Hanımlara haberler

Bebeği Nasıl Uyutmalıyız? Bebeğinizi Uyutma Yöntemleri

Bebeğiyle ilgili uyku problemi yaşayan anne babalar, siz de bir ebeveyn olarak bebeğinizi ne kadar rahat hissettirir ve uyutabilirseniz, onun kadar uykuya gözlerinizi siz de yumabilirsiniz. Siz de birkaç ipucu ile beraber bebeğinizi derin uykulara kolaylıkla itebileceksiniz.

Bebeğinizin Düzeni Olsun

Bebeğiniz yeni doğduysa eğer, günlük 16 saatten fazla uyuması gerektiğini bilmelisiniz. Buna istinaden, her iki saatte bir ise karınlarının acıkması nedeniyle uykudan uyanırlar. Bunun karşılığında ise 3 aylık olduğunda bebeğiniz, geceleri 5 saat uyur, 6 aylık olduğunda ise bu süre 9-12 saat arasında değişmektedir.

bebek uyutma yöntemleri
bebek uyutma yöntemleri

Bebeğinizi Hareketlendirmeyi İhmal Etmeyin

Gün boyu hareket halinde olan birey yorulur ve akşam derin bir uykuya geçer. Bebeklerde de aynı durum geçerlidir. Bebeğiniz uyanıkken ne kadar hareketli olursa, onunla ne kadar çok oyun oynarsanız uyku vaktinde de çok daha rahat etmesini sağlamış olacaksınız. Daha iyi ve keyifle uykuya dalacaktır.

Uykuya Dalma Süreci

Bebeğinizin her 2 saatte bir karnı acıkması ve günlük ortalama 16 saat uyuması gerektiğini bilerek, uykuya dalma sürecinde yatağına götürerek onun daha iyi bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede yatağında rahat bir uyku çekmesini sağlamış olacaksınız.

Bebeğinizi uyanıkken sakinleştirmekte çok zorlanıyorsanız ya da bu süreç uzun duruyorsa, o halde emzik verebilirsiniz. Eğer bebeğiniz gece uyanırsa ve hem ilgi hem de beslenme gerekiyorsa yapacaklarınız en basitinden loş bir ışık açmak olacaktır. daha sonrasında yumuşak bir ses tonuyla bebeğinize yaklaşmalısınız ve sakin hareketler yaparak bebeğinizi korkutmadan uykuya hazırlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

dis bugdayi partisi ornekleri

Diş Buğdayı Partisine Özel Öneriler

Minik çocuğunuz dişini çıkardı ve artık ısırmaya başladı mı? Harikulade bir haber… Hadi bunu dostlarınızla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir