Hanımlara haberler

Başarılı Çocukları Yaratmak İçin Ebeveynlere Öneriler

Her çocuğun başarıya ulaşması adına arkasında olması gereken anne ve babalardır. Bu durumda çocuğun başarısı ebeveyn başarısıdır. O halde siz de başarılı anne ve baba olabilmek adına aşağıda ki önerilere kulak kabartabilirsiniz…

cocuklarda sosyal beceriler
cocuklarda sosyal beceriler

Düzenli Sorumluluk

Erken yaşlarda çocuklara verilen bazı sorumluluk ya da düzenli işler, çocuklara ayrı bir özgüven katıyor olduğu araştırılmış. Amerika’da yapılan bu araştırmada işbirlikçi olabileceği, empati kabiliyetlerinin iyi olduğu ve tabi ki mücadeleci olduğu gibi birçok alanda özgüven ve sorumluluk sahibi oldukları fark edilmiş durumdadır.

Başa Çıkma Yeteneği

Kriz anında yönetebilme yeteneğiyle ilgili yetişkinler arasında birçok konu geçer ya da eğitimler geçer. İşte bu konuda da “öfke yönetme” ya da “hazzı erteleyebilme” gibi konularda, başa çıkmak adına iyi bir yeteneği siz de çocuğunuza verebilirsiniz.

Çocuklar, ne kadar erken yaşta bu konularda kazanım sağlarlarsa, istedikleri başarı ve olumlu etkenlere de bu sayede ulaşabilirler. Sağlık ve güven ve tabi ki mutluluk gibi konularda her zaman çocuğunuza güvenliği hissettirmelisiniz.

 

cocuk ozguveni nasil kazanilir
cocuk ozguveni nasil kazanilir

Başarısız Olsunlar

Çocuklarınız için başarısızlıklar sağlatın. Bazı konularda geri çekilin ve çocuğunuzun o alanda başarısız olmasını sağlayın. Bu gibi durumlarda çocuklar, başarıdan öğreneceği çıkarımları başarısızlıktan çok daha fazla öğrenmiş oluyor. İmkan tanıyarak sizde zor olan birçok uygulamada geri çekilerek çocuğunuzun karakterine iyi bir yetenek gelişimi sağlamış olabilirsiniz.

basarili cocuk yetistirme
basarili cocuk yetistirme

Sosyal Beceri Gelişimi Önemli

Entelektüel zeka kadar önemli olan noktalardan biri de sosyal zekadır. Bu konuda yapılan uzun süreçli bir araştırmada, 25 yaşında olan bir gencin çocukluk döneminden bu yaşa kadar sosyal becerisinin gelişimi sonrasında kazandığı şeylerin başında iş hayatında daha başarılı olması geliyor. Özgüven gelişimiyle beraber aileler sosyal anlamda ne kadar iyi derecede destekçi olurlarsa, o kadar başarılı bir sosyal beceri de gelişmiş olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

dis bugdayi partisi ornekleri

Diş Buğdayı Partisine Özel Öneriler

Minik çocuğunuz dişini çıkardı ve artık ısırmaya başladı mı? Harikulade bir haber… Hadi bunu dostlarınızla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.