Hanımlara haberler

Yeni anneler için bebek kıyafeti seçmede püf noktalar

Bebek kıyafetleri öncelikle bebeğimizin rahatlığı ve hareketleri için gerekli özeni gösteren firma ürünlerinden olmalıdır. Bebek kıyafeti seçiminde başlıca etkenler şöle sıralanabilir:

Bebeğiniz doğmadan bir çok kıyafet alınması büyük hataları meydana getirebilir. Bebeğinizin kilosu ve yapısına göre kıyafetler bebeğiniz dünyaya geldikten sonra özenle seçilerek ailenizin daha huzurlu olmasını sağlıyabilirsiniz.

Bebeklerin ilk aylarında yani 3500 – 4500 gr civarı olduğunda 0 -6 beden bebeğinize uygun gelecektir ancak hızlı gelişim bu kıyafetlerin değişmesine sebebiyet olucaktır.

Bebeğiniz ilk dönemlerinde size büyük zahmet vereceği için kıyafetlerinin boyun kısmının bol veya baştan aşağı fermuarlı olmasına özen gösterebilirsiniz.

Bebek kıyafeti seçiminde bir diğer unsur ise kumaşın malzemesidir. Ütü gerektirmeyen doğal iplik veya pamuklu bebeği rahat tutacak kumaşlar seçilmelidr.

Kış ayları için çok kalın giysiler tercih edilmemeli bebekleriniz hareketli olduğu için üzerinden kolay çıkabilcek 2 – 3 kıyafet giydirilmesi daha uygundur.

Etrafı öğrenme ve keşfetme eğilimde olduklarını göz önünde bulundurarak bebeklerinizin bu hareketliliğini kısıtlayacak sıkı, kaşındırıcı, toz bırakan kıyafet seçiminden uzak durmalısınız.

Bebeğinizin kıyafetleri kadar bebekle yakın olan aile bireyleri de giyimine dikkat etmelidir. Bebeği rahatsız edecek kumaşlar ve tüylü kıyafetlerde bebek yanında uzun süre kalınmamalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir