Hanımlara haberler

Çocuklarda fazla kilolara dikkat edilmeli

Canımızdan çok sevdiğimiz ve gelişimlerine önem gösterdiğimiz çocuklarımızda kilo sorunu çocukluk yaşlarından itibaren dikkat edilmesi gereken bir konudur.
Çağımızda fast food alışkanlığına ve dengesiz beslenmeye maruz kalan çocuklarımızın ilerleyen yaşlarda kilolarıyla ilgili sorun yaşamamaları için beslenmelerine ayrı bir önem vermemiz gerekmekte olduğunu düşünerek sizler için bu konuyu hazırladık.
Çocukluk obezitesinin önlenmesinde öncelikle çocuğumuzun kilo almasının sebebinin araştırılması çok önemlidir. Fazla yemek yemekten mi? yoksa hormonel bir bozukluktan mı? fazla kilo alınımının gerçekleştirildiği uzman bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.
Çocuklarınızın yemek zamanlarını ve yediklerini mutlaka kontrol ederek not almanız, sonrasında kiloya sebep olan yiyeceklerin saptanmasında çok faydalı olacaktır.
Çocuklarınızı mümkün olduğunca abur cubur yiyeceklerden uzak tutmaya çalışmalısınız. Ara öğünlerde sağlıklı besinlerle beslenmesini sağlayabilirsiniz.
Çocuğunuzun seveceği bir spor dalına yönlendirmeniz ve onunla beraber bu aktiviteyi uygulamanız çok olumlu bir hareket olacaktır. Spor yapmak konusunda başarısız olduysanız uzun yürüyüşleri alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ederiz.
Çocuğunuzun meyve tüketimini alışkanlık haline getirmesini sağlamanız kilo alımını engellemesi ve sağlıklı olması için çok iyi olacaktır.
Çocuğunuzun fazla kilolarına çare ararken mutlaka bir uzmandan tavsiye almanızı tavsiye ederiz.

cocuklarda-kilo-alimi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.