Hanımlara haberler

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç banyodan sonra siz de fark edebileceksiniz. Bebeğinizi sakinleştirmek ve rahatlatmak adına banyonun önemi de bebekler için oldukça yüksektir.

Bebeğiniz tamamen kirlenmediği sürece yıkalamanız hiçbir şekilde şart değildir. Bez değişim ve beslenme sonrasında ki yerel temizlik, bebeğiniz için yeterli gözlemlenir. Deri sağlığı açısından ilk 1-2 ay boyunca ter bezleri çalışmayan bebeğiniz için banyo önerilmez.

Diğer yandan banyo konusunda ise bebeğinizi haftada 1-2 defa yıkamak, onun için doğru ve uygun süreç olacaktır. Suyun sıcaklığı ise bileğinizin iç kısmını veya dirseğinizi suya batırarak kontrol edebilirsiniz. Banyo termometresi de kullanarak 36.5 – 37 derece arasında suyun sıcaklığını de ayarlayabilirsiniz.

bebek banyo rehberi
bebek banyo rehberi

Yenidoğan bebek banyosu için ihtiyaç listesi

Yenidoğan bebeğiniz için banyo küveti önemlidir. Küçük bir küvet ile tüm işi kolaylaştırabilirsiniz. Cildine uygun bebek şampuaın ve sabun ile en uygun şekilde kullanımı da sağlamış olabilirsiniz. Yenidoğan bebek banyo havlusu da yine kapüşonlu bir havlu seçimiyle beraber bebeğinizi rahat ettirebilirsiniz.

Steril pamuk toplar, bebeğinizin gözlerini temizlemek için kullanılabilir banyo için gerekli toplardır. Temiz bez ve giysi ise, bebeğinizin banyo sonrasında direkt gerekeceği için hem üşümemesi hem de hemen giydirmek için önceden hazırlanması gereklidir.

Yenidoğan bebeğinizi yıkamak için akşam saatlerini seçebilirsiniz. Gece uykularında daha rahat uyuması, sakinleşmesi ve kolayca uykuya geçmesi de kolaylıkla sağlanabilir. Bebeğinizin gaz sancısı oluyorsa ya da varsa, banyo sonrasında da rahatlamasını sağlamış olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

dis bugdayi partisi ornekleri

Diş Buğdayı Partisine Özel Öneriler

Minik çocuğunuz dişini çıkardı ve artık ısırmaya başladı mı? Harikulade bir haber… Hadi bunu dostlarınızla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir