Hanımlara haberler

Çocuklarda ateşi düşürmek için yapılması gerekenler

Kış aylarının gelmesiyle birlikte canımızdan çok sevdiğimiz çocuklarımızın ateşlenme riski artmaktadır. Bu yazımızda sizler için çocuklarda yüksek ateşi önlemek için yapılması gerekenleri hazırlamaya çalıştık.

Çocuklarda yüksek ateş tüm anneleri ve babaları tedirgin etmesine rağmen doğru tedavi yöntemleri ile çocuğunuzun rahatsızlığını atlatmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklardaki ateş büyük oranda kısa sürede geçmesine rağmen az bir oranda olsa antibiyotik tedavisi gerekmektedir.

Vücut sıcaklığının 38.5 derecenin civarında olduğu durumlarda çocuğumuzun üzerindeki kıyafetleri çıkarmanız ve rahat edeceği ince bir pijamanın giydirilmesi, mekanın sıcaklığının 21-22 derece gibi sabit tutulmaya çalışılması, ılık suyla eklem yerlerine ve başına pansuman yapılması, su takviyesinde bulunulması ilk etapta çok faydalı olacaktır.

Yeni doğan ve 3 aya kadar ki bebeklerde ateş yükselmesi çok önemli olduğundan mutlaka doktor kontrolünde hareket edilmesi tavsiye edilmektedir.

Çocuğunuzda ateş düşmesinin rahatsızlığın atlatıldığı anlamına gelmediğini ve ateşin neden kaynaklandığının çok iyi araştırılması gerekmektedir.

cocuklarda-yuksek-ates

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir