Hanımlara haberler

Doğum çantasında olması gerekenler

Bebeğini kucağına alabilmenin heyecanı ile bir hayli endişeli ve yorucu geçen hamilelik döneminin son haftalarına gelindiğinde, doğum hazırlığı için doğum çantasında olması gerekenler, anne ve bebek için son derece önemli olduğundan özenle hazırlanmalıdır. Doğum çantasının hazırlığı olası bir erken doğum sebebi ile kesinlikle son haftaya bırakılmamalı, 1 ay önceden hazır tutulmalıdır.

Doğum çantasında olması gerekenler

Bununla birlikte bebek için doğum çatasında neler olmalı?  Bebek için özellikle en küçük boy bebek bezinden 1 paket koyulmalıdır. Bol miktarda çok yumuşak mendil, pişik kremi, 2-3 adet daha kolay giydirildiği için önden düğmeli pijama ya da tulum takımları, 3 adet iç zıbın, 3 çift bere, çorap, eldiven, henüz ellerini kullanmayı bilmediği için yüzüne zarar verebileceğinden eldiven unutulmamalıdır. Bebek battaniyesi, kirli çamaşır torbası kesinlikte olması gereken ihtiyaçlar arasındadır. Peki, anne için doğum çantasında neler olmalı? Anne için fazlaca iç çamaşırı ve ped doğum çantasında mutlaka olmalıdır. Diş fırçası ve macunu, havlu, parfüm, 2-3 takım önden düğmeli pijama takımı, çorap, terlik, yatak için koruyucu ped, emzirme sütyeni, göğüs ucu tahriş olacağı için emzirmeye uygun göğüs kremi de kesinlikle olması gereken ihtiyaçlar içindedir.

Zorunlu ihtiyaçların dışında doğum çantasında olması gerekenler, anne adayının doğum sonrası kendini güzel ve iyi hissetmesi için, makyaj çantası ve fön makinası da doğum çantasına eklenebilir. Böylece doğum sonrasında anne kişisel bakımını yaparak gelen ziyaretçiler karşısında oldukça hoş bir anne görüntüsü kazanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yenidogan bebek sagligi

Yenidoğan Bebek Sağlığı Hakkında Her Şey

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmek isteyeceğiniz birçok değerde ipuçları vardır. Bunlardan bazılarını sizlere sunmak istiyoruz. Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir