Hanımlara haberler

Diş Buğdayı Partisine Özel Öneriler

Minik çocuğunuz dişini çıkardı ve artık ısırmaya başladı mı? Harikulade bir haber… Hadi bunu dostlarınızla birlikte kutlayın. Peki ne yapılabilir? Anadolu geleneği içinde adı diş hediği günümüzde ise diş buğdayı partisi olarak bilinen bir parti yapabilirsiniz. Ev ortamı içerisinde hoş bir parti verebilirsiniz. Buğday partisi yaparken 7 adımda neler yapılabilir sizlere bir takım öneriler vermek istiyoruz.

dis bugdayi partisi ornekleri
dis bugdayi partisi ornekleri
  1. Diş buğdayı tarifine katkı da bulun: Diş buğdayı partisinde diş buğdayı tatlısı yapacaksınız, doğrudur. Fakat bu tatlıda özel bir tarifin üzerine sende bir şeyler koyarak farklılık katarak, daha önce misafirlerinin yemediği değerde bir diş buğdayı tatlısı yedirebilirsin.
  2. Diş buğdayı süslemesine ne dersin? Parti süslemesi satan yerlere giderek, güzel bir diş buğdayı süslemesi alarak evinde hoş bir süslemeyi kendi başına başarabilirsin. Dişim çıktı gibi balonlardan tutun da ev ortamında neler yapılabilir ise, bunları yapabilirsiniz.
  3. Diş buğdayı pastası kararı: Her butik pastacıya uğradığında yapabileceğin en iyi seçenek, onların sana önereceği doğru ve lezzetli pastalar olacaktır.
  4. Diş Buğdayı Kurabiyeleri: Birçok güzel diş buğdayı kurabiyesi hazırlayabilirsiniz. Yemeye dahi kıyamayacağın değerde güzel kurabiyeler için masanın en güzel yerlerinde hem süsleme hem de damak tadına uygun şekilde hazırlanabilir.
  5. Diş buğdayı hediyeliği: Misafirlerin, özel hediyelerle gelirken güne özel bir hediye de sen vermelisin. Bunun için misafirlerine teşekkür etmek adına paylaşabileceğin güzel bir diş buğdayı hediyesi ayarlayabilirsin. Bunun için lavanta keseleri, diş kurabiyelerinin diş şeklinde ki kokulu sabunları gibi seçenekleri bulunuyor. Aralarından seçimler yaparak güzel bir tercih yapabilirsin.
  6. Diş buğdayı adetleri: Eski bir Anadolu geleneği olan diş buğdayıyla ilgili birçok adetleri var. Bebeğin başından hedik dökmek ya da buğday kolyesi dizmek gibi birçok seçenekte adetler vardır. Bu adetleri araştırarak güzel bir adeti yerine getirebilirsin.
  7. Diş buğdayı masanı süslemeyi eksik etme: Güzel bir süsleme yapabilirsin. Diş buğdayı masası süsleme ile hem ilgi çekici hem de dikkat çekici bir güzellik ile, diş buğdayı hediyelerine önem vererek masanın süslemelerine ve dizaynına ne kadar önem verirsen, o kadar başarılı olacağın da bir gerçektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir