Hanımlara haberler

Bebekler için sebze ve meyve seçimi

Bebekler için sebze, meyve seçimi nasıl yapılmalıdır?

Bebeğimizin sağlığı bizler için her zaman önemlidir. Bebeğimize ufak yaşlarda mama yedirirken ya da yaşı geldiğinde sebze – meyve yedirmeye çalışırken bazı hususlara dikkat etmemiz gerekiyor. Bu hususlara dikkat etmemizin tek sebebi onların sağlıklı şekilde büyümeleri ve gelişmeleridir.

İyi bir meyve ya da sebze seçimi için öncelikle taze olmasına özen göstermelisiniz. Hem sebze hem de meyve açısından tazeliğini koruyan, taze olan besinleri seçip yedirmeliyiz. Onların ne kadar sağlığına önem verirsek, o kadar sağlıklı gelişmelerinde rol oynamış oluruz.

Başka bir dikkat etmemiz gereken husus ise mevsimine uygun olup olmadığıdır. İyi bir meyve ya da sebze seçimi için, her zaman mevsimine uygun taze olan meyve – sebzeleri seçmeliyiz. Böylelikle daha doğal ve taze meyveleri, sebzeleri tüketmiş oluruz.

Küçük bebekleri için elma, havuç gibi besinlerin tüketilmesini sağlamamızla beraber bu gibi besinler, onlarda kabızlık sorunu oluşturabiliyor. Kabızlık sorunu biliyorsunuz ki büyük dışkıyı sert bir şekilde oluşturması demek olup, ayrıca onu bebeklerin zorlanarak yapması ya da yapamaması durumu olmaktadır. Sizlerde bebeğinizin sağlığını korumak, ona önem vermek istiyorsanız sebze ve meyve seçimlerinde çok dikkatli davranmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

bebek banyo rehberi

Yenidoğan Bebek Banyo Rehberi: Banyo Nasıl Yaptırılır, İhtiyaçlar

Bebek banyosu için her anne, en başta endişelenir. Ancak hiç endişelenecek bir durum olmadığını birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir