Hanımlara haberler

Yeni doğan bebek nasıl tutulmalıdır

Yeni doğan bebeğin nasıl tutulması gerekir?

Yeni doğan bebeğiniz varsa ve bebeğinizle ilgili olarak uygun şekilde davranış biçim öğrenmek istiyorsanız bunlardan birisi de onu nasıl rahat bir şekilde tutmanızdır. Hem kendiniz hem de onun rahatlığı açısından bazı tutum şekiller bulunuyor. Bu tutum şekillerini öğrenmeniz doğrultusunda bebeğinizin rahatını hiç bozmadan onu kucağınızda taşıyabilirsiniz.

Öncelikle kanguru şeklinde taşıma yöntemini anlatmak istiyoruz. Bebeğinizin sırtı göğsünüze yaslanmış şekilde, bebeğinizin yüzü dışarıya bakıyor biçimde bir kolunuzla gövde kısmını diğer kolunuzla da ayak arası bölgesinin tutarak bebeğinizi uygun şekilde taşıyabilirsiniz.

Başka bir tutuş şekli ise omuza konmasıdır. Omuza götüreceğiniz bebeğinizin kafası omzunuza göre sağ ya da sola çevrilecek olup bir elinizde gövde kısmını diğer elinizle de popo kısmını tutarak ona destek sağlayabilirsiniz.

Yine kolunuzun arasına alaraktan bebeğinizi uygun şekilde dışarıya bakabilecek durumda taşıma yöntemini de uygulayabilirsiniz. Bir elinizde gövde kısmını tutacak diğer elinizde arkadan destek vereceğiniz, yatar bir biçimde kolunuzu ayarlayabilirsiniz. Sizlerde bebeğinizi uygun şekilde tutarak, onun rahatlığını önemsiyor ve onunla beraber onu kucağa alarak gezmek istiyorsanız bu gibi 3 farklı taşıma yöntemini uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir