemen sonra emniyet kemeri takılmalıdır.

Hamileler emniyet kemerinin alt kısmını karınların en altına gelecek şekilde, üst kısmını ise iki göğsün ortasına gelecek şekilde yerleştirmelidir. Özellikle ani duruş ve frenlerde bebek sıkışmasın ya da boğulmasın diye kemeri bu şekilde takmak mecburidir. Aracın ister şoförü olun isterse arka koltukta oturun mutlaka emniyet kemerinizi takmalısınız. Hava yastığı bir önlem değil kaza esnasında ortaya çıkan bir korumadır.

hamiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

hamilelik donemi yatış pozisyonları

Hamilelikte Yatış Pozisyonları

Hamilelik dönemlerinde olmazsa olmaz problemlerden biri de yatış pozisyonlarıdır. Birçok kadın, doğru ve rahat konforu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir