Hanımlara haberler

Bu yiyecekler bebeğinizde gaz yapabilir!

Evet sevgili Hanımefendi anneleri, sizlere bu yazımda bebek bakımında sıkça karşılaşılan bir problem olan bebek gaz sancısından bahsetmek istiyorum. Bebeğinizi saatlerce ağlatan, rahatsız eden o gaz sorununa bakın hangi besinler neden oluyormuş.

Her bebekte görülen gaz sorunu kimi zaman büyük sorunlara kapılar açmaktadır. Bebekte oluşacak gaz rahatsızlığı hem anne hem de bebek ile alakalıdır. Siz ve bebeğiniz için tüketilen yiyeceklerdeki kalori, sıvı değeri ve asitlik oranları
önemlidir.

Özellikle annenin tükettiği kafeinli yiyecekler doğrudan bebeği, anne sütü ile etkilemektedir. Bu sebeple anneler yüksek oranda kafein içeren çay, kahve, kola gibi içeceklere bir süreliğe ara vermelidir. Yine gaz yapabilecek yiyeceklerden kuruyemiş gibi tüketim kaynaklarından az miktarda alınmalıdır.

Baklagiller de bu yolda bebeği etkiliyecek diğer yiyeceklerdendir. Bebeklerde gaz yapabilecek yiyeceklerden diğerleride şöyledir;

İnek sütü, kakao bulunan ürünler, salam, sucuk, sosis, patates cipsi ( yüksek
miktarda ) gibi ürünler yüksek oranda gaz yapmaktadır.

Yalnız bebek bu ürünleri doğrudan almamaktadır bu noktada annenin bu besinleri tüketiminde dikkat etmesi gerektiğinin bir kez daha altını çizelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir